Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: T5 2006, Nelze připojit na diagnostiku (KWP1281/CANbus)

T5 2006, Nelze připojit na diagnostiku 09. kvě 2020 09:39 #197537

Ahoj,
má někdo zkušenost, nebo poradí? Zlobí mě nezávislé topení, tak jezdím pravidelně, asi po 14 dnech na odblokování zamčeného topení na diagnostiku (originální VAG přes OBD) ke kamarádovi. Naposledy se tam nebyl schopen připojit.
Začal jsem se v tom šťourat a měřit... Na OBD konektoru stálé napájení je, obě země taky, K line je, napájení po sepnutí také, ale na CAN L a CAN H není nic, měřeno i osciloscopem. Když jsem se díval na netu na schémata, vidím, že z OBD to vede do budíků na palubce, kabely CAN jsou nepřerušené, dále vidím, že do budíků vedou CAN L a H z (drive train) ty jsou dle osciloscopu ok a mají 60 Ohm vůči zemi. Dále do budíků vede CAN L a H z (convenience), myslím, že to je z komfortní jednotky nad plynovým pedálem, tam je dle osciloscopu v pořádku signál CAN L a CAN H má trochu vyšší napětí, ale signál tam je také. R na zem vůči CAN je na komfortní jednotce vysoký, ne tedy 60 Ohmů.
Když to shrnu...myslím, že do budíků, které fungují jako CAN Gateway (myslím), signál CAN jde, z budíků však na OBD konektor ne. Dělají to tedy budíky, nebo netypických signál na CAN H z komfortní jednotky, nebo to je úplně jinde?
Jinak je auto plně funkční, nesvítí žádné chybové kontrolky, vady atd.
VW T5 2006 2,5 TDI AXD, manuální klima, obyčejný transporter
Díky, díky :) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 2006, Nelze připojit na diagnostiku 09. kvě 2020 14:04 #197539

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
Nejde se spojit se žádnou jednotkou , nebo jen s topením ? Z toho příspěku to není zcela jasné . Ohmicky měřit Can proti zemi nemá smysl . S motorovkou se dá spojit po K line - pak v paměti závad by musely být chyby ohledně komunikace Can - moc se mi to nezdá - protože budíky s motorovkou jedou právě po Canu - v budících je Gateway , immo - to by nešlo nastartovat .
Jestli nekomunikuje Webasto , zkus ho na chvíly odpojit od napájení - pojistka 25A ve spodní pojistkovnici - pozici si přesně nepamatuji , ale mám pocit , že je to nejspodnější řada pojistek .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 2006, Nelze připojit na diagnostiku 09. kvě 2020 18:18 #197542

Ahoj a děkuji za zprávu!
Dnes jsem se v tom ještě hrabal se synem, oba máme jisté znalosti v Elektro, ale ne konkrétně v autoelektrice, takže občas to je bádání.
Nejde se spojit vůbec s žádnou jednotkou v autě. Na VAGu u kamaráda který je fakt sikovnej a dělá v autorizovaným servisu VW mu to nenačetlo nic, ani VIN.
CAN bus na různých místě v autě dle osciloskopu běží. Když jsme měřili Kline, tak tam je jen palubní napětí cca 12,5 V, ale žádné impulzi tam nejsou. Taky nevím co tam přesně měřit.
Jinak jsem zkoušel několikrát odpojovat kompletně baterku a je to pořád stejný.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 2006, Nelze připojit na diagnostiku 09. kvě 2020 20:02 #197546

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Ja v tom tedy nejsem kovany, ale mel jsem za to, ze vetsina jednotek v T5 komunikuje pres K-line (KWP2000 protokol), jen nektere novejsi pouzivaji CAN pres CAN GW do K-line. Na CANu se pak objevuji z GW jen nektere zpravy pro ODBII (UDS) ale podle me tam jsou jen zpravy pro cteni.

