Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: ACC a Front asist

ACC a Front asist 23. dub 2017 15:29 #175860

  • vztekloun
  • Avatar uživatele vztekloun Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 38
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, má někdo v autě a jaké jsou zkušenosti? Jsem z těch co mají tyto serepatičky rádi a i když pak člověk občas některé nakonec nepoužívá (většinou pro jejich nedokonalost či přespřílišnou otravnost), tak je prostě v autě chci.

Má tedy někdo zkušenost s tím, zda se s ACC a Front asistem dá v T6 nějak rozumě popojíždět v koloně? Hlavně mě zajímá, zda to umí zrychlit z popojíždění od cca 5-10km/h na nějakou původní rychlost, případně i z krátkodobého zastavení se opět rozjet.
A také zda již někdo v reálu ověřil Front asist, nakolk se na to dá relativně spolehnout když mu někdo vběhne do cesty. Musím říct, že jsem toto vyzkoušel v MB třídy V a tam je popojíždění v koloně bezproblémové.

Pokud sem dotaz nepatří, poprosím Vendyse o přesun vlákna do správné sekce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od vztekloun.

ACC a Front asist 23. dub 2017 17:49 #175867

  • katma
  • Avatar uživatele katma
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 14
  • Obdržená poděkování 1
Funguje perfektně pro jízdu v kolonách jak popisuješ, nastavíš rychlost a vzdálenost od auta před tebou. Po zastavení po cca 1 s stání tě auto vyzve k sešlápnutí pedálu brzdy pokud brzdu nesešlápneš auto se po signálu samo rozjede a asi nabourá do auta stojícího před tebou. Po rozjezdu musíš funkci opět aktivovat. Vběhnutí do cesty nevím jak se auto chová, ještě jsem neměl tu čest.
Někdy když npř. auto před tebou zpomalí a následně vjede do pravého odbočovacího pruhu, tvé auto zpomalí a to i prudce i když již v ten momenti už pokračuješ v levém pruhu.
Pak je trochu na zvyku, když auto před tebou zbytečně brzdí do zatáčky, která se nechá projet plynule tak auto zpomalí naprosto zbytečně a nepojíždíš zatáčku plynule ale jako ten chytrák pred tebou, vlastně hůře se zbytečným bržením, podřazením a zrychlením za zatáčkou.
Poděkovali: M.Z.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

ACC a Front asist 23. dub 2017 19:03 #175872

  • vztekloun
  • Avatar uživatele vztekloun Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 38
  • Obdržená poděkování 0
to jako vážně, že se auto rozjede i když před ním stojí jiný vůz?? :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:ACC a Front asist 23. dub 2017 22:13 #175881

Pri aktivovanem adaptivním tempomatu je schopny zastavit do nuly (s DSG) pak začne pipat a po cca dalších dvou vteřinách se rozjede. Prý bezpečnostní pojistka aby jsi z auta neodešel a ono nejelo samo. Dalo by se to nahradit otevřením dveří nebo pásem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

ACC a Front asist 23. dub 2017 23:10 #175893

  • vztekloun
  • Avatar uživatele vztekloun Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 38
  • Obdržená poděkování 0
no to bych chápal, jen nerozumím tomu, že se to rozjede i když je před autem překážka:-) a pokud bych odešel z auta, tak by to mělo auto vědět. u mě ve volvu jakmile nemám zapnutý pás, tak se auto nerozjede..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.131 sekund

Login