Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - Diagnostika

T5 - Diagnostika 22. lis 2012 20:42 #107734

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 29
promazáno...dále pleas k tématu,děkuji :)

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Diagnostika 23. lis 2012 08:16 #107759

• blackhouse
  • Avatar uživatele blackhouse Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
Zajímavé názory :-) Děkuji všem co to tu řeší. Co člověk to názor a to je dobře, protože je vidět, že alespoň máme každý svůj názor a nejsme jako v Číně jen tupé ovce. Já mám kabel KKL a asi koupím tu dražší variantu, protože jsem se už naučil to, že šetřím tím, že koupím dražší věc! Ale to neznamená, že pohrdám tím kabelem z číny! Jen mám rád originál a kvalitu. I když originál neznamená někdy kvalitu, ale alespoň ten pocit! :D Jinak opravdu děkuji všem co se zapojili do diskuze :drunken:
T5GP Multivan Highline 2.0BiTDi 132kW DSG :-)
T5 Shuttle 2.5 TDi 128kW long (150 kW)
Octavia 1.9TDi 81kW
Roomster 1.4TDi 59kW
Forman 1.3 LS 50kW
VW Brouk 1.2 (1.6 :-) )
VW Caddy 1.9 Tdi 55kW
T5 multivan 2.5 TDi 128kW 4motion

T5 - Diagnostika 23. lis 2012 19:22 #107823

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Já mám tři kabely na ta necanová auta a než koupíš ten kabel na CAN,tak zvaž,zda nezvolit místo kabelu přímo přístroj,a nepotřebuješ notebook.

Nevím,jaké tam jsou rozdíly,notebook má větší display,vidíš krásně mnoho údajů současně,ale zase některé ty ruční mašinky umí diagnostikovat i to,co zase notebooky neumí.

Myslím tohleto cituji: Jako jeden z prvních diagnostických přístrojů také vypisuje tzv. specifické chybové kódy. Tyto kódy si sama určuje každá automobilka a rok od roku jich je přidáváno několik set. Díky našemu scanneru se Vám podaří číst a mazat i tyto chyby, které by jinak zůstaly neobjeveny, ale vůz by dále vykazoval poruchové hodnoty.

Sám nevím,co to přesně je.

Tady je prostor pro debatu.

A citát se vztahuje k tomuto modelu,který si snadno najdeš ve vyhledávači: "Diagnostika v češtině Autosnap CR801" ,vybral jsem ho náhodně,jsou jich stovky verzí ale tady se bavíme o canové diagnostice v češtině za 2500kč,to je zajímavé...
Tak nevím,za kabel can dáš 6-7 ne?
Ale tan kabel umí všechny jednotky i bufíky přes VAG,tyhle ruční levné mašinky,kdo ví,co to přečte a co ne...
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

T5 - Diagnostika 24. lis 2012 00:45 #107844

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 288
Za mě -já kolegu Kawu zcela chápu. Raději si koupím věcí méně, ale kvalitních, které budou sloužit mně, místo abych koupil věcí více, nekvalitních, které sloužit nebudou nebo dokonce spáchají hmotné škody.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T5 - Diagnostika 24. lis 2012 10:18 #107852

lada t5: myšlenka je to správná, nekupovat blbosti, ale to by si ten kabel neměl koupit vůbec. Když už si ten kabel chce koupit, tak by měl vybírat mezi poměrem cena/výkon. Když ho použije všeho všudy 10x, což člověk neznalý kódování a pro vlastní potřebu víckrát nevyužije, tak lze lehce vyvodit, že jedno použití originálu ho bude stát 800,- naproti tomu u číny jen 50,-Kč.
K případu s vrtačkou, kdybych si na pár děr měl pořídit stroj za 12tis, tak mě vyjde levněj si na to někoho zavolat :) A i kdyby kabel dlouho nesloužil, pořád se vyplati si jich koupit víc.
Jinak neslyšel jsem o jediném případu, že by kabel způsobil nějakou škodu. Vždy to způsobí člověk, co dělá něco, čemu nerozumí.
Pořád je to jenom o penězích, pokud má měsíční příjem desítky tisíc, tak osmičku za kabel, který mu bude ležet většinu času ve skříni, ani nepocítí.

Auto1: ty diagnostické krabičky jsou dobré opravdu jenom k vyčtení závad. Přes kabel si můžeš zjistit tlaky turba, funkci vstřikovačů a mnoho dalšího.

