Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Koupě ročního multivanu - záruka?

Koupě ročního multivanu - záruka? 01. srp 2018 08:08 #186420

• Sindeon VW
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 609
Vždycky se líp prodává auto, který je tři roky ježděný a ještě rok je v záruce (pokud samozřejmě nejsou vyjeté km). Myslím, že to je velký tahák prodejů u nás. A ta auta se prodávají opravdu výsostně dobře i na našem malým trhu (na to, že nejsou zrovna nejlevnější). Myslím, že ta prodloužená záruka byl dobrý tah pro všechny strany a přesně sedne právě na českej trh, kterej je hodně založenej na přeprodeji ojetých aut. Jen někdo musel strčit ruku do ohně za to, že to ta auta vydrží, jinak by se to celé asi stalo finančním nesmyslem...
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Koupě ročního multivanu - záruka? 04. srp 2018 19:34 #186502

• Radovnan
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj,
mám najeto necelých 30 tis za 7 měsíců. 8 místná verze 75 kW Transporter.
Zjištěné závady:
1) nefunkční ovládání klimatizace, 2x reklamace 2x posílačka do pr... půjdeme do 3 kola
2) nedoléhají boční dveře - opravováno, zatím stále horší...
3) začíná blbnout start stop - někdy nechce naskočit na křižovatce...
nově:
4) silná koroze posledního dílu výfuku
5) praskající světlomety - ne žárovky, ale světlomety
6) USB konektor se při drcání odpojuje od rádia
pod čarou:
původně jsem měl MB Vito 2005. co se týká pohodlnosti, tak MB je o 100 let vepředu, VW s jejich sedačkama z roku 2000 z programu osobních vozidel je trapný. Jinak rozdíl meti VW a MB - MB je nižší (světlá výška) takže se tak nekejve na silnici a co se týká servisu, tak VW je otřesný a předražený.

Pokud bych kupoval, pak verzi 110kW - jsou na ní dobré ohlasy, 140kw je stále biturbo od VW - kupuj na 2 roky pokud máš dost peněz, jinak se tomu obloukem vyhni...

Dnes bych již VW nekoupil, jedině MB. S motorem MB (ne 75kW od Renaltu...) Rozdíl v komfortu je neskutečný a pokud jezdím cca 50 tis ročně a ještě mám po jízdě dělat, pak je to znát...
Zase k dobru VW tahal jsem teď vozík cca 3t a auto s tím nemá problém.

Známý si kupoval Forda tranzita.
za stejnou cenu co jsem koupil já, má navíc:
1) šoupačky na obou stranách
2) prodlouženou verzi
3) automatickou převodovku
4) adaptabilní tempomat
5) záruku 5 let

R.
Poslední úprava: 04. srp 2018 19:37 od Radovnan. Důvod: doplnění

Koupě ročního multivanu - záruka? 04. srp 2018 23:25 #186513

• mape33
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Obdržená poděkování 24
Tak koukám že poslední bezproblémové auto bude tak z roku 2000-2004. Jinak je to samá žumpa.
Jinak pokud to MB neshnije před očima tak asi srovnání bude. Můj bývalý švagr má od roku 2002 už 3 Vito a vždy koroze že by to stálo mazec to opravit. To první dokonce 8 opravoval a hnilo vesele dál jinde.
Když vezmu T5 kolem toho roku 2004 tak to jezdí dodnes bez nějaké zásadní koroze. I náš Multivan žádnou zásadní korozí netrpí.
Transita jsem měl před tím a od korozní zkázy jsem ho dost zachránil pravidelnym ošetřením před zimou.

Každopádně pěknej příspěvek.
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW (zatím)
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG
Poslední úprava: 04. srp 2018 23:33 od mape33.

