Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Výměna předních světel T5

petka309 09. led 2020 14:11 #195953

Zdravím pánové předělávám T5 na facelift a jen otázka mam na voze bi-xenony a budu dávat jen ty z faceliftu.
Co je zapotřebí při zaměně světel aby vše fungovalo jak má .
všude jsem se dočetl jen z halogenu na bi-xenony dekuji .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

petka309 10. led 2020 16:12 #195972

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 42
Na starsi T5 jsou xenony jen prestavbova sada od ProjectZWO - externi komponenta, nezavisla na voze. Ve faceliftu je podle me ale original bixenon VW i s RJ zapojenou do systemu vozidla a nejsem si moc jisty, ze ti to bude ve starem fungovat jak ma - tedy ten original. Nevim zda se delaji nejake xenony od tretich stran pro facelift.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Naposledy změněno: od covex.

Výměna předních světel T5 24. bře 2020 18:33 #196945

Ahoj všem. Tak mi po roce odešly žárovky a když jsem je měnil tak jsem zjistil že mám ulomený držák žárovky (takové plastové trny). Mám Multivan T5 HighLine 2007 s H7 žárovkama.

Paraboly jsou už taky krásně vypálené. Takže uvažuji o tom že bych vyměnil celé světla. Už teď to svítilo dost mizerně.

Poradíte někdo jaké světla a kde koupit? Má smysl uvažovat o nějakém upgradu ve smyslu LED světel a tak?

Díky moc

Mac

Výměna předních světel T5 24. bře 2020 19:42 #196946

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 190
Záleží kolik chcete investovat. Určitě nebrat napodobeniny. Jediná normál í cesta je zvolit origo světla a dodělat denní světla.
Nejdražší přestavba je dát LED světla z T6.

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

Výměna předních světel T5 25. bře 2020 13:49 #196955

No na předělávku na T6 si netroufám. Takže asi zůstanu u těch originál světel. Kde nejlépe koupit? Přímo v autoservise? Nebo jsou lepší možnosti? Nechci "ojeté" světla ale nové.

Výměna předních světel T5 26. bře 2020 11:25 #196970

Nemáte někdo praktickou zkušenost s těmito světly?

www.autodilyjimo.cz/transporter-t5-02-10-k970

U některých píší že je tam H1 jak na potkávačky tak na dálkové. Já tam mám teď H7 na potkávačky, není to problém? Je lepší H7 nebo H1 - je v nich rozdíl ve svítivosti nebo tak něco?

U některých světel píší, že mají motorky na naklápění. Naklápění čeho? Ruční naklopení sklonu svícení asi? Chápu to dobře?Předpokládám, že to já momentálně v autě nemám - teda nevím o tom že bych tam měl v kokpitu nějaký štelovač :-)

A další dotaz. Po klasickém nastartování mám aktivní svícení (asi normálně svítí přední světla). Pokud bych chtěl mít na denní svícení nějaké LED a nesvítit potkávačkama, tak asi budu muset někde něco zapojit jinak? Nebo se to nastavuje v řídící jednotce?

Výměna předních světel T5 26. bře 2020 16:53 #196974

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 190
Nevybral bych si ani jedny. Jedině origo.
Ano pokud se namontuje denní svícení tak se musí přepojit dráty.

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

Výměna předních světel T5 14. dub 2020 09:56 #197202

ahoj, prosím nevíte kde zakoupit origo přední světla na T5 multivan -H1+H7 ? ted při přezutí jsem zjistil že jsou světla totálně vypálená, po přečtení vašich zkušeností chci jedině origo. musím zakoupit pouze ve vw? našel jsem tyto-https://www.autokseft.cz/MAGNETI-MARELLI-Hlavni-svetlomet-MAG-710301195201-710301195201-nd464137- ale nevím jestli to je origo, a neví někdo co stojí origo ve vw? popřípadě neumí někdo sehnat origo za nějakou lepší cenu- samozřejmně se rád finančně odměním. moc děkuji martin
vw multivan T5 2,5l-96kW

Výměna předních světel T5 14. dub 2020 18:10 #197209

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 42
Zkus na stavajicim svetlometu najit, kdo ho vyrabi. Zadni vyrabi Hella. Obvykle ti jako original prijde to same ovsem krabice s logem VW neco stoji. Nebo zkus vrakoviste, pokud jdes po cene.

