Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Tazne zariadenie

T5 tažné zařízení 25. bře 2019 10:58 #191347

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Jak clovek pozna ze ma v T5 pripravu na TZ? V leve prihradce v kurfu je nejaka krabicka a do ni dokonce zapojene konektory. Mel jsem za to ze to ma byt RJ pro TZ a tam se elektrika od TZ zapojuje, ale kdyz tam uz neco je zapojene, tak to je priprava i s kabelama k zasuvce TZ?

Pripadne pokud ma nekdo typ, kde by mi namontovali (idealne bazarovy original) pevne tazne vcetne elektriky...
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T5 tažné zařízení 25. bře 2019 12:10 #191348

  • Djgas
  • Avatar uživatele Djgas
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 136
  • Obdržená poděkování 4
V okoli HK vim...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 tažné zařízení 25. bře 2019 13:10 #191359

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166

covex napsal: Jak clovek pozna ze ma v T5 pripravu na TZ? V leve prihradce v kurfu je nejaka krabicka a do ni dokonce zapojene konektory. Mel jsem za to ze to ma byt RJ pro TZ a tam se elektrika od TZ zapojuje, ale kdyz tam uz neco je zapojene, tak to je priprava i s kabelama k zasuvce TZ?

Pripadne pokud ma nekdo typ, kde by mi namontovali (idealne bazarovy original) pevne tazne vcetne elektriky...


Pokud máš el dveře, je to ŘJ šoupaček.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 tažné zařízení 28. bře 2019 10:46 #191427

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Djgas: tak napis, klidne do SZ.

Jo dvere jsou elektricke, takze to bude ono.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 tažné zařízení 27. kvě 2019 08:40 #192545

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Nebyl by nekdo schopen zmerit vysku stredu koule (idealne asi origo westfalia odnimatelne tazne) na "normalni" T5? Potreboval bych vedet, jestli na me zvednute o 5cm se vejdu do normy 35-42cm nad zemi stred koule... norma teda udava sterd koule pro zatizene auto, ale i nezatizene staci.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 tažné zařízení 27. kvě 2019 11:38 #192551

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
T6 (bede to s T5 stejné) 4M 52cm horní hrana, tak si to odečti.
Záležet bude na verzi podvozku.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od mulťa.

T5 tažné zařízení 27. kvě 2019 12:56 #192553

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
To mas teda taky pekne vysoko - koule ma 4cm, takze stred mas +-50cm - to je original Westfalia/pevne nebo bajonet? Meril jsem u jednoho prodejce TZ SVC a na normalni T5 (GP) vyska stredu koule 42cm (vyska blatniku zadniho kola nad stredem kola je 76cm). Ja mam vysku blatniku 81cm., takze TZ by vychazelo 47cm stred - vsechno nenalozene.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 tažné zařízení 27. kvě 2019 13:08 #192555

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
originál Westfalia, demontovatelné
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 tažné zařízení 02. čen 2019 08:46 #192673

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Jen pro info - nenasel jsem to tu (netvrdim ze to tu neni) - dle vybavoveho kodu lze poznat zda auto ma nebo nema pripravu na tazne

1D0 = Without trailer hitch - bez tazneho zarizeni (coz bohuzel neni jen, ze to nema kouli ale ze to nema nic na TZ)
1D7 = Trailer hitch preparation - priprava pro TZ (tzn. kabelaz a konektory a jednotka vlevo v zadni stene)
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 tažné zařízení 28. čen 2019 22:45 #193169

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Mam namotovane TZ - tri tydny jsem shanel nejake ktere by umoznovalo namontovat sniznou kouli, ale v nasi zemi to je nemozne, protoze tyto TZ nemaji glejt, takze jsem vzal galia.sk/v0646-volkswagen-multivan-t5-t6-2003-prevedenie-c koule je nenalozena stred 47cm.



Vybral jsem ho z toho duvodu, ze TZ moc netrci dolu a nehrozi ze ho orvu pri prujezdu prikopem. Elektriku jsem zvolil ekvivalent originalu od Westfalie www.tazne.cz/typova-elektropripojka-vw-t...ia-p61338/?cid=19703 jine nikdo ani nedoporucuje.

Vyrobce TZ uporoznuje na mozny problem s detekovanim koule couvacimi sensory, ale neni tomu tak, prakticky jsem to overil jeste pred objednanim. Je tam hluchy prostor na TZ. vetsi problem je ze vyrobce deklaruje ze TZ muze byt s PDC pouzito, ale sensory jsou hodne natesno k traverze a kdyz se slape na naraznik tak cidla do traverzy narazi coz kabilkum nebude delat moc dobre.

Co mi vadi - z narazniku vzadu montazi TZ zbyde jen 80cm dlouhe torzo uprostred, plastovy naraznik je prakticky bez opory, takze se na nej neda ani poradne stoupnout - Westafalia dela proto ty horni vycpavky, ale stejne je to ostuda. Cely naraznik se ma "vyhodit". Jeste uvazuju ze drzaky narazniku seriznu a do narazniku udelam vyrez na TZ, protoze takhle to teda opravdu neni naraznik, ale jen takove siditlko.

