Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: T5 bixenon světla výměna / renovace plast

T5 bixenon světla výměna / renovace plast 08. led 2020 16:40 #195931

• Krystufek
  • Avatar uživatele Krystufek Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, omlouvám se za možná až moc laické dotazy, ale mám T5 2,5Tdi Highline a mám tam xenonové světlomety, což je fajn, akorát ale mám už naprosto zničené ty plasty a svítí to jak lucerničky a při potkávacích je opravdu blbě vidět. Dálkové sou v pohodě.
Řešil jsem to už několikrát se servisem, kde mi říkali, že jedno nové světlo stojí asi něco nějak v 15 tisícům, což se mi investovat nechce. Zároveň zase tam prý nemůžu dát jiná než xenonová světla kvůli technické atd.
Prosím o radu, jak to případně vyřešit a jestli někdo s tím nemá zkušenost. Zda ty ceny sedí nebo by mi s tím někdo neuměl v Praze pomoci.
Rozleštění podle mě nepříchází v úvahu, už mi to nabízeli, ale je to opravdu hodně a myslím, že to nepůjde.
Předem děkuji moc

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 bixenon světla výměna / renovace plast 08. led 2020 18:27 #195933

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
1. doporucuji precist zdejsi vlakna o xenonech (spis abys vedel jak to ma fungovat)
2. xenonove vybojky ztraci casem svitivost, pokud nevis jak dlouho je tam mas, vymen je, dalsi co muze byt v haji jsou cocky a paraboly, plexi je az to posledni co to muze zpusobovat (pokud teda neni vylozene nepruhledne)
3. poskrabane plexi jde "rozlestit" s jakymkoli poskramanim, jen pri vetsim musis vzit hrubsi smirk a holt pak postupne prebrusujes vice hrubostma a trva to dyl, v praze opravuji svetla nekde i vymenym zpusobem (tzn. das tam svoje daji ti jina repasovana) ale taky to neni zadna lace, bohuzel zasadni problem je, ze je to plexi a UV ochranou vrstvu zbrousis takze oprava nema zivotnost puvodniho svetla.
4. vyndat svetlomet na T5 je sileny opruz, kdy kvuli jednomu sroubu musis rozebrat cely predek.... vymena vybojky taky neni uplne jednoducha kvuli budici, je tam malo mista a dostat se k tomu peru od vybojky tak lepsi angazovat nejakou "detskou" praci protoze nacpat tam dospelou ruku nejde...

Pokud se rozhodnes pro repas at uz jen plexi nebo celeho svetla, pak doporucuji zjistit jak to dana firma dela, zda tam dava nejaky ochrany UV filtr ci ne, jak repasuje paraboly (opet existuji ruzne metody, ale asi jedina rozumna je dat tam nove, vetsina ruznych pokoveni nema dlouhou zivotnost). Teoreticky by sel vymenit i jen ten ciry plast svetlometu, ale je to lepene (da se to v troube nahrat a odlepit) ale nenasel jsem nikoho kdo by to delal.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

T5 bixenon světla výměna / renovace plast 19. led 2020 00:27 #196109

Zeptám se, mám multivan r07 s xenonama a dělám facelift na GP kde koupit přechodky kabeláže a zda je potřeba ještě jiná úprava aby to fungovalo jak má děkuji

T5 bixenon světla výměna / renovace plast 19. led 2020 13:21 #196113

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
A co na ten facelift budes davat za svetla?

Re:T5 bixenon světla výměna / renovace plast 19. led 2020 22:26 #196124

Budu dávat originální bixenony jen jsem zjistil že mi nejdou ani konektory já mám 10 pinů a na světlech je 14 pinova zásuvka kde je obsazenost 12 pinů a z toho 6 velké a 6 malé, vím že jsou redukce ale všude uvádí z halogen na bixenon

Odesláno z mého VOG-L29 pomocí Tapatalk

Re:T5 bixenon světla výměna / renovace plast 20. led 2020 09:12 #196129

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Uz jsem to tu psal - bixenony na T5 jsou prestavbova sada treti strany (project zwo), ktera neni nijak zapojena do komunikacni site vozidla (krom otocneho vypinace ze), zatimco u T5GP je originalni bixenon VW (CAN?). Dost pochybuju ze to pujde skloubit dohromady.

Re:T5 bixenon světla výměna / renovace plast 20. led 2020 11:07 #196136

No to si mě nepotěšíl.

Re:T5 bixenon světla výměna / renovace plast 21. led 2020 10:03 #196158

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Netvrdim ze to nejde, ale rozdhodne to nebude jen zapojit jina svetla. ProjectZwo bi-xenony jsou taky jen prestaveny halogen (i kdyz nevim jak dalece) a tak teoreticky muzes auto obrat az na konfiguraci halogenu a jestli pak existuje nejaka redukce halogen na bi-xenon facelift muze byt, ale jak (ne)bude fungovat automaticke naklapeni apod to netusim.

Re:T5 bixenon světla výměna / renovace plast 21. led 2020 19:10 #196161

Adaptér objednán tak až přijde zjistím víc co bude a nebude fungovat

T5 bixenon světla výměna / renovace plast 21. led 2020 19:11 #196162

• jjirka
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 57
Pro Krystufka , již jsem to řešil , zavolej mě 603812516 , není to nic pro kutily .

• Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.249 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/