Výměna předních světel T5 14. dub 2020 19:36 #197210

děkuji za odpověd, ale po ceně nejdu ale dávat nějakou nesmyslnou cenu za dvě světla se my taky moc nechce, vrakoviště určitě ne -budou stejně vypáleny, tomu nevěřím že budou dobry- po přečtení příspěvku v tomto vlákně ani nechci žadnej tuning ani žadnou nekvalitní náhradu. auto mám 11 let, najeto 115000km a nevyplatí se my prodávat, tudíž sy ho ještě nějakou dobu ponechám. na světle je nálepka AUTOMOTIVE LIGHTING CZECH REPUBLIK. našel jsem na netu toto-https://autodilylucie.cz/leve-predni-svetlo-volkswagen-multivan-t5-03-09-i16359.html#1187779378- ale jestli je to origo ? zitra zkusím zavolat do nějakého auto salonu a poptat cenu
vw multivan T5 2,5l-96kW

Výměna předních světel T5 14. dub 2020 21:13 #197217

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 42
MM a AL je v podstate jedna firma..., cena tech AL se ale podle me vic blizi originalu.:)

Výměna předních světel T5 15. dub 2020 10:38 #197221

tak jsem zase o něco chytřejší- origo světlo ve vw 8246 kč za 1ks, repase u f. bixenony.cz-Praha-vyměna paraboly pry origo n.d. parabola je za 1500kč /1ks, nebo nabízí světla nová MAGNETI MARELLI za 4500kč /1ks. dokáží udělat komplet renovaci světla včetně rozleštění plexi za cca 2500kč /1ks. po zaslaní oprava do dvou dnu. no a ted přemýšlím co stím, 16500kč za obě světla je ale opravdu na halogen dost a to asi nedám, nemáte někdo zkušenost s tou renovací? a nebo neporadí někdo? moc děkuji. martin
vw multivan T5 2,5l-96kW

Výměna předních světel T5 16. dub 2020 09:55 #197230

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 42
Rozlesteni plastu je pouze docasne reseni na +-2 roky protoze UV ochrannou vrstvu na tom plexi nikdo obnovit nedokaze (a v Liberci ti to udela nekolik firem za polovicku). Pokud ti staci vymenit male parabolky tak je vymen a prestan to resit, zazracne to stejne svitit nebude. Jen bych si dal pozor na to jestli ti pisou cenu s praci (nevim zda na ty parabolky musi vyndavat svetla z auta - spis ne). Pokud je to cele na vymenu tak kup ty MM nebo AL, podle me se to stejne vsechno dela v Jihlave. (Mimochodem mas na tech stavajicich logo VW? Jestli uz to taky neni meneny.). Dalsi co tak nektere svetlomety chodi odsazene zarovkama, nektere ne, to muze delat rozdil v cene.

Výměna předních světel T5 16. dub 2020 11:51 #197232

• silvervan
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 31
Kup nové, třeba v AK jsou MM za 4.400,- ks a bývají v nich i žárovky.
Staré se musí rozříznout a pak slepit a origo náhradní parabola jako díl stejně neexistuje.
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)

Výměna předních světel T5 16. dub 2020 12:48 #197233

děkuji, asi to udělám jak píšete, koupit nové asi magneti marelli, a asi v auto kelly , jen doufám že to bude jako origo. na autě mam origo-mam auto od novoty, je na něm origo štitek vw, vyrobce je tam AL, žárovky nepotřebuji používám osram night breaker laser, denní svícení mám už asi 7let upravu z dálkového světla- modul cybertronic- naprostá spokojenost, té renovace se trochu bojím mužou se světla třeba zamlžovat a tak dál přeci jenom když se něco demontuje tak ja nevěřím že je to potom ok. jenom nechápu proč origo ve vw stoji světlo přes 8000kč když MM je firma co spada taky pod AL, nebo né? jakej tam muže byt rozdíl? a nemáte někdo ty světla od MM a jaka je spokojenost?
vw multivan T5 2,5l-96kW

Vygenerováno za 0.219 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/