Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 16. zář 2017 09:36 #179822

  • rstd
  • Avatar uživatele rstd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 900
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 52
Ale na to vzduchové

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 02. lis 2017 07:21 #180722

ahoj,
docela mě překvapuje kolik z vás píše, že 4x4 je pro ně na nic. Pro mě je to v zásadě jeden z hlavních důvodů proč jsem zůstal u VW. Absolutně nevyhledávám nějaké mezní situace, ale u staré předokolky T5 multivana jsem zůstal někde zakopaný a volal traktor za naše společné osmileté soužití asi 100 x. U toho auta se stačí ocitnout na mírně podmáčené trávě a předek se zahrabe 10 cm. U nové T6 caravelly 4X4 je to něco úplně jiného, mám ho měsíc najeto 1500 km a oba s kolegou už jsme si s kolegou mnohokrát říkali: tady by nas se starým už tahali.
Co se týče srovnání T5/T6 u mě multivana 2,5 128 kW rv 2004 a caravelly 110 kW rv 2017
motor: starý jel nesrovnatelně lépe, za 270 000 km s ním krom výměny vodní pumpy asi ve 100 000, kdy se mi začala tratit chladící kapalina nebyl absalutně žádný problém a kdyby zbytek auta držel jako ten motor, tak jsem si staré nechal. Nový motor je oproti starému hodně tichý, ale trochu mě znervozňuje zvuk common rail dieselu, který zní i ve vyšších otáčkách jako když u podtočeného PD klepou ventily.
zbytek auta je u mě objektivně těžké posoudit , protože u nového nic neupadává což bylo u starého na denním pořádku.
co tu bylo mnohokrát řečeno a pod co se podepíšu
LED sevětla jsou naprosto dokonalé jak člověk stárne tak i když oči mi slouží jak za mlada v noci se rychle unaví a u nových ledek je světla jak ve dne.
multifunkční volant u starého daleko lepé použitelný u nového nejsem schopen po hmatu poznat co mačkám tak to ani nepoužívám.
ovládání zrcatek a oken než jse to tu četl tak jsem si myslel, že mám jednu rukou krátkou, ale fakt to dali nesmyslně dopředu.
Celkově mě udivuje u nového kvalita dílenského zpracování u auta nasříkano pouze to co je vidět to co není stříknuto jenom základem, pod sedadlem řidiče smotek drátů jak kdyby to vymyslel a udělal učeň v prvním ročníku. Motor je připojený tisicovkou titěrných drátků a jsem hodně zvědavý kdy se první uklepe, ale mylsím si, že 13 roků spolu asi nevydržíme i když je to moje první nové auto a jsem odhodlán měnit olej po 15 000 km a starat se něj jak nikdy :) (nepočítám auta zaměstanců tam skoro vždy kupuju nové auta i když pochybných značek, ale v těch jezdím málo tak to se nepočítá)
Standa

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Stanislav123.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 02. bře 2018 08:29 #182559

  • helmet
  • Avatar uživatele helmet
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj

Je to můj první Multivan. 150 kW, DSG, 4motion. Nyní po dvou letech mám najeto 70.000, celkovou průměrnou spotřebu 8,6 l/100 km (podle tankování -palubní počítač udává o 0,5 až 1,0 l menší spotřebu).
Moc jsem rád za LED světla. Svítí opravdu dobře. Zklamán jsem z odkládacích prostor. Skoro nikde se nedá umístit PET láhev. Na tak velké auto je těch přihrádek málo. Kelímek s kávou se nedá za jízdy odložit, protože výsuvný šuplík se třese (a to nemusím být na D1).
Závady:
- výměna přívodní hadičky paliva, nový SW, výměna čidla tlaku vzduchu (byla to svolávací akce).....mě to měnili dřív, auto se hodilo do nouzového režimu a nejelo (motor byl bez turba)
- nefunkční 4motion: tehdy na čerstvém sněhu jsem poznal, jak mi ten systém chybí. Nebyl jsem schopen se rozjed ani do malého kopečku. Řešení bylo ve výměně čerpadla haldex spojky.....opět za novější model (nebyl jsem první)
- zamrzlé čidlo vzduchu (nevím jaké) v sání. Není to sice svolávací akce, ale mění mi kompletní sací potrubí za novější (má prý jiný tvar). Motor šel opět do nouzového režimu.

