Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Hagusy T5

Hagusy T5 26. dub 2016 12:47 #166453

  • Tinter
  • Avatar uživatele Tinter
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 1
přesně ty samý zvažuju a nikde jsem se nedočetl žádný zkušenosti. Zajímá mě pevnost a hlavně podle fotek se nedá poznat jestli mají vyřešný odtok vody ze žlábku. Počátám s tím že asi jo, ale nerad bych si vozil na střeše rybník :-) Díky za odpověď.

nuk30 napsal: kdyby chtěl někdo hagusy tak mrkněte tadyhttp://www.dodavkyeshop.cz/dodavkyeshop-cz/eshop/7-1-ZAHRADKY-A-STRESNI-NOSICE/250-3-VW-T5-a-T6/5/541-hagusy-podelniky-dlouha-verze-T5-a-T6 včera jsem si je montoval jsou super dobrá kvalita spracovaní seděj přesně na šrouby ve střeše nemusí se nic předělávat jednoduchá montáž.

T5 Multivan 1.9 TDI / 2006
T4 Multivan 2.5TDI 75kw/1999 - bohužel zemřel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hagusy T5 26. dub 2016 23:45 #166494

  • nuk30
  • Avatar uživatele nuk30
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 2
ahoj no pevnost nic moc je to hliník takže spíše na okrasu . odtok vody není vyřešen pod patky nosičů se dávají plastové redukce které se vloží do žlábku a přes ně se nosič zašroubuje do origo závitu ve střeše...
T5 LONG shuttle

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hagusy T5 28. kvě 2016 19:22 #167467

  • Tinter
  • Avatar uživatele Tinter
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 1
diky za info. nakonec jsem je koupil a docela dobry. misto origo sroubu jsem si vyrobil stefty. akorat dlouha zavitovka pres podlozku utazena do strechy, na to nasadit hagusy a matkama utahnout. na tech sroubech vubec neresili zatekani do strechy. takhle mam pod podlozkou u steftu origo gumove tesneni a je to v poradku. ty plastovy redukce jsou fakt humpolacky, ale nemel jsem silu to vylepaovat.
T5 Multivan 1.9 TDI / 2006
T4 Multivan 2.5TDI 75kw/1999 - bohužel zemřel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hagusy T5 07. čec 2019 11:10 #193272

  • Petr55
  • Avatar uživatele Petr55
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 32
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj, je doba dovolených tak bych rád oživil toto téma :cheer:

Nechal jsem se inspirovat zde ( www.drive2.ru/l/473624805220810850/ ) a koupil uvedené hagusy i s příčníkama na t6, výrobce Omtec Turecko. Souhlas s Tinterem i Nuk30 - vzhledově z dálky super, odtok vody sporadický, detaily (plastový redukce, těsnění atd.) jak kdyby to dělal někdo v garáži na koleni. Nejvíc mi vadí použití plastu což hlavně u příčníků vede k tomu že se při zatížení dost prohýbají a udávaným 75kg se mi nechce moc věřit.

V kombinaci s boxem thule motion xt xl je výsledek takový, že prázdný box má spodek v přední části cca 1cm od střechy a po naložení cca 45kg (+25kg box) se mi box už dotýkal střechy (i když jsem měl příčníky co nejvíc od sebe musel jsem box vypodložit ještě 1cm vysokou gumou). Nemluvě o tom, že jsem musel dát dolu t lištu, protože s tou si tyhle hagusy moc nerozumí.

Takže:

1. Uvedené hagusy i s příčníky ve stříbrné variantě (měsíc staré, použité na jednu dovolenou v Chorvatsku) prodávám za poloviční cenu.
2. Má někdo zkušenosti s hagusy od Neumanna, co mají 4 vzpěry, udávanou nosnost 100kg a údajně by měli mít i variantu s instalací do t profilu?
3. Existují i originál hagusy od vw na krátkou t5/6 do t profilu? Na netu jsem nic nenašel, samozřejmě se chystám k dealerovi, ale než se tam dokopu...

