Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 28. kvě 2017 14:19 #177159

• pájus
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj, díky vám za postřehy. Dvoje dveře jsou jasný - měl jsem je u všech téček. Adaptivní tlumiče určitě, jen řeším, zda klasický, nebo snížený podvozek. Uzávěrku zvážím – jezdím na hory, ale dosud jsem to dával s dvoukolkou a 4x4 by asi stačilo. Na současném mám parkpilot a celkem spokojenost. Určitě chci krátkého (jezdím po Praze a nechci si přidělávat problém s parkováním) a 6 samostatných sedal, to se mi osvědčilo. Pokud jedu na surf, tak sedadla vyhodím a dám tam „postel“ pod kterou nastrkám vše potřebné. Tempomat používám docela dost a tak je to taky jasná volba. Znáte to, když se auto konfiguruje, tak se věci přihazují, přihazují a výsledná cena je mazec…

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 28. kvě 2017 14:53 #177160

Ahoj, ja mám tiež uzávierku diferenciálu, ale už by som si ju nedal. Funguje síce fajn ale použil som ju asi raz keď som blbnul v zime a dostal som sa na kríženie náprav. Bral som to hlavne kvôli tomu že ťahám čln asi 1 tona a na priehrade občas vypúšťajú vodu a musím z cúvať až do kamencia a blata z botonoveho nájazdu. Klasická 4x4 si s tým poradila ako nič ale možno už pri 2,5 tonovej to bude iné). Pri T5 predokolka má ťahali vždy iným autom von. Radšej tie peniaze by som dal to nezávislého kúrenia.

Adaptívny tempomat je vysoko návykový. Pochvalujem si elektrické dvere a kufor. LED svetla paráda. DCC tlmiče jazdím v comforte a pri ostrej jazde šport. Spotreba je od 6,5 a viac, dlhodobo 8,5.

Vypaľovanie DPF je tak ako píšu ostatní, ale nechápem prečo tí blbci vo VW nemohli prepojiť navigáciu s riadiacou jednotkou motora. Keď mám nastavenú navigáciu na domov a som 2km pred domom tak spustí regeneráciu, to má vie tak vytočiť. Toto by som im poslal ako zlepšovák že keď som pred koncom cesty tak nezapne regeneráciu. Ale asi chcem veľa.

Čo má potešilo je že keď pripojím vozík tak mi ide kamera pri cúvaní ale senzory zadné sa vypnú a nepipa to ako pri iných autách. Neviem či to dokáže aj neoriginálne ťažné.

Zadná trojlavica sa nevystiera úplne rovno ako tomu bolo pri T5, preto budem riešiť multilex alebo si vyrobím niečo podobne.

Trojliter V6 nemá prist pre Multivan v blízkej budúcnosti, rozprával som sa s predajcom a známym ktorý robí konštruktéra vo VW.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Multivan T6, 150kw, 4motion, DSG

Naposledy změněno: od laco.bike.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 31. kvě 2017 17:29 #177273

• pájus
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj, taky myslím, že pro mé využití stačí normální 4x4. Jasně, že pokud někdo bydlí na horách, je víc v terénu atd., tak uzávěrku využije. Konfiguruji HL, 150KW, 4X4, side assist, adaptivní podvozek, akustický paket, boční airbagy, digi příjem rádia, adaptivní tempomat, LED světla všude, light assist, parkpilot všude, vyhřívané sklo, vyhřívané ostřikovače + drobnosti. Možná o trochu víc, než je nutné, ale chci mít z auta radost. Když jsem si koupil T5 HL 132KW, tak ve srovnání s předešlou T5 96KW CL jsem ji moc neměl…. Auto je tišší, ale krom drobností je stejné s předešlým. Nevíte, od jakého data se mění modelový rok? Třeba v modelu 2018 už budou „normální“ otvory na PET lahev 1,5L… Dík.
Poděkovali: laco.bike

