Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - ZIMNÍ PNEU

T5 - ZIMNÍ PNEU 26. kvě 2016 19:59 #167439

• smrk
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
ta mas taky takovej výběr ? zřejmě jsem to zjištoval na nespravnym mýste... asi zkusím Jarov - myslím, ze tam jedině dostanu kompetentní odpoved... :huh:

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od smrk.

T5 - ZIMNÍ PNEU 26. kvě 2016 20:00 #167440

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 190

smrk napsal:

Vendys napsal: Poloplech a auta bez barvy můžou . :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

To nechapu, ze mas v TP takovou sbírku pneu vypsanou a mě Auto Ros Brno napsalo ze :

" výrobce povoluje pro zmíněný vůz pouze tyto rozměry kol:

6 1/2 J X 16 H2 ET51; 215/65 R16 C 102 H
7J x 17 H2 ET55; 235/55 R17 103W
7J x 17 H2 ET55; 215/60 R17C 104T M+S
"

2,0TDi 103 kw. Multivan Comfortline

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

T5 - ZIMNÍ PNEU 27. kvě 2016 13:53 #167446

• wong
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 13

Vendys napsal:

smrk napsal:
To nechapu, ze mas v TP takovou sbírku pneu vypsanou a mě Auto Ros Brno napsalo ze :

" výrobce povoluje pro zmíněný vůz pouze tyto rozměry kol:

6 1/2 J X 16 H2 ET51; 215/65 R16 C 102 H
7J x 17 H2 ET55; 235/55 R17 103W
7J x 17 H2 ET55; 215/60 R17C 104T M+S
"

2,0TDi 103 kw. Multivan Comfortline

2.0 103kW Transporter (bus) a mám to stejně - od 16" až po 18"
VW Transporter T5 GP 2.0 TDI 103kW, 2012
Nissan Primera P11c 2.0 Sport 103kW, 2000

T5 - ZIMNÍ PNEU 28. kvě 2016 00:23 #167454

• Batabs
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
TP nevystavuje dealer, ale dovozce, v našem případě Porchse Inter Auto Praha. Praxe je taková, že mají auta roztříděný do kolonek a pro ně si předpřipraví znění TP. V praxi pak máte plácnu T6 2.0 110kw kombi a na to vyjede TP. Mění se jenom VIN, barva, číslo TP. Tažné z fabriky se dopisuje ručně do těhlech předpřipravených TP. Takže seznam kol, hmotnosti..... se vždycky vážou na nějakou verzi - tu základní v tom daném typu. Je to zajímavé třeba u hmotností - protože to legislativa dovoluje - hmotnost uvedená v TP není hmotnost vašeho auta, ale typu auta. Takže pokud máte T6 kombi, máte uvedenou hmotnost auta v základu, bez ohledu na vaši výbavu. To samozřejmě značně mění užitečnou hmotnost. Na slovensku zapisují do TP hmotnost konkrétního auta. Fabrika každé auto váží a třeba v COC listu je hmostnost daná. Takže si koupíte auto dle TP s užitečnou hmotsnotí 1000kg, v konfigurátoru ho "naložíte" sedačkama, klimou a další výbavou a ejhle, až vás nedej bože někdo zváží tak jste ůplně mimo. U kol to bude podobné, prostě vzniknul seznam a díky za něj, že je v TP. Aspoň si tam můžem obout co chcem. Dovoz třeba z D má kombinací kol daleko méně. Ale vždy by mělo platit = rozměr dle TP, hmotnosní index dle TP, u zimních s nálepkou/nastavením rychl. limitu v BC povoleno míň.
Váleček T5, 2005, 96kW

T5 - ZIMNÍ PNEU 16. lis 2016 07:36 #171808

• Laci
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Riešil som otázku akú značku zimných pneu zvoliť, keďže Continentali už sú ko...
Moja volba padla na Michelin pilot apin pa4 v rozmere 235/55 r17 103 V.
Môžem po zime pridat recenziu...
T5 Caravelle 128kw
Landrover Discovery 2
Ford Focus 1.8tdci

Naposledy změněno: od Laci.

T5 - ZIMNÍ PNEU 20. pro 2016 21:35 #172503

Pročetl jsem celé vlákno kde jsem nejvíc chvály zaznamenal na pneu Nokian WR C, uvedu svojí zkušenost.
V práci jezdím s Transportery cca 8 let, za tu dobu jsem vystřídal 1xT5 a 2xT5 face, předohraby, vždy takřka nejzákladnější motor i výbava, pneu vždy Nokian WR C 215/65/16, najel jsem cca 150-200tis.km. Nikdy to na mě nepůsobilo přesvědčivě, stačil menší kopec s trochou sněhu a už se nerozjedu. Brždění, jistota v zatáčkách, kopec pokud jsem rozjetej ještě jakštakš ale ty rozjezdy z místa, tragédie. U posledního modelu s kterým jsem jezdil to ještě komplikovalo automatický brždění v kopci, co rozjezd to stažený půlky a sázka do loterie. Nevím zda je to velikostí toho auta? Moje chyba? To si nemyslím, najeto mám spoustu a zdá se mi že cit k tomu jsem získal. Pokud jedu s osobákem, na firmě spousty typů na rozdílných pneu, toto se mi nestává.
Nezapomenu situaci kdy jsem z parkoviště na rovince s 15 cm pokrývkou čerstvého sněhu bez asistence nevyjel...
Nedávno jsem pořídil vlastní T5-ku, taky na Nokianech ale zvažuju výměnu snad za pneu Vraník? Nedokážu si představit s tím jet třeba do hor...
Díky za názory/rady atp.