T5 - Diagnostika 06. led 2013 08:29 #110783

• zivlik
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Hoj, umí některá z těch diagnostik odblokovat bufik? (jak je málo paliva tak se blokne). Dvakrát se mě to už stalo a cennově nic moc. :-)
T5 Caravelle 2008, 128kW, 4 motion, Long, chip, bez DPF, sportovní filtr

T5 - Diagnostika 06. led 2013 10:23 #110788

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 29
já mám ten VAG-COM origo a ten to a nejen to umí.Jen jestli kvůli pár odblokům ročně to není moc vysoká investice :)

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

T5 - Diagnostika 06. led 2013 11:08 #110791

• kawa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Já také, jak jsem dával na předchozí stránku, viz: http://www.motordiag.cz/produkt/hex-can

umí jak píše Karlos- nejen to ;)

To jestli se to vyplatí je na každém, to už tady taky bylo v debatě :lol: Za mě jo. Hodí se na x dalších věcí a různé domácí kutění s bufíkem atd ;)
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft - 186ps/414Nm
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

T5 - Diagnostika 06. led 2013 12:41 #110796

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
odbočím, kolik je to málo paliva ? např. jaký když je dojezd při průměrné spotřebě 10L / 100 km si nenetáhne palivo a zablokuje se ? já když koupil to moje auto, dojezd psal míň než 100 km a mám pocit, že příhřev nešel (nemohlo se to zahřát cestou na pumpu) a pak příhřev šel po dotankování.
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

T5 - Diagnostika 06. led 2013 14:17 #110799

• kawa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Ono to není tak že si cucne vzduchu a tím se blokne... Je to tak, že jakmile se rozsvítí kontrolka na palubce - málo paliva, tak v tu chvíli se příhřev vypne a starší (nebo některé) typy se bloknou. Já mám takový, že jakmile dotankuju, sám se zase aktivuje.

Všechny tyto impulzy a signály asi půjdou po CAN.
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft - 186ps/414Nm
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

T5 - Diagnostika 06. led 2013 15:07 #110806

tak tak, je na každým co je ochotný zaplatit, kdo dá za auto přes milion, klidně koupí diagnostiku za 8tisíc a použije ji jednou, někdo se spokojí s čínskou kopií za pětikilo, která odvede tu stejnou práci

http://www.tmart.com/VAG-COM-11.10-Car-Diagnostic-Cable_p139436.html

T5 - Diagnostika 06. led 2013 16:21 #110810

• klubo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
dle mých zjištění se zablokuje po třetím neúspěšnym pokusu (3x zjistí že je málo paliva - tzn. že svítí kontrolka paliva). takže když se ti rozsvítí hladový oko a ty třikrát vyjedeš se studenym autem tak se blokne. Dementa kterej to vymyslel bych nechal veřejně zlinčovat. Přece by bohatě stačilo kdyby se bufík vůbec nepokoušel zapínat když ví že jedeš na rezervu a jakmile dotankuješ tak se začne zase spínat.

Dle info prodejce se bufík zablokuje i ve chvíli kdy jedeš a bufík se vypne protože voda je dost teplá ale během jízdy se rozsvítí hladový oko a ochladne voda (jedeš z kopce, zapneš topení na max...) - bufík se chce zapnout ale nezapne protože zjistí že jedeš na rezervu - pokud se toto stane 3x za jízdu tak se taky blokne.

takže já jakmile vidím hladový oko, hned jedu tankovat
T6 Kombi TDI - koupeno 2016
T5 GP Kombi TDI - koupeno 2011, prodáno 2014

T5 - Diagnostika 06. led 2013 17:39 #110824

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
no to je ale výmysl #-o D:_)17 . No , tak to jsem zvědav, jestli se to tak bude dít i u mého auta...... Ach jo. D:_)10
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

T5 - Diagnostika 07. dub 2013 19:47 #118239

• zivlik
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Hoj, mám kabel can z číny, fungoval supr, pak sem zkoušel program s češtinou a od tý doby mě to pustí jen do základní nabídky (i s původním programem). Zkušenosti?
T5 Caravelle 2008, 128kW, 4 motion, Long, chip, bez DPF, sportovní filtr

T5 - Diagnostika 25. dub 2013 10:35 #119518

• Valdi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Otazocka. Mam original kabel a zaujimalo by ma ci sa s tymto kablom da testovat BMW ? Chcem si obstarat BMW 120D a chcem vediet ci s kablom ktorym checkujem VW pojde aj BMW? Samozrejme ze s BMW softom ( Ak niekto pozna nejaky dobry soft dam si poradit) a zaujimalo by ma ci BMW ma taky isty stecker ako VW group a ci teda kupovat iny kabel alebo to pojde s tymto ???

Diky

Vygenerováno za 0.213 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/