Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - EGR cistit, odstavit alebo co?

T5 - EGR cistit, odstavit alebo co? 05. úno 2015 12:07 #150888

• jimi_91
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 18

kawa napsal: Jen takový dotaz, kam dáš klingerit? Nevím jestli by vydržel jako "záslepka" mezi přírubama... Obyč plech se propálí ;) Já tam jednou doslova narval silou asi 4mm železo materiál - to vydrželo. Pak jsem ho vyndal a mám jen odpojenou hadičku - i na passatu. Kdyby bylo někdy potřeba, třeba na zimu aby se to lépe ohřívalo, jen nasadím hadičku. Další důvod je ten, že pokud je pouze sundaná hadička, funguje to jako "pojistný ventil" pro tlak ve svodech a turbu když tomu šlapeš na krk a točíš to D:_)23

Tady mě zaujalo slovo "pojistný ventil". Zní to dobře pro všechny možné případy. Ale teď otázka. Ví někdo při jakém tlaku na svodech to EGR ventil nevydrží a pootevře se?
VW Transporter T5 SHUTTLE 2.5 TDI 96 kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - EGR cistit, odstavit alebo co? 04. zář 2015 11:18 #158710

• Hepcik
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím
mam dotaz,zkoušel někdo odpojit EGR na 2,5 tdi (BNZ) ? Pokud sem to dobře pochopil,egr napomahá zanášení DPF. Co to udělá když bude odpojený a DPF funkční?
T4 1.9Td 50kw bejvávalo (Pašááááák)
T5 2.5 96kw je

T5 - EGR cistit, odstavit alebo co? 04. zář 2015 11:37 #158712

• jjirka
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 57
pokud ho znefunkčníš - jakkoli - ř. j. motoru to pozná podle toho co jí pošle váha vzduchu v momentu kdy má být egr otevřený , nezvedne se teplota na DPF -ř.j. opět pozná podle čidla nebudou správné tlakové poměry na čidlech - ř.j. opět pozná - nespustí se renegenarace - výsledek ucpaný DPF a spousta pádů do náhr. režimu + svítící kontrolka motoru a hláška emise - do servisu .
Tolik ve zkratce . At´ žije vynález DPF - největší kurvítko pro TDI apd.

T5 - EGR cistit, odstavit alebo co? 04. zář 2015 16:21 #158718

• Hepcik
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Dobra,ale kdyz ho vyrusis z RJ,tak ji to muze byt fuk ne? Nebo ten EGR to potrebuje ke zvyseni teploty na regeneraci?
T4 1.9Td 50kw bejvávalo (Pašááááák)
T5 2.5 96kw je

T5 - EGR cistit, odstavit alebo co? 07. lis 2015 00:14 #160034

• Tinter
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Hlavní funkcí EGR je snižování teploty spalin ( měně kyslíku - méně hoření- menší teplota ). Sice to může vypadat nelogicky, když nasávám horké spaliny, ale v extrému při 100% EGR by motor fungoval jen jako kompresor a žádné teplo by nevznikalo. To teplo se tam bere hlavně díky hoření paliva ne kvůli stlačování směsi. Koneckonců po kompresi následuje expanze a výfuk, takže EGR nemůže nijak zvyšovat teplotu motoru. Teplo vzniklé při kompresi se spotřebuje při expanzi.
Podle mě to na regeneraci jako takovou nebude mít žádný vliv. Skoro bych i tipnul, že to nebude mít vliv ani na zanášení filtru. Ty spaliny jsou furt jen jedny a jestli letěj rovnou do výfuku nebo před tím ještě projdou třikrát motorem kolem dokola je asi fuk. Ani bych se nedivil, že bez EGR bude auto častěji regenerovat, protože část sazí které normálně zalepí sání, ventil atd. poletí rovnou do DPF. Rozdíl bych ale očekával neměřitelnej. Přeci jen sání a ventil se zasere za docela dlouhou dobu
Samozřejmě to zahumusený sání je jiná kapitola a není to nic prospěšného.

PS: neví někdo jak to je s kontrolou funkce u motoru 1.9 BRS dočetl jsem se že pro rychlejší reakci už se EGR nekontroluje váhou vzduchu ale čidlem na hřídeli ( EGR už mám elektrický ). Co se stane když na konektor připojím jinej EGR a nechám ho jen tak vedle? Zaslepení natvrdo nechci dělat pro zachování funkce pojistky proti přetlaku
T5 Multivan 1.9 TDI / 2006
T4 Multivan 2.5TDI 75kw/1999 - bohužel zemřel

Naposledy změněno: od Tinter.

T5 - EGR cistit, odstavit alebo co? 18. úno 2017 13:14 #174084

Nazorná ukázka demontáže a zaslepení EGR - 1.9 TDi 63 kw naj:234 400 ( CHIP od 225 000)

T5 - EGR cistit, odstavit alebo co? 24. úno 2017 18:52 #174277

• JaM
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52
Nejlepší jsou ty lahváče pod ponkem. A podle pořadí fotek asi nejlepší značka na proplach sání :)
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

T5 - EGR cistit, odstavit alebo co? 24. úno 2017 19:01 #174280

Jooo, bedýnku to sežralo :D

T5 - EGR cistit, odstavit alebo co? 16. lis 2017 23:45 #180916

• Jouda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 3
tak podle vašich fotek jsem zjistil, že mi někde kolem toho EGR ventilu utíkají výfukové zplodiny, co jsou pak nasávány (při stání) do kabiny ventilátorem topení
Co se s tím dá dělat?

tak vše je nakonec jinak :(
zjistil jsem, že mi guferem pravé poloosy lehce sákne olej, který je při jízdě stříkán na výfukové potrubí, kde se tedy pálí a to je ten smrad a kouř, který jsem přisuzoval původně bufíku
takže musím vyměnit ono gufero, a mělo by to být v pořádku, ten ventil snad vydrží
VW T5 2006 1.9 TDi 77 kW
Peugeot 405 break 1.9 td

Naposledy změněno: od Jouda.

T5 - EGR cistit, odstavit alebo co? 29. říj 2019 11:47 #195042

Ahojte, mám trabl, dnes stojím na parkovišti, motor na volnoběh a najednou zdechl, bliká žhavení a píše emise do dílny, nechce nastartovat, zahýbu s klapkou u EGR ventilu a chytne, prošlápnu do otáček a zdechne, nejde nastartovat, zahýbu s klapkou a zase ok, tak jsem ji přivázal napevno a jede to
T5 Multivan TDI 128KW, r.v. 2004, Plzeň

T5 - EGR cistit, odstavit alebo co? 29. říj 2019 13:24 #195043

• Vit5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 50
V tom EGRu je i klapka na chcípání,tipují že hýbeš s tou,zkus jít po hadičce k ventilů,jestli nezlobí,řešil jsem podobnou závadu na naftovým hnůjdajoj a zlobil ventil,nechťel chytat a když už chytnul,tak zase nešel do otáček.
Skoro by to mohlo být v drátech,když se motor jakoby zhoupne a pohnou se
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 2011 :-) ji

T5 - EGR cistit, odstavit alebo co? 04. čen 2020 19:24 #197924

• Otouš
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím rád bych EGR ventl vyndal jsem se teda bojim o DPF filtr. Bude to tedy dělat problém?
Mototrizace 2,5 96Kw rok 2008
VW T5 Multivan 2,5 TDI 96 kw, 2008
Škoda Fabia I 1,4 MPI, 2002 - Pracant
EX - VW Caddy IV 1,4 TSI, 2017
EX - Škoda Octavia II Scout 4x4

Vygenerováno za 0.387 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/