Co bude dál? Mám pocit, že auto vůbec nezkoušeli. Navrhli, vyrobili a prodali. Nyní se to snaží vylepšit :-). Z toho mám trochu smíšené pocity.
T6 MULTIVAN HL 4motion 150kW DSG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 03. bře 2018 23:16 #182612

  • gas
  • Avatar uživatele gas
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 164
  • Obdržená poděkování 1
No, začíná mně to připomínat mercedes :) tak nevím, zálohu jsem ještě neplatil :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 03. dub 2018 17:34 #183356

Dnes jsem náhodou kouknul pod auto (spadly mi tam klíče) a tohle mě zarazilo. Je to T6 kupovaná v listopadu 2017. Hlavně, že je výfuk říznutý - vždy se přece dával v jednom kuse.
Máte taky sponu nebo jeden kus?




Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 03. dub 2018 17:39 #183358

Měl jsem to takhle odborně" opravený" z autorizovaného servisu po výměně motoru a DPF filtru. Přišel jsem na to tak, že to bylo špatně namontováno a výfuk byl hlasitý. Jestli to bylo před tím nevím a nové auto jsem si ještě nepřebral, tak pod něj nemůžu vlézt B)
VW T6 Beervan HL 2,0 TDI 4MOT 150kw DSG objednáno- prý už vyrobeno dodáno se zpožděním pouhých 3měsíců
VW T5 Juiceivan 2.0 BiTDi 132kw,DSG, 4motion prodán
Citröen C4 Grand Picaoso EXC 2.0 BHDi automat

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 03. dub 2018 18:04 #183359

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3151
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 229

jason2211 napsal: Dnes jsem náhodou kouknul pod auto (spadly mi tam klíče) a tohle mě zarazilo. Je to T6 kupovaná v listopadu 2017. Hlavně, že je výfuk říznutý - vždy se přece dával v jednom kuse.
Máte taky sponu nebo jeden kus?






Žádnou sponu tam nemám.


[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 03. dub 2018 20:18 #183363

Sponu mám vepředu, mezi filtrem a prvním tlumičem.
Zítra se zastavím u VW a kouknu na nějakou T6 vystavenou na showroomu.
Ani si nedovedu představit řešit situaci proč bych měl mít řízlej vejfuk :(
Dám pak vědět

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 03. dub 2018 23:31 #183370

  • mape33
  • Avatar uživatele mape33
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Příspěvky: 414
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 30
A ten rizlej výfuk spojenej sponou je nějakej funkční problém? Já jsem v roce 2001 kupoval novou Octavii která měla taky sponu na výfuku.... Byla tam špatně umístěna lambda. Auta jezdili na svolavacku. Tahle to měla vyřešeny už při prodeji. Výfuk jsme dávali pak nový asi před 3 lety kdy měla najeto 350 tisíc.
Mě spíš zaráží jak je pěkně orezlej. Já mám na multivanu výfuk že srpna 2017 a je jak novej.
To parkujete někde v rybníku.
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW prodáno
Citroen jumper 2,2hdi 88kw obytný speciál
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Superb 2.0 tdi-cr
125kw
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG(darována)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 04. dub 2018 08:08 #183377

  • helmet
  • Avatar uživatele helmet
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 4
Já to mám stejně. Multivan 02/2016 72.000 km. Spona tam je také.
A potrubí je rezavé také dost....:-(



T6 MULTIVAN HL 4motion 150kW DSG
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Sindeon VW.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 04. dub 2018 08:54 #183380

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Takto okyslej výfuk jsem měl T5ky taky po cca roce až 2letech, taky jsem se tehdy divil a dodnes je to stejné. Po 3-4 letech byl dokonce prohnilej první plášt výfuku a dodnes je to stejné.
Takže bych se neděsil.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 04. dub 2018 18:41 #183399

svorku tam mám taky

Přílohy:
Poděkovali: jason2211

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Stanislav123.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 04. dub 2018 19:11 #183402

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3151
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 229
Taky jí tam mám.

[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 11. dub 2018 17:23 #183628

Ahoj,
mám dotaz. Po dvou dnech provozu auta mi přijde oproti mému starému T5 Multivan DSG strašně dlouhá prodleva při rozjezdu.
Při sešlápnutí pedálu trvá snad 2s než se auto vůbec hejbne...Máte to taky?
VW T6 Beervan HL 2,0 TDI 4MOT 150kw DSG objednáno- prý už vyrobeno dodáno se zpožděním pouhých 3měsíců
VW T5 Juiceivan 2.0 BiTDi 132kw,DSG, 4motion prodán
Citröen C4 Grand Picaoso EXC 2.0 BHDi automat

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 27. dub 2018 10:49 #184281

Taky bych řekl že je dost dlouhá a trochu mě to sere, hlavně když se někde na rychlo otáčím, připadám si jako "Z"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.444 sekund

Login