Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Topeni zadní T5

Topeni zadní T5 26. led 2021 22:05 #200875

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Topeni zadní T5 30. led 2021 17:39 #200927

Tak nakonec nusin vymenit pomocne cerpadlo nezavisleho topení ktere nejde takže tepla voda se nedostane do zadního vyměniku a to se musi sundat nezavisle topení a jak jsi dopadl s tim zapojením na nezavisle topení

Topeni zadní T5 30. led 2021 21:38 #200930

Já jsem taky dneska zjistil, že mám obehovku v prdeli a zapojeni na nezávislý t. bude ještě chvíli trvat. Mám CANové topení, tak se to trochu komplikuje. Snad do léta budu topit.

Topeni zadní T5 30. led 2021 21:45 #200931

No jak se říká když se daří tak se daří

Topeni zadní T5 30. led 2021 23:31 #200932

Naštěstí mám náhradní. Ale nevím v jakým je stavu. Takže v tydnu půjde tranďák zase na zvedák a snad už to bude naposled.

Topeni zadní T5 04. úno 2021 15:11 #200991

Tak dnes čerpadlo vyměněno a už topí ten co tam byl tak se seká, chvíli jde a potom se zastaví tak doufám že už bude pokoj a díky za schéma hodně pomohly dej vědět jak jsi dopadl

Topeni zadní T5 22. úno 2021 09:07 #201249

Zdar pánové,
když už skončily mrazy, rozchodil jsem i já nezávislé topení a vyměnil obehovku. Už to jde jak má. Snad do příští zimy vše vydrží a zůstane funkční. Možná budu řešit ještě druhou baterku, protože se mi zdá ta moje v né moc dobré kondici.
Ještě jsem nezapojil od webasta zapínání ventilátoru a chci se zeptat: má někdo taky jen nezávislé topení bez ventilátoru? Já to odmrazení oken asi tolik nepotrebuju, auto stojí většinou pod pristreskem a myslím že 30 minut je dost málo na to, aby bylo vše dostatečně vyhřáté. Další otázka, pokud jste si tahali kabel na OVL. ventilátoru z podsedačky, tahali jste ho pod gumovou podlahou okolo Prahu pod palubku, nebo někdo zkusil i nejkratší cestu středem vozu k pojistkovce a OVL, ventilátoru?
Díky za rady. Snad do konce léta někdo poradí.

Topeni zadní T5 02. bře 2021 21:52 #201356

ja som teraz dorabal nezavisle kurenie, a pridavnu bateriu mam pod sedackou vodica..kable tahane popri prahu.. najjednoduchsia cesta, navyse v pripade potencialnej poruchy ci opravy relativne rychlo dostupne
vw transporter T5 1,9 TDi, 77kw ( momentalne 98 kW odbrzdene ), 6q, 2004
vw passat B6, 2,0 cr tdi, 2014-ex
vw golf cabrio 1,6i, 74 kw 2001 ( taky ten ani III, ani IV )
vw golf 5 3dv., 1,9 tdi 77kw, gtd line, 2005
vw t3 synchro, 1988

Topeni zadní T5 04. bře 2021 13:54 #201376

Díky za info.
Jsem zatím línej něco tahat k ovladači ventilátoru, tak možná to nechám tak, jak to je. Jen asi přidám druhou baterku. Hodinky a dálka se mi taky nechtěla tahat do palubky, tak jsem se rozhodl, že hodinky nechám z boku sedačky. 1. Nemusím nikam nic tahat a vrtat díry do palubky
2. Využívám jen ohřev motoru na 30minut, tak to tlačítko vidím když jsem u auta a nepotrebuju na nej koukat za jízdy.
3. Dálka funguje i s anténou pod sedackou a nepotrebuju honit metry pro sepnutí.

Topeni zadní T5 08. zář 2021 22:01 #203446

• Patrol
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T5_r.v.2013_motor 2,0 l - 75 kW TDI
  • Obdržená poděkování 3
Mám nově T5 plechárnu a právě řeším co vše zachovat a co předělat. Aktuálně dělám nějaké odhlučnění a zaizolování nejinkriminovanějších míst a s tím souvisí i rozvržení toho, co kde bude do budoucna. Za pravým zadním kolem mám zadní topení, které má výdech vedený nad podběhem a vyústění u země za posuvnými dveřmi. Hledal jsem tady na fóru i jinde různé názory a zkušenosti s používáním a spokojeností s vytápěním. Každý tu jen řeší svou konkrétní závadu ve své konfiguraci, ale obecné shrnutí jsem nikde nenašel.
Co jsem se tak dočetl všemožně na netu, tak T5 plechárny prostě v zimě pořádně netopí, protože prostor je moc velký, izolace žádné a topení slabé. V mrazech musí být uživatel rád, když se mu odmrazej okna , aby viděl na cestu, ale není možné počítat s podobnou tepelnou pohodou jako v osobáku.
Dá se to řešit instalací nezávislého topení (nejčastěji Webasto), které u některých lépe vybavených typů bývá již součástí výbavy. Teplovzdušné Webasto bývá nejčastěji umístěno pod sedačkou spolujezdce, či řidiče, nebo v zadní části vozu za podběhem. Zase jsem nikde nenašel zhodnocení, co má své výhody, či nevýhody.
Ještě mě zaujala informace, že Webasto, které je obvykle napájeno palivem z hlavní nádrže, je dost náchylné na naftu s obsahem biosložek, ale žádné větší rozepsání se, co to Webastu způsobuje, a zda se to dá řešit pravidelným čištěním něčeho, nebo zda je nutné při používání Webasta tankovat pouze palivo bez biosložek.
Proč se rozepisuji ve vláknu o zadním topení a píšu tolik o Webastu? - Uvažuji nad variantou vyhodit zadní topení a na jeho místo instalovat Webasto. Pokud je výkonnější, je nezávislé, spustitelné dříve, než motor, ušetřil bych místo. Pod sedačkou řidiče mám sadu na opravu pneumatik a pod sedačkou spolujezdce chci umístit co největší akumulátor, takže buď vyhodím zadní topení a nahradím ho Webastem, nebo dám Webasto naproti za levý zadní podběh, kde bych asi výdech vedl více směrem dopředu.
Budu rád za Vaše zkušenosti.

