Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: nefunkční zpáteční světla

nefunkční zpáteční světla 27. kvě 2013 20:01 #121932

  • Jouda
  • Avatar uživatele Jouda Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 205
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 4
Přestala mi svítit na mé T5 transporter, rv 2006 zčistajasna zpáteční světla. Původně jsem si myslel, že odešly žárovky, mátlo mě, že by obě, ale těmi to nebylo. Tak když už jsem to měl rozdělané, dal jsem místo obyčejných žárovek ledky od Karlose.
Ted jsem to dal svému mechanikovi, a světe div se. Volal, že to funguje, ale sám pak odhalil, že je to jinak. Ledky po nastartování, tedy i jen při otočení klíčku, se lehce rozžnou, a při zařazení zpátečky se tedy normálně rozsvítí. Když tam pak dal obyč žárovky, nerozsvítilo se opět nic. Takže tipnul, že ledky svítí jen díky tomu, že k rozsvícení potřebují méně proudu než běžné žárovky, a že jde o nějaký zbloudilý proud, že zřejmě zpátečka je přes ŘJ, a na té se něco odpálilo, co způsobuje problémy. Nevíte někdo, v čem by mohl být problém a co s tím? Díky
VW T5 2006 1.9 TDi 77 kW
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

nefunkční zpáteční světla 23. čen 2013 20:45 #123564

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Zkus na převodovce čidlo spátečky odpojit z patice a změřit proud u žárovek a pak zkus tu patici propojit, má dva piny/konektory, propoj je a zase změř proud v žárovkách.
Měřit multimetrem ne zkoušečku a můžeš změřit i tu patici, co jde k tomu čidlu.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

nefunkční zpáteční světla 05. pro 2013 20:58 #131225

  • Jouda
  • Avatar uživatele Jouda Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 205
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 4
tak mi mechanik říkal, že je nějaký problém v nějaké řídící jednotce, ale nevím jaké
VW T5 2006 1.9 TDi 77 kW
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

nefunkční zpáteční světla 30. led 2015 21:18 #150701

  • Brems
  • Avatar uživatele Brems
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 17
  • Obdržená poděkování 2
Zpátečkový spínač vlastně jen spíná plus od pojistky, káblík vede dál do jednotky paubní sítě, odtud pokračuje ve svazku pod sedadlem řidiče je tam štekr a dále pod vozem až k zadním lampám. Zkus proměřit výstup z jednotky, případně jestli nemáš uhnilý svazek pod sedákem ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

nefunkční zpáteční světla 19. pro 2020 23:22 #200373

Ahoj, mám asi podobný problém. Zařazena zpátečka se hlásí do CAN, radio se mi přepne. Ale zadní světla buď svítí jen krátce nebo vůbec. VCDS hlásí chybu couvacich světel zkrat na kostru. Když odpojím konektory pod sedačkou tak to zkratuje taky. Z toho usuzují že je chyba někde mezi CAN jednotkou a konektory pro sedačkou. Řešil už někdo? Případně kde pátrat, kde proměřit jednotku? Diky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

nefunkční zpáteční světla 22. pro 2020 12:25 #200401

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Prosimte a ktere jednotka to hlasi? Protoze ja bych tak typoval ze to bude centrani elektrika a svetla se napaji primo z ni. Nevim kde pod sedackou si to rozpojoval, ale kdyz uz mas konektor tak tam vraz ohm meter nebo voltmetr a mer. Plus uzel pod sedackou ridice je znamy zdroj nejruznejsich problemu.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.177 sekund

Login