Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 29. dub 2018 19:09 #184330

Tak to jsme na tom stějně
VW T6 Beervan HL 2,0 TDI 4MOT 150kw DSG objednáno- prý už vyrobeno dodáno se zpožděním pouhých 3měsíců
VW T5 Juiceivan 2.0 BiTDi 132kw,DSG, 4motion prodán
Citröen C4 Grand Picaoso EXC 2.0 BHDi automat

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 02. kvě 2018 21:43 #184392

Najeto přes 21tis km a VW začíná jezdit :) pomalu věřím, že je tam těch 110kW.
Tedy jen pokud neběží regenerace filtru, to je tam snad jen polovina s dvounásobnou spotřebou :-(
Také vám VW nejede když regeneruje? úplně se změní i zvuk motoru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od jason2211.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 26. čen 2018 23:38 #185835

Další "postřeh" k T6
AD blue jsem nechal dojet na méně než 1tisíc km, shoda náhod u benzínky nebylo AD a pak zase hrozná fronta atd.
. . . palubní PC psal dojezd 550km a pak už nejde auto nastartovat. Doma jsem měl polovinu kanystru AD cca 5litrů tak jsem to dolil a že druhý den ráno vyrazím na cestu 1500km a že mi těch nalitých 5litrů musí stačit.
Ale VW to má jinak, dolitých 5litrů nevzal na vědomí a že jak vypnu motor už nenastartuji :-)
Jak se píše na palubním PC to min a max (k ADblue) tak se musí dolít minimálně to minimum - prostě je to pro blondýny - a mě to nedošlo - psalo to minimálně 7,5lit a max 10litr tak těch 5litrů nestačilo . . .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 27. čen 2018 15:15 #185849

zrovna na tohle mě prodejce upozorňoval :), že se musí dolít do plna jinak to nebere na vědomí

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 30. čen 2018 10:03 #185905

mam 28tkm a original Continentaly 255/45/18 jsou takrka v prdeli :blink: auto navic jezdi prevazne jen Praha - Lichtenstejnsko a to nepocitam, ze nejkou dobu na aute byly zimni!! Co to ma byt za vyrobek? A to za ne chteji 5tisic? Nikdy vic...zlate Nokiany

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 13. čec 2018 09:57 #186115

Drobný posřeh... nejsilnější motor má už jen 199hp a ne 204hp :P
Mj. hodil jsem moje auto do konfigurátoru a vyskočila mi cena 1 909 831,- ja to koupil před rokem za 1 301 000- slušný :woohoo: předpokládám nějakou slevu, ale 600 000,- asi ne
Poděkovali: Aldaliny

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Midelos.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 13. čec 2018 10:36 #186116

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
Zase míň koníku nižší cena . Je tam myslím v konfigurátoru slevička za nižší výkon.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 24. srp 2018 21:16 #186831

  • M.Z.
  • Avatar uživatele M.Z.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 75
  • Obdržená poděkování 0
Já měl začátkem roku zálusk na Caravelle 150kw, FWD Long, svezl jsem se v Multivanu 150kw 4motion, v ceníkovce 2M.
Jako vůbec nesdílím názor, že to auto je tiché, připadal jsem si jako v pekařské dodávce, proti mému bývalému 128kw 4motion (kupovaný nový) r.v.2005 to auto od té doby, nikam moc nepokročilo.
Jako asistenční systémy, světla, nosnost na kouli apod. super, ale celkově mě to auto už nepřesvědčilo. Nakonec jezdím od července v Toyotě Proace VIP 7 180k.
Auto má samozřejmě taky nedostatky, např. příšerné asistenční systémy, adaptivní tempomat brzdí pouze motorem a podobné špeky. Ale jinak, co se týče techniky a jízdního projevu, mě to příjemně překvapilo, jezdí se s tím příjemně a po nastartování neslyším motor, tomu říkám odhlučnění.
Hlavně to auto se dá reálně v nejvyšší výbavě pořídit za 1M, záruka 5let bez omezení km, o nějakých regeneracích vůbec nevím, motor je fakt povedený.
Multivan má určitě svoje kvality, ale cenový rozdíl byl tak šílený, že jsem to nepřekousnul.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 24. srp 2018 22:31 #186832

Pro někoho kdo nepotřebuje 4x4 je to nepochybně nabídka více než lákavá na to, že je to auto z produkce PSA tomu dost věří 5 let / 1 000 000 km. Tohle při nejlepší vůli nemůže to auto vydržet.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 27. srp 2018 10:15 #186849

nevím kde berete ty ceny, ale já mám objednanýho Multivana, 4Motion se špérou a spoustou výbavy navíc a konečná cena je 935t. ;) tož tak. V Proace jsem taky jel a dle mého to komfortu v Multivanu nesahá ani po kotníky ;)
VW T6 Multivan / 4motion s uzávěrou / manuál
VW T5 GP, Long 2,0i 103kW/ 4motion s uzávěrou / manuál
VW T5 Long 3,2i / V6 / manuál / 4motion / 173kW