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 05. čen 2017 08:24 #177422

Po 750km píšu dojmy, kterých jsem plnej. Vzhledem k tomu, že se vracím zpět k naftě od CNG (zdůrazňuji hlavně z důvodu nedostatečné nabídky aut na CNG) jsem se nejvíc bál spotřeby, na kterou byly rozdílné názory. Já zatím jezdím do 8l, po Praze i 7l, ale člověk musí hodně předvídat a využívat "plachtění" dálnice 140km/h spotřeba trochu rostla, předpokládám tak 9,5l s vyšší rychlostí poroste strmě. Zatím se spotřebou spokojenost.
Podvozek mi příjde perfektní až na odezvy přední nápravy při rychlém přejetí retardéru. Někdo tu říkal, že preferuje pohodlí že volí 17" nebo snad dokonce 16" kola, z mé malé zkušenosti mi přijdou 18" naprosto pohodlné a žádný diskomfort nepocituji ba naopak jízdu si užívám doslova hltám, přemýšlým jestli budu srovnávat s orgasmem :) na velkých kolech dle mého vypádá skvěle. Auto sedí jak přibité až na dítě vzadu, které si zrovna maluje na stolku a volá na mě že je to super jak na houpačce
:lol:
Mám akustický packet, nevím jak velký má vliv na tichost, ale tohle se opravdu VW povedlo klobouk dolů.
Po motorové stránce můžu srovnávat pouze s petiválcem 96kW a tu mi ten válec trochu chybí, nicméně výkonově je lepší to bez debat. Motor není takřka do kabiny slyšet, famozní ticho.Převodovká řadí a řadí zatím velmi slušně, zvykám si na plachtění...
automatické stírání stěračů funguje spolehlivě, s tím jsem měl u některých aut problém. Horkovzduch perfektní (tímto děkuji všem co mi ho tu doporučovali) a tak hledám nějaká negativa a moc jich nenacházím, vypadá to na lásku na první pohled.
1600km spotřeba 7.9l lehká noha sem tam si vychutnám krásný zátah při předjetí kamiónu.
Po 4500km se přestaly vysouvat držáčky nápojů v multifunkčním stolku

Naposledy změněno: od Midelos.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 09. zář 2017 08:16 #179694

Zdarec :-) Tak jsem najel prvních 150 km :-) A dojmy? Jeden je jasný cestující jsou nadšení , řidič celkem taky , ale posratý až zaušima :-) Je to fakt krapet větší a těžší...Do noci jsem se hrabal v nastavení a na spoustu věcí jsme nepřišel , manuál mám německy a to neumím ani slovo... :-) Jestli by někdo poradil buď tady nebo ve vlákně koupě multivana na pár otázek :-)?
1.Kdy poprvé měnit olej?
2.Jak poznám tlak v pneu?
3.jak poznám že mám lite asist? (automat na přepínání světel)
4.jak to myjete??? :-) myčka nebo ruční práce s wapkou?
5.jak se otevírá kapota?:-)
6.na klíčku mám symbol otvírání kufru , ale neotevírá??? (je v elektrice)
7.Jak poznám , že se čistí filtr pevných částic?
K samotným dojmům, sem tam někdo tady psal , že adaptivní podvozek není poznat...Tož na comfort je to jak na lodi...:-) Je fakt že od přední nápravy to trochu tluče , al e není to žádná katastrofa...Světla jsou parádní (led).
Automat? No zvykám si...neustále chci řadit... A už jsem taky brzdil levou nohou :-) tož jsme se našli na předním skle :-)
A jízda s automatem? No nevím jak to auto může zrychlovat (a je fakt že to umí) protože jsem to celou dobu šolichal jak debil a nedošlo mi že je to celkem inteligentní systém... a když jsem po hodině jízdy sešteloval pořádně sedadlo a nedopatřením dupl na plyn , tak ukolébán klidnou jízdou jsem normálně zařval :-)
Adaptivní tempomat je super... Ale tlačítka na volantu na jeho ovládání jsou titěrná....
Funkce autorádia s navigací discovery media plus sice jsou nějaké, ale dokonalé to není...Ještě jsem nepřišel na mirror link...Hlasové ovládání je docela povedené...a originál navigace je jakš takš...nevím proč nejde hlasem vybrat jedna trasa ze tří...Nebo lze a nevím jak :-)
Tak zatím vše :-)
Spotřeba zatím brutální kolem 13l..

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 09. zář 2017 09:18 #179695

1- psanych je rok nebo 30k. Ja budu menit po 15k
2-kdyz je v jedne spatny tak se rozsviti kontrolka. Ale nerekne v ktere
3- nemam. Nevim
4- na zacatku rucne a wapka. Do mycky zatim nesmi
5- taky jsem zatim nejak nezkousel
6- zatim ne nenapadlo zkusit
7- otacky jdou nad 1000 a strasne to smrdi. Zadna indikace neni

110kw manual a predokolka po 350km je spotreba nasledujici.
Dalnice 130kmh s vlekem 400kg cca 8,1l
Mesto za 6,5l klidna a plynula jizda a nebo 10l popojizdeni se semafory
Transporter T5 2007 1,9TDi, 77KW - prodáno
Octavia II 1,9TDI 2005 - prodáno
VW Caddy Maxi Family 2.0 75kW - prodáno
Saab 9-5 Aero, 2,3 196kW
VW California Beach T6 2.0. 110kW
Poděkovali: Aldaliny

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 09. zář 2017 21:44 #179698

Díky za info :-) KOntrolní otázka. Když mám otevřené dveře u řidiče a dám zavřít zadní dveře tak se zavřou a zase otevřou... Je to vada nebo to tak má být?

