Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Nesvítí parkovačky

Nesvítí parkovačky 16. říj 2011 21:15 #81208

Ze dne na den přestala svítit celá strana světel u spolujezdce - parkovačka v předu, světlo v zadu a po připojení přívěsu nesvítí ani tato strana přívěsu. Pojistky za držákem lahve pod řadičkou ok, ostatní jako hlavní přední světla, blinkr, couvací světlo jsou ok. Demontoval jsem i zadní světla zkusil prohodit žárovky, ty jsou taky ok, vždy svítí jen ta strana řidiče. Smontoval jsem nazpět a přestala svítit i žárovka zadní světlo u řidiče - přitom mlhovka ve stejné patici je ok, přední jsou ok a i přívěs je ok (strana u řidiče) pojistky ok - jsem v koncích... nějaké nápady ?? Dík
T5 Multivan TDI 128KW, r.v. 2004, Plzeň

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nesvítí parkovačky 22. říj 2011 12:41 #81652

  • Valdi
  • Avatar uživatele Valdi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 90
  • Obdržená poděkování 0
Máš chybu nikde v CAN BUS vedení. Všetko je riadene centrálnou jednotkou a ta komunikuje so svetlami. Uz to nie je ako volakedy ked siel od vypinaca drat Rovno k ziarovke. Teraz to vsetko bezi po zbernici tak ako u pocitacov. Takze Len napichnut na VAG a hladat chybu tam.
P

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nesvítí parkovačky 23. říj 2011 19:55 #81710

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18

Harley1006 napsal: nějaké nápady ?? Dík


A nebereš od napájení těch nefunkčních žárovek napětí pro jiný spotřebič, (dodělávka LED denních nebo co já vím)který je ve zkratu a blokuje tak i ty žárovky?

Nebo jsi měnil páčku na blikače? Není tam nějaký feller,ona pouští i stranu parkovaček dle toho,který blikač zapneš bez zapalování.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nesvítí parkovačky 04. lis 2011 22:09 #82534

Tak vyřešeno, byl v háji hlavní vypínač světel, vyměněn za nový a vše je ok.

Dík za názory
T5 Multivan TDI 128KW, r.v. 2004, Plzeň

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nesvítí parkovačky 30. říj 2012 14:06 #106244

Mám podobný problém. Taky T5 a nesvítí jen parkovačka na řidičově straně vepředu,vše ostatní svítí,jen ta vepředu ne,
žárovka-OK,
pojistky jak v motoru tak uvnitř vozu pod držákem pití-OK
A nejde mi ani proud do světla, a nevím kde bych hledal odkud tam proud jde,jestli z konfortky nebo z ŘJ palubní sítě. Zkoušel sem i přepínač světel a ten je taky OK... závady na diag žádné...
osobně si myslím že proud by měl jít z ŘJ palubní sítě ale když nemám schéma tak stejně nezjistím kterej pin to je takže to nezměřím...
už tak nějak nevím na co se zaměřit...Proto sem vás chtěl požádat o radu.

Předem mnohokrát Děkuji. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nesvítí parkovačky 13. led 2017 08:11 #172958

Ahoj kluci, mám stejný problém jako Mira205f. Nemohu dohledat, kde je chyba. Parkovačka u řidiče nesvítí, ostatní funkční. Ani multimetr na pinu nic neměří. Diagnostika bez chyb. Najde se někdo, kdy by poradil? Díky moc.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nesvítí parkovačky 13. led 2017 08:24 #172959

  • ch601
  • Avatar uživatele ch601
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 92
  • Obdržená poděkování 3
Je třeba mrknout na schéma, jak jsou světla zapojený. Může to být vše napájeno z centrální elektroniky nebo jen přes spínač světel. Mohu se podívat, ale bez konkretizace auta to nejde..Jinak je celkem běžné, že "uhnije" vodič v kabelovém svazku....
T5 Multivan 128kW automat
T4 Transporter už není
T5 Transporter 2.0TDi
Poděkovali: Marcel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nesvítí parkovačky 13. led 2017 18:39 #172964

Ahoj všem, nedalo mi to a začal jsem pátrat. Když už jsem měl natažený druhý kabel tak, abych si mohl (vím, čisté to není) +12V vzít z druhé parkovačky, jsem náhodou zatáhnul za vodič, který mi zůstal v ruce (šedo/černý).
Cca 7cm od konektoru, který jde do světlometu.
6 let staré auto a takové problémy jsem opravdu nečekal - uhnilý vodič vně bez porušení pláště
(nebo možná velmi malém porušení, které není okem viditelné).
Stačilo nahradit 10cm kabelu a vše je OK.

Výborné fórum - díky všem za ochotu dělit se o zkušenosti.
Údaje o autě doplním 2.0TDI T5.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Marcel.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.224 sekund

Login