Original TZ se zrejme dela i s naraznikem: volkswagen.7zap.com/en/rdw/transporter/t...09-659/8/804-804000/
ale i dodatecna westfalie je bez nej.

Opet jsem neskutecne zapasil s plastovymi prichytkami krytu rohu a narazniku. Pokud se mi tam jeste poradilo vrazit hvezdicku nebo 6hran a vysroubovat tak to bylo dobry, ale jak se to zaclo protacet tak uz nezbylo nez to vyrvat. Zrejme nemam to spravne VW mysleni, protoze stejne jsem zapasil uz s prichytkami na vnitrni oblozeni zadnich dveri a jejich funkci jsem pochopil az kdyz mi to nekod vysvetlil. Dve jsem znicil a dve uz tam chybeli - jedna se o www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-v...sporter-t5-2003.html

... a dneska jsem potkal T5 upravenou od RockTonu, ktera ma snizene prirubove TZ, ale ma ho samozrejme uz Nemecka a to urednik prepise...

VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

Tažné na T5 21. říj 2019 22:13 #194923

Kolegové zdravím Vás, mám nově T5 2010 s origo tažným zařízením. Bohužel je nějaký problémek, protože na přívěsném vozíku připojeném přes 7kolíkovou redukci mi svítí a bliká jen pravá strana. Stejně tak když jsem zkoušel přímo 13kolík od nosiče kol. takže problém je ještě v autě. Bývalý majitel prý měl připojený nějaký aušus držák kol a vše mu fungovalo. Je možné, že třeba odpálil pojistku? Nevíte, kde bych našel příslušné pojistky? Zjistil jsem, že při zapojeném vozíku, tak na palubní desce svítí oranžová kontrolka co asi signalizuje nějakou závadu osvětlení... Díky za pomoc.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Tažné na T5 22. říj 2019 22:00 #194935

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Nez budes rozebirat tapec, a hledat draty od tazneho, tak promer zasuvku, resp. draty v ni... ve vetsine pripadu je problem tam. Kontrolku zkonzultuj s manualem, nemecka auta mivaji signalizaci pripojeneho voziku ci tak neco, nevim zda to je pripad T5.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Tažné na T5 23. říj 2019 08:03 #194944

  • Vit5
  • Avatar uživatele Vit5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 453
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 57
13-ti polová zásuvka od němců má v sobě kontakt na rozpojení obvodu zadních mlhovek,kontrolka co se ti rozsvěcí upozorňuje na praskou žárovku mlhovky,nebo ti nechodí takovej kolíček co ovládá kontakt,je u pinu 12


Kontakt Popis
1 Směrové světlo levé 1/L
2 Koncové světlo do mlhy 2/54 G
2a Zadní mlhové světlo
3 Kostra (pro kontakty 1-8) 3/31
4 Směrové světlo pravé 4/R
5 Pravé koncové obrysové světlo, osvětlení RZ 5/58R
6 Brzdová světla 6/54
7 Levé koncové obrysové světlo, osvětlení RZ 7/58L
8 Couvací světlo
9 Trvalé napájení +12V, 2,5mm
10 Dobíjecí napětí pro baterii přívěsu, 2,5mm
11 Kostra pro kontakt 9
12 Neobsazeno (použití pro rozpoznání vleku)
13 Kostra pro kontakt 10
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 700
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vit5. Důvod: doplnění textu

Tažné na T5 02. lis 2019 18:46 #195091

  • CarT5
  • Avatar uživatele CarT5
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím, mám otázku k ťažnému, u našej T5 2011 sme zvolii ťažné Galia / elektroinštalacia E083, zapojil som to priamo na zadné svetlá, a napájanie (+) som potiahol zo zapalovača v zadnej kufrovej časti, je tam stály prud 12V, tak mi to bolo asi najjednoduchšie.
Všetko funguje, príves svieti ako má, vozidlo nevykazuje žiadnu chybu (vypalenia žiaroviek), len mám taky divný bzukot, jemné pípanie alebo ako to nazvat priamo z modulu elektroinštalácie čo som kupoval k taznému, neviete mi niekto poradiť?

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys. Důvod: Vložení fotky do příspěvku.

Tažné na T5 03. lis 2019 22:45 #195118

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Vsude se doporucuje pouzivat original sada od Westfalie ( www.transporterclub.cz/forum/tazne-zariz...ne-zarizeni?start=30 ) co je v tom modulu vi jen vyrobce, elektronika obcas bzuci/pipa delaji to civky nekdy kondenzatory, nekdy reproduktor... z te fotky vubec neni videt co to je, ale asi se s tim budes muset smirit (max. muzes zkusit reklamovat ten modul, ale jestli ti to uznaji to nevim).
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.313 sekund

Login