Koupě ročního multivanu - záruka? 05. srp 2018 13:16 #186525

• mulťa
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 134
Mape33 - měl jsem 2007 11let, 2005 5let a žádný zásadní problém. Stále mám 1,9ku z roku 2003, kupovanou v 2007, ta už je trochu unavená.
Radovnan - 140kW neexistuje, jsou 150kW a nyní 146kW.
-
Bohužel dnes již nic nedrží jak by si člověk představoval.
Znám lidí s Véčky, Customy, Trafiky, atd. a vše má své problémy.
Jsou kusy co drží, jsou kusy co mají problémy.
V mém okolí třeba zmíněné vozy, Custom-rozlétlé turbo , motor KO v 15tis, rozpadlý mechanismus otevírání zadních dveří. MB V-problémy se zadní nápravou, motorem, další kus problémy s pohonem 4x4.
-
Mně třeba Véčko nechytlo, zrovna ty sedadla mně vadily, zadní dveře nízké při otevření atd., vyšší cena. Nízký výkon motoru u verze 4x4.
-
Aktuálně mám u T6 najeto 37tis, jedna závada (prasklé koleno zpětného vedení výfukových plynů) , přístup servisu na jedničku.
Jinak zatím žádný jiný problém.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M
Poslední úprava: 05. srp 2018 13:19 od mulťa.

Koupě ročního multivanu - záruka? 08. srp 2018 16:12 #186579

• Petr55
  • Uživatel
Souhlasím s Mulťou. Podle mě je v současný době nákup kteréhokoliv auta do značný míry loterie o tom, jaký bude mít člověk štěstí na konkrétní kus a to bez ohledu na značku. Věci se změnily, auta jsou spotřebák a prachy se holt musej točit.

ad Radovan - Chápu tvůj postoj, znám ale i lidi co to maj přesně obráceně :blink: Osobně kvalitu MB neřeším páč mě se Véčko prostě nelíbí, nemůžu si pomoct. Nedokážu utratit takovej ranec za něco co je mi proti srsti bez ohledu na kvalitu. Co se týče Customů apod. tak můj primární požadavek byl 4kola což výběr podstatně zužuje. Navíc jsem měl vždycky pro krabici od vw slabost...

Nicméně, abych se vrátil k tomu, proč jsem zakládal toto téma - s radostí tímto oznamuju že jsem se dnes stal majitelem "nového/starého" mulťáka. :woohoo: :woohoo: V rozporu se zdravým rozumem i s rady zdejších členů jsem nakonec pořídil voňavku bez rozšířené záruky a od soukromého prodejce jelikož:

Dealer:
Za pomoci známého jsem u auta od dealera vypátral, že na něm byly měněny vstřiky a další celkem zásadní věci, vlastně téměř celá palivová soustava. Na dotaz jakou má auto servisní historii mi bylo odpovězeno že "pouze běžné provozní věci". Wtf? Na autě od dealera bylo viditelné že má 30t najeto (jak zvenku tak uvnitř).

Soukromník:
Vyšel mi ve všem maximálně vstříc (projížďka, prohlídka, další prohlídka v servisu). Nelhal - vše co jsem si o autě zjistil sedělo s tím co říkal. Auto vypíglovaný tak, že jsem chvíli vážně přemýšlel jestli se nemám zout a krom dvou škrábanců na zadním nárazníku (zatřených tužkou) na něm nebylo poznat že je přes rok v provozu. V interiéru fakt jak nový.

Nakonec jsem si sjednal i to pojištění záruky Defend "diamond" na 3 roky. Vzhledem k pořizovačce auta už mě ta částka za pojištění nezabije. Nic od toho nečekám, takže nebudu nasr... a třeba něco uhádám když na to přijde... Můžu pak poreferovat, i když si samozřejmě přeju tyhle zkušenosti nemít :-)

Každopádně díky všem za rady a poznatky!

Koupě ročního multivanu - záruka? 08. srp 2018 17:55 #186580

• mulťa
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 134
Gratuluji k vozidlu. Ať dobře slouží !
Vystihl jsi to přesně, Véčko jsem něchtěl, protože se mně nelíbilo a nebavilo a být za ten ranec ještě otrávenej ....
Ono nejde o to jestli je auto od dealera nebo soukromníka.
Rozhodující je pouze původ, zda ČR nebo .....
TCCT - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

Koupě ročního multivanu - záruka? 08. srp 2018 19:06 #186582

• Petr55
  • Uživatel
Právě, soukromník je původ Polsko, tudíž záruka 2 roky v tuhle chvíli ještě necelých 6 měsíců. Proto jsem vzal i to pojištění záruky, tedy 6+36 měsíců, ale jak říkám, radši si od toho moc neslibuju... Spíš doufám že když tomu CZ importér tolik věří, nebude se to tolik sypat.

Koupě ročního multivanu - záruka? 08. srp 2018 19:18 #186583

• Vendys
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 174
Gratuluji a přeji mnoho šťastných kilometrů.

TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.348 sekund

Login