Ducati 999R
Ducati 900SS
Moto Morini 500S
Benelli Tornado 650 SP
Yamaha XS500

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 27. srp 2018 10:43 #186852

Hlavne tyhle auta od PSA jsou o hoodne mensi nez Tcka. Taky jsme je zvazovali jako moznost, ale potrebujeme mit v aute 4 kotce na psy a do toho citroenu/peugeotu/toyoty se nevesly ani dva vedle sebe, natoz aby se vesly dalsi dva na ne... ani omylem... celkem nas to mrzelo, pze to nejsou vubec oskliva auta a jsou levnejsi... ono i Vklasse je o dost mensi nez tecko, ikdyz se to na orvni pohled nezda...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 29. srp 2018 10:32 #186899

Chci se podělit o zkušenosti s T6. Mám asi dva měsíce Transporter T6 kombi long, předokolka, 7 míst, 2.0 TDI 110 KW s DSG 7 stupnů automat. převodovkou. Je to moje první větší dodávka tak nemůžu moc srovnávat. Předtím jsem jezdil 12 let s VW Caddy 1.9 TDI PD 77 KW + automat 6 stupnů DSG.
Co mě nemile překvapilo na T6 je celková řekl bych ošizenost zpracování proti staré Kadyně. Např. plasty nárazníků jsou daleko slabší o výplní dveří a zadní části ani nemluvím - ten papundekl nemá snad ani 2 mm. Jeden už mám po lehkým šterjchnutí plastovou rourou proražený. Co mi vadí je absence zásuvky na 12V v kufru. I když jsem si připlatil za sedačky s bočníma opěrkama a bederní opěrkou nemůžu se pořád na rozdíl od Kedyny za volantem "uprdelit". V Kedyně nebyl problém např. Norsko, tam a zpět, z T6 mám bolavý záda po jízdě Plzeň-Brno.
No snad si časem zvyknu.
Co mě mile překvapilo je spotřeba jezdím od 7 do 7,5 litru(podle počítače) . Otravný jsou regenerace filtru pevných částic, spouští se po 250 - 300 km. a to tankuju zatím jen Vervu od Benziny. Močovinu jsem ještě nedoléval po najetých 4200 km mi počítač hlásí dojezd ještě 4000 km.
Spokojený jsem s hlukem uvnitř do 130 km / hod. na dobré cestě je v pohodě, problém jsou rozbité cesty T6 je dost tvrdá.
Výkon motoru 110 kw se mě osobně zdá dostatečný. Spojení DSG převodovka - motor bylo opět lepší v Kedyně. S T6 se rozjíždím buď jako debil s pískajícíma gumama a nebo jako šnek, tyhle problémy jsem se starým autem neměl.
Nepřiplácel jsem za druhý výparník klimatizace a jsem rád, základní klima má výkon dostatečný. Doplatil jsem si parkovací senzory - ty jsou super. Rád jsem i za kožený volant - skvěle padne do ruky.
Ještě ke světlům. Připlatil jsem si místo světel s žárovkami H4 světla osazené H7. Svítí dostatečně můžu porovnávat zase jen Kedynou a tady je T6-ka o hodně lepší. Výborný je i automatický osvit mlhovkou při odbočování je to super např. na lesních cestách. Tak asi tak, zatím.....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 30. srp 2018 09:12 #186933

to co popisuješ je tím že máš holoprsk Transportera, u Caravelly či Multivana je vše jinak.
VW T6 Multivan / 4motion s uzávěrou / manuál
VW T5 GP, Long 2,0i 103kW/ 4motion s uzávěrou / manuál
VW T5 Long 3,2i / V6 / manuál / 4motion / 173kW

Ducati 999R
Ducati 900SS
Moto Morini 500S
Benelli Tornado 650 SP
Yamaha XS500

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 30. srp 2018 11:36 #186934

  • Petr55
  • Avatar uživatele Petr55
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 32
  • Obdržená poděkování 1
To bych tak úplně neřek. Mám Multivana HL 4mot 150kw, většinu jízd točím po městě a regenerace kažýdch 150km nic moc. To nedávám za vinu autu, ale hujerům a naštěstí se to dá řešit přes ELM a VAG DPF, kterej pouštím pomocí mirrorlinku na displej navigace. Každopádně při týhle frekvenci to mohli soudruzi z NDR už taky dát na palubní ukazatel místo toho abych viděl jakej song mi hraje nebo jestli jedu na sever nebo na jih... U rozjezdů dávám krtkovi taky za pravdu. Buď se rozjíždím jako autobus nebo jako lauda, ale takovej normální rozjezd se mi zatím moc nedaří. Osobně se ale myslím že auto není špatný, největší slabina je jeho cena. Kdyby nebyla z jinýho vesmíru člověk by se na to koukal jinak a spoustu věcí polknul. Takhle to jde ale dost těžko :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dojmy, zkušenosti, postřehy, srovnání........ 30. srp 2018 13:57 #186935

a co nebýt líný a vyprdnout se na celý automat a rozjezd máš zcela sám pod kontrolou ;) Tahle blbost mě nesmí do baráku :)
VW T6 Multivan / 4motion s uzávěrou / manuál
VW T5 GP, Long 2,0i 103kW/ 4motion s uzávěrou / manuál
VW T5 Long 3,2i / V6 / manuál / 4motion / 173kW

Ducati 999R
Ducati 900SS
Moto Morini 500S
Benelli Tornado 650 SP
Yamaha XS500

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.164 sekund

Login