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 10. zář 2017 13:40 #179706

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 142
1) psaných je 30tis, v pal pc je první výměna nastavena 15tis
2) Jak poznám tlak v pneu? , nejlépe změřením
3) při rosvícených světlech podržet páčku od sebe na dálkových, na palubce bude svítit symbol dálkových světel a před ním písmeno A
5) jako většiny aut, vlevo na sloupku páka, pod kapotou pojistka
7) zvýší se volnoběžné otáčky na cca 1000, při vypnutí motoru běží ventilátory. pak je aplikace vag dpf +koupit krabičku do zásuvky a lze sledovat stav regenerace
www.transporterclub.cz/forum/motor-spojk...casta-regenerace-dpf
TCCT [/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M
Poděkovali: Aldaliny

Naposledy změněno: od mulťa.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 11. zář 2017 22:00 #179746

Díky moc... v pal pc mám nastavené 30 tis. km :-( do té krabičky asi jdu... na smaxovi jsem filtr odvařil po 80 000 km...

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 11. zář 2017 22:02 #179747

A ten kufr v elektrice jsem už 2x otevřel klíčkem , ale neptejte se mě jak :-)

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 12. zář 2017 21:03 #179765

Tak jestli někdo neví jak otevřít kufr v elektrice přes klíče tak asi tak že odemkne auto a dlouho drží tlačítko kufru... :-)

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 13. zář 2017 22:32 #179780

Zdarec, jeden postřeh :-) Multivan jsem kupoval takový jaký byl.. a je tam podlaha v imitaci dřeva (takový nějaký plast) Pozitivum je , že to vytřu a je uklizeno a vypadá to luxusně... Negativum je , že se pes v kufru neudrží ani kdyby chtěl :-)

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 14. zář 2017 11:24 #179783

Horkovzdušné topení

Pokud nastavím topení na režim trvalého vytápění, nastavím mu nějaký stupeň vytápění, tak bych předpokládal, že bude topit a topit a topit.
Aktuální stav je ten, že se topení spustí, nějakou chvíli jede, pak se utlumí výkon na nulu a nefouká teplý vzduch. Po nějaké době se zase spustí. Pauza a topení bych řekl že jsou nepravidelně. A tak se to opakuje, než topení vypnu.
Můj dotaz zněl, jestli je nějak nastavená maximální teplota v kabině, někde je čidlo a z toho důvodu to takto řídí chod topení.
V návodu o tom není ani slovo, jen jak se to nastavuje a vypíná

Jestli to tak je i u omezené doby topení, to nevím, zatím jsem nezkoušel. Když jsme si topily, tak celou noc

Odpověď od prodejce je následující:
V topení je něco jako termostat, pokud teplota v kabině překročí cca 26 stupňů, tak se topení utlumí do doby, než teplota zase poklesne (o kolik, to nevíme) a následně se zase spustí. Toto omezení se vypnout nedá.
Transporter T5 2007 1,9TDi, 77KW - prodáno
Octavia II 1,9TDI 2005 - prodáno
VW Caddy Maxi Family 2.0 75kW - prodáno
Saab 9-5 Aero, 2,3 196kW
VW California Beach T6 2.0. 110kW

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 14. zář 2017 16:09 #179786

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 142
S tím se naučíš. Přijdeš na to, které z těch osmi nastavení ti při dané teplotě vyhovuje.
Nám se s tím fungovalo dobře.
TCCT [/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 14. zář 2017 17:41 #179787

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
To je pravda že tam je čidlo a také termostat nasává to studený vzduch ve schode a teplý ve sloupku a až dosáhne teploty tak vypne a jde jen větrák který ti honí teplý vzduch do auta
Ale teď v tomto počasí to vypne hned je teplo tak to vytopi okamžitě
Ty úrovně jsou teploty ale v uvozovkách u starého je teploměr ale je to to samé

Vygenerováno za 0.230 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/