Naposledy změněno: od Patrol.

Topeni zadní T5 09. zář 2021 07:38 #203451

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 143
Webasto neni normalne primo pod sedackou, ale je az dole pod podlahou zespoda auta, takze uvnitr zadne misto nezabira. Pokud se nejdna o nejaky uplny holobyt auto, tak ma webasto take, ovsem pouze ve forme prihrevu motoru, staci se podivat pod auto. Duvod proc je tam je jednoduchy - je mezi nadrzi a motorem - z nadrze cuca naftu a z motoru je tam pripojena "voda", kterou ohriva. Zda je nebo neni nachylne na bioslozku tezko rict - dovedu si predstavit, ze spalovaci tryska neni nadsenim bez sebe, na druhou stranu jeji funkce je o poznani "hrubsi" nez vstriky v motoru. Cistit se tam nic neda, bez kompletni rozborky topeni, stejne ale driv chcipne elektronika nebo zapalovani nez tryska. Na zimni vytapeni auta je nejlepsi horkovzduch, to je tu napsano uz mockrat. Pokud auto nema ani prihrev, tak samozrejme bude platit co jsi psal, ze to v zime poradne netopi.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Topeni zadní T5 09. zář 2021 21:44 #203460

• Patrol
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
No, pokud bych tam měl Webasto jako příhřev motoru, tak bych pro něj asi musel mít někde ovladač a ten nikde není. Zítra se teda pro jistotu mrknu pod auto.
Dnes jsem strávil celej den lepením antivibračních a neoprénových izolací, zatím do pravých předních dveří a něco i vzadu auta. Dost jsem si pohrál s tím prostorem kolem pravého zadního podběhu, kde je zadní topení. Ještě budu zejtra pokračovat. Koupil jsem nový repráky do předních dveří a ty původní osadím vzadu, tak tam musím ještě dořešit uchycení. Při sundání výdechu zadního topení jsem zjistil, že těsnění bylo shrnutý bokem, nebo od začátku křivě nalepený, takže značná část teplého vzduchu foukala škvírou jen tak do prostoru pod tapecírungem.
Nalepil jsem tam nový těsnění a celý to fixoval, aby nedošlo k uvolnění.

Topeni zadní T5 10. zář 2021 07:50 #203464

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 143
Prihrev funguje zcela nezavisle a zadne ovladani nema protoze slouzi k zahrivani motoru. Pokud v aute je a to nebylo treba prelakovane, tak je stitek webasta nalepeny na B sloupku, kdyz otevres dvere ridice.. je to tu uz mockrat zminovano.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Topeni zadní T5 11. zář 2021 12:52 #203487

• mourek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 19
Jak píše Covex příhřev funguje samostatně. Já mám na T5 Multivanu nálepku na dveřích řidiče hned pod zámkem. Takže se mrkni a pokud není hledej za motorem pod autem to topení..
Bez příhřevu nevytopíš v zimě ani Multivana s tapecama a izolací. Natož plechový Transporter.

Jestli je to T5 Transporter tak příhřev spíš nebude.

Já bych si nainstaloval vyzduchové topení. Pokud je tam prostor, zkusil bych to podle vzoru Multivanů pod podlahu u spolujezdce. Saje z boku dole u dveří spolujezdce a vyfukuje ve sloupku za spolujezdcem.
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

Topeni zadní T5 11. zář 2021 22:43 #203492

• Patrol
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Tak dobrá zpráva je, že štítek jsem našel. Nebyl na sloupku, ale na boku dveří.

Tím je tedy zažehnán strach z toho, že budu v zimě mrznout, ale stejně asi budu uvažovat o tom nezávislém horkovzdušném topení, protože jestli jsem to dobře pobral, tak tohle není nezávislé topení, ale jen příhřev. Mně dost láká možnost v zimě nasednout do vyhřátého neomrzlého vozu, a taky nezávislé topení pro přespávání v chladnějším období. Jen to musí počkat, co by x-tá věc na seznamu k udělání.
Přílohy:

Vygenerováno za 0.404 sekund

Login