Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: jaké auto pro rodinu - T6 Multivan nebo Vklasse?

jaké auto pro rodinu - T6 Multivan nebo Vklasse? 03. kvě 2021 12:35 #202098

  • Dusa64
  • Avatar uživatele Dusa64 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 0
Dobrý den všem,

sháním auto pro 5 člennou rodinu s pohonem všech kol. Ve výběru zůstali dva kandidáti - TMultivan a Véčko od Mercedesu. Kupovat bude ojetinu za cenu do 1mil. Kč. U Multivanu připadá v úvahu nejspíše BiTDI 150Kw, u MB asi 250CDI.

Potřebuji, aby auto bylo přiměřeně pohodlné, vešla se do něho celá rodina společně s jízními koly / lyžemi a klecí na morčata, dalo se s ním bez problém jet i po lesní / polní cestě, nezastavilo ho pár centimetrů sněhu, bylo v rámci možností spolehlivé. Možnost spát v autě nutně nepotřebuji.

Máte prosím nějaké zkušenosti / doporučení / potřehy z praxe? Zejména na Véčko jsem nenašel tolik názorů jako na Multivan, a nemám tak kompletní výčet jeho neduhů / předností

Řídil jsem krátce obě auta a nevadí mi ani jedno....

Děkuji! O.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

jaké auto pro rodinu - T6 Multivan nebo Vklasse? 03. kvě 2021 15:15 #202102

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3151
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 229
Pokud hledáte odpověď na Véčko tak jste na špatném fóru.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys.

jaké auto pro rodinu - T6 Multivan nebo Vklasse? 03. kvě 2021 21:16 #202106

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Pokud je Vám jedno zda to bude to či ono, rozhodoval bych se podle toho na jaký kus se narazi.
Rozhodující bude stáří, výbava, nájezd, stav, původ versus cena.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

jaké auto pro rodinu - T6 Multivan nebo Vklasse? 04. kvě 2021 19:21 #202114

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Ojetina do 1M bude docela vyber, podle me ma Tcko vyhodu v tom ze je aspon v nasich koncinach mnohem rozsirenejsi a existuje k nemu mnohem vic dilu, prislusenstvi a ruznych for jako tyhle kde se da neco okoukat. U Vcka mi prijde ze je clovek tak nejak odkazan jen na oficialni zdroje, ale treba se pletu. Cenove to podle me bude plychta, stejne tak spolehlivosti, zbytek (jako napr. design nebo nektere "vychytavky") je otazka osobnich preferenci. Pokud to mam rict z pohledu uzivatele prevazne mimoevropskych vozu jsou to oba nemci a nevdim mezi nima vetsi rozdil. Kdyz jsem ale pred lety kupoval Tcko bylo to z duvodu vyse uvedenych.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

jaké auto pro rodinu - T6 Multivan nebo Vklasse? 04. kvě 2021 19:35 #202116

Co se týká kol v autě, tak dlouhý Multivan bude o kousek lepší verze. Každopádně jsem rád, když dovnitř krátkýho Multivanu dostanu kola 2x16", 1x20" a dvě dospělý musí sundat přední kolo. K tomu 5x helma a nic dalšího se tam rozumně nevejde. Když jedeme s věcmi, tak jde všech pět kol na držák na páté dveře. Ten je sice na 4 kola, ale ty dětský se tam vecpou. Na fotce jsou 4 dětský kola, ještě tam je někde složená koloběžka. Lavice posunuta víc dozadu, dovnitř se ještě vešel kočárek.
Transporter T5 2007 1,9TDi, 77KW - prodáno
Octavia II 1,9TDI 2005 - prodáno
VW Caddy Maxi Family 2.0 75kW - prodáno
Saab 9-5 Aero, 2,3 196kW
VW California Beach T6 2.0. 110kW
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

jaké auto pro rodinu - T6 Multivan nebo Vklasse? 29. kvě 2021 00:10 #202366

Jeden můj kolega v práci má ten nejdelší Mercedes V (ten má tuším délku 5,4m),a on tvrdí že je to ideální na výlety
protože jenom otevře kufr a narve tam těch 4-5 kol a žádný nosič nepoužívá,protože ta kola i cestující si navzájem nevadí. Má ho už 4 nebo 5 let, najeto přes 120 tis. km a prý bez problémů...
Mimochodem Mercedes Vito se dá pořídit fungl novej za necelý milion v plné výbavě vč. automatické převodovky,šoupacích dveřích vlevo vpravo a zonové klimatizace
(pravda není to čtyřkolka, je tam jeden z těch "slabších motorů)

Multivan má oproti mercedesům vyšší podvozek a kratší rozvor ( to znamená lepší přechodový úhel),což ho podle mě zvýhodňuje před mercedesem v některých situacích
zejména v terénu.

Čtyřkolky mají vyšší spotřebu (0,6l/100km) což při ceně nafty 30kč za litr je při nájezdu 300 tis km. asi o 60 tis korun navíc za palivo:-)... No ale to sem nepatří...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

jaké auto pro rodinu - T6 Multivan nebo Vklasse? 29. kvě 2021 07:33 #202368

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Sem teda kouknul do konfiguratoru mercedesu a asi myslis Vito Tourer FAMILY 114 CDI Dlouhé, ten zacina na 1mil. vc. DPH. Chvili sem klikal a byl z toho 1.2 ale faktem je ze tam toho o moc vic naklikat nejde...:
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.139 sekund

Login