Předesílám že řeším primárně hagusy, samotných příčníků je spousta ale většinou jsou na můj vkus hodně vysoké. Hagusy mi přijdou výrazně estetičtější ale rád bych aby to bylo i funkční :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hagusy T5 07. čec 2019 12:52 #193273

  • eviz
  • Avatar uživatele eviz
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 632
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 44
Od Neumanna se vrtají do střechy,vw nic neprodává mám je namontovaný a rozhodně se s boxem neprohýbaly.ale mám příčníky od Thule,momentálně namontovaná markýza




Pavel
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od eviz.

Hagusy T5 09. čec 2019 14:21 #193302

  • Petr55
  • Avatar uživatele Petr55
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 32
  • Obdržená poděkování 1
Souhlas s tím, že největší slabina je v příčnících (Omtec), nikoliv u hagusů a to hlavně proto, že patky příčníků maj z větší části z plastu (viz foto - hliníkový profil zasunutý do pouzdra z plastu). Takový řešení nemá šanci tu váhu unést bez toho, že by se to na 130cm délce neprojevilo. K tomu se přidává i fakt, že mají příčníky ve stejné výšce jako hagusy (což vypadá dobře) jenže na středu střechy je pak spodek příčníku cca 3 cm nad "vlnama". A vzhledem k tomu, že hodně střešních boxů nemá rovné dno, ale nejnižší bod klidně několik cm pod příčníky tak je to v podstatě nepoužitelný.

Dle vyjádření Neumanna se jejich hagusy v případě krabic s kolejnicí (t profil) do střechy nevrtají, uchycení je řešeno v rámci t profilu. Každopádně v mým případě půjdou hagusy i příčníky Omtec dolů, kolejnice zpátky na střechu + koupím klasický příčníky od thule páč dávat 5tis. za další hagusy, který by jen suplovaly funkci kolejnic se mi nechce. Jsem zas kombinoval až jsem to překombinoval :S

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys. Důvod: Vložení fotky do příspěvku.

Hagusy T5 18. lis 2019 11:21 #195301

  • FilipM
  • Avatar uživatele FilipM
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, nějak to tu čtu a jsem zmaten opravdu jsou ty Hagusy od Omtec k ničemu, našel jsem ještě od Neumanna sice dražší ale na 100kg nosnost.

www.neumax.cz/podelniky-hagusy-pro-volks...3-15-p18223/#gallery

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hagusy T5 18. lis 2019 17:46 #195304

  • Petr55
  • Avatar uživatele Petr55
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 32
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj,

záleží na úhlu pohledu, někomu přijdou hagusy Omtec ok, mně ne. Z dálky vypadaj dobře ale detaily odfláknutý viz příspěvky výše (uchycení patek přes těsnění do žlábku, neřešený odtok vody a sporadické těsnění u uchycovacích šroubů). Nehledě na to, že upínací prvky jsou z plastu (problém asi hlavně u jejich příčníků), takže celkový zatížení 75kg to (asi) snese ale kroutí se to a pruží.

Neumann dělá hagusy lepší co do zatížení (100kg) ale problém je ten, že hagusy Omtec se 3 patkama přiděláš sám bez vrtání do střechy, kdežto u Numanna, kterej má 4 patky už se musí do střechy dělat další díra se závitem. Nemusí se vrtat pouze u aut, který maj z výroby ve žlábku T profil, jelikož ty mají jiné rozteče šroubů a mají jich víc. Ale u nich výměna T profilu za hagus nedává moc smysl (můj případ).