T5 - ZIMNÍ PNEU 21. pro 2016 06:22 #172510

Já má Nokiany 235/55 R17 na T5 long a úplně v poho. Máme tu fest kopec kde jsou dva pruhy k vrcholu a jedu dolu. Pri čerstvém sněhu byly prohrnuty jen dva pruhy. jeden tam a druhý zpět. Prostřední jakoby nebyl. Všichni se courali a já v klidu v neprohrnutém jsem si je všechny předjížděl a ani se mi nerozsvítila kontrolka prokluzu.
Můj osobní názor na Vraníky je ten, že na auto v žádném případě! Odjakživa nesnáším protektory! Hlavně nevíš na jakou pneu to dali. Každá pneu má svou životnost a tady ty reikarnace neuznávám.
Toť můj názor, tak mě prosím neukamenujte
T5GP Multivan Highline 2.0BiTDi 132kW DSG :-)
T5 Shuttle 2.5 TDi 128kW long (150 kW)
Octavia 1.9TDi 81kW
Roomster 1.4TDi 59kW
Forman 1.3 LS 50kW
VW Brouk 1.2 (1.6 :-) )
VW Caddy 1.9 Tdi 55kW
T5 multivan 2.5 TDi 128kW 4motion

T5 - ZIMNÍ PNEU 21. pro 2016 07:16 #172514

• wong
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 13
Také mám Nokian WR A3 235/55/17 a zatím jsem neměl problém. Kdybych to věděl, tak ani nekupuju drahý řetězy :lol:
Do Vraníku bych taky nešel, určitě ne na T5.
VW Transporter T5 GP 2.0 TDI 103kW, 2012
Nissan Primera P11c 2.0 Sport 103kW, 2000

T5 - ZIMNÍ PNEU 21. pro 2016 10:15 #172521

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Vranik asi není špatný kontaktuj člena JaM a on ti řekne víc

T5 - ZIMNÍ PNEU 21. pro 2016 20:52 #172531

• jjirka
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 57
Jednou jsem na pneu Vraník ( byly na T4 ) vezl auto zákazníkovi - prosinec , mokrá silnice . Než tohle na autě , tak raději chodit pěšky . Za mě - protektory na auto nikdy - co tě drží na silnici ?

T5 - ZIMNÍ PNEU 21. pro 2016 21:26 #172533

• JaM
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52
Souhlas skoro se všema názorama. Zimní Vraník je levná alternativa Nokianů (tuším, že okopírovali vzorek). Problém Vraníků z mých zkušeností (i na T5) je ten, že jsou těžké (větší spotřeba), špatně se vyvažují (moc závaží), špatně se nazouvají (jsou tvrdé, pneuservisy s nima neradi dělaj...), jak jsou tvrdé, špatně drží na mokru (souhlas s Jjirkou). Jsou hlučné. Ale na druhou stranu, jsou opravdu levné, nejlíp drží na čerstvém sněhu a na to jsou vlastně určené. Včera jsem se pohyboval na vrškách Krušných hor bez jediného proklouznutí. Sám výrobce píše, že jsou ideální do horských oblastí. Jezdím na nich už čtvrtou sezonu a stále mají zimní hloubku dezénu.Věřím tomu, že výrobce opravdu kontroluje, jaký základ pro protektorování použijí. Kvality se nebojím. Teď nově dávají směs se šmirglem prostě jsou v gumě zalité drobné kamínky (green diamond) tak by i náledí měly ustát.

Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480
Přílohy:

Naposledy změněno: od JaM.

T5 - ZIMNÍ PNEU 21. pro 2016 21:51 #172536

O cenu mi ani tak nejde, spíš něco co by fungovalo spolehlivě a to jsem si myslel, že by Vraník mohl. Asi tedy zůstanu u vyhlášených značek, pořídím řetězy a budu se snažit v kopci nezastavit.

T5 - ZIMNÍ PNEU 23. pro 2016 01:04 #172558

• silvervan
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 31
Srovnávat WR C a WR A3 přece nejde, jsou úplně jiné. Také jsem měl kdysi WR C 215/65 16 a byl to fakt špatný výběr ... je to prostě dodávková guma s velkou zátěží, myslím 109/107, tak je směs tvrdší a má méně lamel. WR A3 je určitě úplně jinde, má je spousta kolegů. Já osobně už jezdím 7 let Dunlop WS 3D, teď už nástupce WS 5 a jiné bych ani nechtěl. Mám je tedy jen 100H, což není úplně správně, ale ta pneumatika má proto měkčí směs a je úplně super.
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)

T5 - ZIMNÍ PNEU 26. pro 2016 18:10 #172609

Tu A3 jsem nenašel ve správným rozměru ale koukám na C3 a ty by mohly být lepší, píšou že je to nástupce Haka, to by mohlo platit na sníh. Myslim splní i ten hmotnostní index

T5 - ZIMNÍ PNEU 29. pro 2016 22:43 #172672

• ch601
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
21. století je století "Vraníka"..to je přece jasný jak facka...Jezdím je třetí sezonu a za ty prachy na ně nedám dopustit. Jediné pneu, co mě nenechají ve sněhu, kdy na čistou silnici chybí jen metr. Mám je i na automatu - do té doby jsem ´dost často používal lopatku a písek - automat jak známo se nedá rozhoupat. Jsou hlučnější, ale to je dáno těma "špalkama", ale ve sněhu bez konkurence. A na mokru sedí docela dobře. Sice v pneuservisu musím poslouchat kecy, ale oni s tím autem nejezdí.
T5 Multivan 128kW automat
T4 Transporter už není
T5 Transporter 2.0TDi

Vygenerováno za 0.299 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/