Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: T5 - Clona masky

T5 - Clona masky 23. lis 2013 00:53 #130459

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 30

lada t5 napsal: Tady se teplo drží hlavně ve vodě a v oleji, auto se nechladí ani blokem a ani hlavou.
Důležité je teplo uvnitř motoru, nikoli na povrchu.

I ty vwostudo, to snad nemyslíš vážně?... :mrgreen: :lol:
Ty nemáš na motoru hliníkovou hlavu? Hliníkovou vanu? Hliníkové tělo převodovky, Litinový blok? Nedělaj se náhodou z hliníku chladiče? To vše odvádí teplo jako sviňa, voda je hlavně pro regulaci.To máš jako na vodě 90 a samotné tělo motoru studené? Láďo, co trochu fyziky? ;)
Téčka jsou slušně zadeklovaná, ale v -20 se jim musí šlapat slušně na krk aby se udržela teplá bez bufa, tak proč tomu trochu nepomoc?
A k tomu deklu co tam měl blackhaus, klidně si ho tam může nechat, ničemu to nevadí. T5 nejezdí tak rychle aby využila systému náporového sání, klidně může sát z pod deklu kam se dostane vzduch spodem. ;)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Clona masky 23. lis 2013 09:54 #130471

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2

Auto1 napsal: Bazilišák: Zajeď si do Webasta na thermotest, my ostatní jezdíme v trenkàch i v -30 D:_)23
Vždy na mě na pumpě čumí všichni, když jsou jak lyžaři navlečení a já v tílku a papuče :lol:

Já neříkám, že mi to netopí ...... Taky znám ježdění v teple. To celé tady bylo jen kvůli tomu jestli na zimu trochu přiškrtit proudění vzduchu přes chladiče, či nikoliv. Já říkám na krátké trasy určitě, na rychlou jízdu taky.

A teplotou Tě trumfnu, v práci máme chladící box na - 50°C ..... a to už je kosa....

A to , co napsal Láďa T5 cituji "A co se týká ochlazování motoru studeným vzduchem - tohle není Tatra či Praga V3S, které jsou chlazeny vzduchem" tak tam je to trochu jinak, pokud ten motor bude ochlazován zvenčí prouděním, tak se neochladí, jen nesmí ten náporový vzduch proudit do ventilátoru, to je jasné .
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

T5 - Clona masky 23. lis 2013 10:25 #130474

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 292

Maršoun napsal:

lada t5 napsal: Tady se teplo drží hlavně ve vodě a v oleji, auto se nechladí ani blokem a ani hlavou.
Důležité je teplo uvnitř motoru, nikoli na povrchu.

I ty vwostudo, to snad nemyslíš vážně?... :mrgreen: :lol:
Ty nemáš na motoru hliníkovou hlavu? Hliníkovou vanu? Hliníkové tělo převodovky, Litinový blok? Nedělaj se náhodou z hliníku chladiče? To vše odvádí teplo jako sviňa, voda je hlavně pro regulaci.To máš jako na vodě 90 a samotné tělo motoru studené? Láďo, co trochu fyziky? ;)
Téčka jsou slušně zadeklovaná, ale v -20 se jim musí šlapat slušně na krk aby se udržela teplá bez bufa, tak proč tomu trochu nepomoc?
A k tomu deklu co tam měl blackhaus, klidně si ho tam může nechat, ničemu to nevadí. T5 nejezdí tak rychle aby využila systému náporového sání, klidně může sát z pod deklu kam se dostane vzduch spodem. ;)

Jest mi silně zatěžko polemizovat o tomto toliko zapeklitém problému s člověkem, jež při prvním náznaku chladu balí auta do smršťovací folie, včetně oken a spár u dveří......... :-" :-" :-" :lol: :lol: :lol:
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T5 - Clona masky 23. lis 2013 11:57 #130475

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 30
To samo, jo a Mr.Balónek si začal! :greenangel:
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T5 - Clona masky 04. říj 2019 10:24 #194675

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 145
Zacina se ochlazovat, zvazoval sem na T5 nasadit clonu, mam pro to jeste jeden duvod - solanka a dalsi zimni bordel dokazou rozlozit kde-co. Zvlaste v severnejsich koncinach ja zimni posyp peklo. Nezadelaval bych ani tak masku, jako spis otvory nad RZ v narazniku (mimochodem i sani do filtru je podle me az pod pravym svetlem, ne v masce s logem). Jenze clonu do narazniku jsem nasel jen pro T5 GP, nema nekdo typ na starsi T5, pripadne jestli tam pasuje stejna (naraznik transporteracky, nikoli multivan)?
www.autodilyjimo.cz/zimni-clona-chladice...5-10-15-dolni-p15559
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Naposledy změněno: od covex.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.195 sekund

Login