Bohuzel jaka je tam fyzicka vrstva to nevim, ale sel bych primarne po te K-line. Zatim temer vzdy byla u T5 chyba v dratech. Uhnile zeme jsou rekl bych nejbeznejsi.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 2006, Nelze připojit na diagnostiku 09. kvě 2020 20:51 #197548

Já dotoho, možná zbytečně zabredl, četl jsem i nějaké bakalářské práce diagnostice a mám toho plnou hlavu. Každopádně CAN v autě je a zda se funkční. Jestli to pak GW převádí jen K line nevím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 2006, Nelze připojit na diagnostiku 09. kvě 2020 21:17 #197551

Každopádně můj poznatek. Do budíků jde can z komfortu, který má nižší datový tok I prioritu a pak can z ovládání důležitých funkci vozu, který má vyšší datový tok I prioritu. Pak z budíků do OBD konektoru vede Can l a Can h a Kline...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 2006, Nelze připojit na diagnostiku 09. kvě 2020 22:29 #197552

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Zameril bych se na ten k-line - nemas nahodou domontovavane radio?
www.ross-tech.com/vag-com/aftermarket-radio.html
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 2006, Nelze připojit na diagnostiku 11. kvě 2020 10:40 #197566

Děkuji, myslím, že na tomto autě, gateway převádí CAN na Kline, takže ano, půjdu po Kline. Autorádio mám neorigo už z od nového a vždy diagnostika fungovala. Ale díky za tip, přečtu si to.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 2006, Nelze připojit na diagnostiku (KWP1281/CANbus) 17. srp 2020 11:02 #198749

Pokračování....
Ahoj, mám problém s diagnostikou na VW T5 2006, 96kW. Kamarád, který dělá ve VW a používá koncernový VAG se nemůže opakovaně připojit na mé auto,
přestože již několik let to fungovalo normálně. Když jsem zkoušel takové ty WI-FI/BT LM diagnostiky, tak mě to taky nefunguje, ale třeba na jiných, podobně starých autech ano.
Oměřil jsem na autě všechno možné i nemožné. Zkoušel jsem různé diagnostiky a nic, až jsem narazil na VCDS lite, která funguje s modrým KKL kabelem.
Tato diagnostika je určena pro straší auta, komunikuje po K line, ne po CANbusu.
A v tom je asi ten problém...je možné, že v budíkách, kde je CAN Gateway došlo k nějaké vadě a diagnostika nekomunikuje přes CANbus jak asi má, ale pouze nouzově
po K line, starší protokol KWP1281?
Přes jaký protokol vám komunikuje diagnostika s podobně starou T5 ?
Je možné, že to způsobují vyschlé kondenzátory v budíkách?
Nebo to může dělat úplně něco jiného?
Auto žádné chyby jinak na diagnostice neukazuje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 2006, Nelze připojit na diagnostiku (KWP1281/CANbus) 17. srp 2020 11:08 #198750

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
T5 nema ODBII CAN bus diagnostiku ale jen Kline, po CANu je mozne ziskat jen nektere vybrane ODBII zpravy.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 2006, Nelze připojit na diagnostiku (KWP1281/CANbus) 17. srp 2020 12:41 #198752

Zajímavé. Proč se tedy VAGem a ODISem není schopen připojit? Ty různé LM327 krabičky mi také nefungují (na Octavia 2006 ano), jediné co mi zatím funguje je VCDS lite KKL kabel,
na protokolu KWP1281.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 2006, Nelze připojit na diagnostiku (KWP1281/CANbus) 17. srp 2020 12:51 #198753

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Ty LM327 krabicky jsou velmi nespolehlive, obcas clovek musi vyzkouset i vic kusu od ruznych vyrobcu, je tu o tom tusim taky psano. Octavia 2006 ma jiz pravdepodobne normalni CAN ODBII, T5 jsou vyrazne pozadu. Jedine co skutecne funguje spolehlive je VCDS. Nevim co je zminovny koncernovy VAG, ale ten maji pouze v autorizovnych servisech, jinde jsou vzdy produkty tretich stran supervag, delphi, bosch rosstech atd..
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.146 sekund

Login