Chtěl jsem hagusy na T6 hlavně proto, že co jsem viděl příčníky na téčkách tak mi přišli vždycky strašně vysoký. Takže jsem pořídil Omtec a po první jízdě je zase prodal. Chvíli ještě uvažoval nad Neumannem a nakonec tam vrátil zpátky T profil a koupil od Thule příčníky se sníženýma patkama. S T profilem variabilita stejná jako u hagusů a když nic nevezu nezvyšuje mi to výšku auta.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hagusy T5 19. lis 2019 08:21 #195310

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Jak pise Petr55 zalezi na co je chces - ja na nich vozim prkna a prkna a na to je to v pohode, jen teda ta nizka vyska (kterou jsem chtel) je problem, protoze pak nejdou otevrit zadni dvere - resp. oni otevrit jdou, ale narazej do nakladu pokud presahuje auto dozadu a pri sile vzper na zadnich dverich... mno, skoda mluvit, chybami se clovek uci. :)
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hagusy T5 17. čec 2020 18:46 #198474

  • Macků
  • Avatar uživatele Macků
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 0
Čau, tak jsem to tu pročítal a hledal odpovědi ale nějak mi to není jasné.
Chci koupit příčníky na svoji T5 Long, na střeše mám drážku pouze s 5 štouby na každé straně. Líbí se mi příčníky thue ale nějak mi není jasné jak je upevním když nemám ten T profil, a nebo kde se dá popřípadě sehnat onen T profil abych si pak mohl pořídít příčníky. Máte někdo zkušenost s upevněním příčníků přímo do děr se šroubama?
T5 1.9 TDI AXB 77kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hagusy T5 17. čec 2020 19:04 #198475

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Do te drazky se bud montuje T lista, nebo primo hagusy.

Bez T (C) list na strechu jen pricniky nedas, resp. mozna existuji nejake, ktere se daji rovnou na ty srouby, ale je to dost neprakticke, protoze by jejich umisteni bylo dost omezene (resp. muzes tam dat treba celostresni zahradku). Tzn. mas dve moznosti - koupit original T profily do strechy a existujicima sroubama pridelat, pak muzes davat pricniky do nich, nebo koupit hagusy a na ne pricniky "hagusove". Hagusy maji tu vyhodu, ze mas na strese po "cele" delce zabradli, ktery muzes ruzne vyuzit (pripadne po nem posouvat pricniky), a je to trochu designovy prvek. Osobne povazuju ty T drazky za praktictejsi (i do nich tusim existuji hagusy).
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hagusy T5 17. čec 2020 21:55 #198483

  • Macků
  • Avatar uživatele Macků
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 0
Dík za reakci, trochu jsem hledal dál a zjistil že ten C profil není uplně snadno dostupný. Je to asi jediná možnost jak příčníky spolehlivě a hezky upevnit na střechu takže se budu muset dál prodírat internetem a zkusit je někde sehnat nebo oslovit nějakého zkušeného mechanika. Kdyby jste o něčem věděli budu rád za rady.
T5 1.9 TDI AXB 77kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hagusy T5 18. čec 2020 19:00 #198488

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Profily zkus na vrakacich, original budou stat nesmysl, pokud se vubec daji samostatne koupit.. nebo existuji "aftermarket" vyrobci ruznych jinych ale i samo domo ze koupis vhodny hlinikovy profil a proste ho tam prisroubujes (treba takove jako jsou na kedrove listy). Pak do toho musis ale vybrat dobre ty pricniky.

Edit: nasel jsem cislo leve listy je 7H1860182AQZU - maji ji i v autokelly, cena kolem 3000,-/ks... tzn. leva+prava 6tka.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

Hagusy T5 19. čec 2020 18:12 #198497

  • Macků
  • Avatar uživatele Macků
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 0
Taky jsem to videl na autokelly, ta cena je opravdu nesmysl. Kdyz vezmu ze k tomu musim koupit jeste příčníky. Nedokážu si zatím představit jaky jiny profil tam našroubovat ale ty příčníky chci a jinak to asi nepujde. Na vrakáči tomu moc nedavam ty t5 jsem tam snad ještě neviděl.
T5 1.9 TDI AXB 77kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.217 sekund

Login