Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Nepravidelné kouření z výfuku

Nepravidelné kouření z výfuku 01. pro 2015 22:30 #160742

Dobrý den chtěl bych poprosit jestli má někdo zkušenosti s nepravidelným kouřením auta. Mám Transporter 5, rok výroby 2009, 2,5tdi, 96kw, najeto 302 000km. Můj problém spočívá v tom že když jezdim krátký trasy a hlavně po městě nebo v kolonåch tak mi auto obcas docela dost kouří. Občas se to děje i při brzdění motorem. Když pak auto projedu třeba po dálnici tak se to na nějakou dobu uklidní.
Co jsem nechal opravit:
Vyvložkování hlavy v mistě uložení vstřiků.
Výměna vstřiků (bohužel za repasované ktere)
Výměna Vačkové hřídele
Filtr pevných částic
A jiné drobnosti.
Byl jsem s tím i v originál servisu a tam nic na počítači nenašli. A tvrdili že mám přehnaný software že se do toho nedostanou.
Tak jsem navštívil autoelektikáře. Ten mi řekl že ten softwareje naprosto v pořádku a že si stáhl tři verze a všechny jsou identický.
Děkuji za jakoukoliv radu.
Jaroslav Pelka
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nepravidelné kouření z výfuku 01. pro 2015 22:47 #160743

  • Jirka S
  • Avatar uživatele Jirka S
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4, LONG, SYNCRO+UZÁVĚRKA, 2,4D
  • Příspěvky: 500
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 42
nežere ti to olej?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nepravidelné kouření z výfuku 02. pro 2015 00:16 #160748

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Řekl bych že vstřiky.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nepravidelné kouření z výfuku 02. pro 2015 06:32 #160751

Praveze nežere. Spis mi v servisu rekli zže mam v oleji naftu, ale to se tam pry dostava pri regeneraci toho filtru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nepravidelné kouření z výfuku 02. pro 2015 07:05 #160752

Co se tyče vstřiků.
Jak jsem psal už předtím
Daly se tam repasované. popové servis mi říkal že je bude brát v Turbo Tec v Brně.
Říkal jsem si že snad ok. Ale když jsem vyjel ze servisu tak se mi ten výfuk s tim kouřením nejak nezdál. Ještě nějaký čas jsem s tím jezdil ale zjistil jsem že se nic nezměnilo.
Dal jsem to na reklamaci s podezřením že jeden ze vstřiků bude asi špatný.
To se pak potvrdilo. Chlapi to tam zase zpět namontovali a ja ted jezdím a stále to hulí.
Musím uznat že už to je tak o 50% lepší, ale stále to není ono.
Tak jsem se naštval a zavolal jsem do toho Turbotecu osobně ať už k tomu něco řeknou..
Pan co to tam zvedl tak mi řekl že si na ten pripad vzpomíná že to osobně vezl do toho myho servisu a že jeden z tech střikú byl špatný tak ho bud opravili nebo vyměnili.
A uzemnil mě větou že tyhle auta jsou tak na nájezd 200tis. a pak s nima pryc. Tak jsem si říkal ještě chvíli jestli to myslel vážně.

Nejraději bych zkusil bud demontovat filtr pevných částic který jsem menil pred rokem a byl taky dost drahy, nebo vrátit ty repas. Vstřiky a doplatit rozdíl a koupit nové. Repas staly 28.000,- nové stojí 60.000,-

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nepravidelné kouření z výfuku 02. pro 2015 09:37 #160754

  • rstd
  • Avatar uživatele rstd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 900
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 52
Tak to máš stejný názor jako Já
Měl si to udělat hned neměl by si starosti a kdyby byli tak by si ty nove vstriky vyměnil zase za nove kde by si je koupil
Já než abych měl starosti a litani auto nejezdí tak radši zaplatím nový originál dil a mám klid a s3 zárukou kazdej všechno repasuje a stejne to stoji za kulový a člověk s Tim má jen starosti

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nepravidelné kouření z výfuku 21. čen 2016 23:41 #168260

Přidal jsem nedávno příspěvek do DPF-ka, ikdyž pořádně nevím kam ho zařadit. Mám patrně stejný problém. Tu a tam to začne kouřit jak blázen (na chvilku) Původně jsem myslel, že je to DPFko, ale tím to asi nebude. Poslední "nápad" jsem měl, že to dělá podtlak v nádrži - zkouším teď pootevřené víčko.... Soudě po tom, že jsem nedávno s tímto bojoval, po otevření nádrže to zasyčelo a kouřit v tu chvíli přestalo...... Tak zkus taky, třeba tam občas vzniknde něco takového, co to kouření způsobuje....

Celý můj problém - viz. níže. Píšu tam o regeneracích, ale třeba to regenerace vůbec nejsou - nejspíš...
Díky za reakce a zkušenosti.

Píšu o radu zkušených T5kařům. Mám 1 rok T5. Zakoupeno při cca 225000km. Motor 2.5 TDI-PD/96 kW - pozdější model. RV 2007. Po koupi vyměněno spoustu spotřebních dílů. brzdy, čepy, filtry, náplně, repas alternátoru, dále vodní pumpa a výměna rozpadlého DPF filtru. Filtr byl vyměněn za repasovaný (originální rozpadlý si vzali jako protikus). Od té doby naježdno 15000km. Po cca 10000km (od podzimu) mám problém s regenerací DPFka. Spouští se mi velmi často po dojezdu. Jezdím poměrně dost mimo město (prostor pro regeneraci to má), často po dálnici a regenerace se spustí při dojetí - na volnoběh. Přesně jinak než by tomu mělo být. Od té doby jsem ještě musel vyměnit vačku a zdvihátka, myslel jsem si, že to bude mít souvislost, ale nikolv. Problém setrvává. Vůbec nevím, co by to mohlo dělat. Při regeneraci to má nepravidelný chod a kouří to bíle. Bohužel vždy takhle většinou když sjedu z dálnice do města a zastavím na červené. Technik na nic nepřišel a diagnostika na nic neukazuje :-( Jinak je vše "v pořádku". Auto je živé a když neregeneruje tak vůbec nekouří. Ale regenerace, která se spustí přímo po zastavení v koloně je úplně špatně.... :-(
T5, 2,5TDi, BNZ, 2007

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nepravidelné kouření z výfuku 22. čen 2016 12:12 #168279

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
nemůže to být tím repasovaným filtrem
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nepravidelné kouření z výfuku 28. čen 2021 06:50 #202646

Zdravím mám ten samej problém. Přišel někdo na to co to může dělat?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nepravidelné kouření z výfuku 05. zář 2021 08:27 #203387

Měl jsem naprosto stejný problém nechal jsem vyměnit spoustu dílů a nikam to nevedlo.
Pokud motor funguje má normální chod a startování tak vymen dpf. Ale za nové a dej si od Bosal.
Tohle jsem nechal udělat na posledním servisu a mám od té doby klid najeto cca 13000km.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nepravidelné kouření z výfuku 05. zář 2021 11:44 #203391

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Muzes dat referenci na ten DPF od Bosalu? Co jsem pred casem zkoumal, tak se mi nechce moc verit, ze ma Bosal plnohodnotnou vlozku. Vetsina vyrobcu levnych DPF to resi tak, ze je tam stezi pulka.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.248 sekund

Login