Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: DPF-filtr pevných částic

DPF-filtr pevných částic 13. čec 2016 16:17 #168780

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Ano ale pořád v tom autorizaku máš fakturu a můžeš uplatnovat reklamaci a to někdy v garáži nechtějí slyšet

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

DPF-filtr pevných částic 29. srp 2016 23:34 #169973

Ahoj chlapi,
ac nerad, ozivuji toto tema. Zatim se mi darilo vyhybat DPF filtrum, ale uz to moc neslo.
Mam Multivana T5 128kW rv 2007. Po koupi jsem najel cca 1500km bez problemu. Pred tydnem jsem se na chvili zakecal u nastartovaneho auta a po vyjeti zasvitila kontrolka DPF. Rikam si fajn, tak at nemam problem, pojedu to projet. Dalnice a 2k otacek. Po cca 10-15min se ale pridala kontrolka zhaveni a hlaska "do dilny". Zastavil jsem, volam mechosovi a po opetovnem nastartovani se pridala i kontrolka motoru. Brzdovy spinac v pohode. Opatrne jsem v tom nouzaku dojel a druhy den mi v dilne vymenili cidlo tlaku. Cca 500km v pohode a dneska jsem dojel 200km do Brna a to same zase. Cela cesta z Brna v nouzaku jak blbec za autobusem. Uz ale bez kontrolky motoru. Logicka uvaha mi napovida, ze ma DPF problem s regeneraci. Napada vas, co by to mohlo zapricinovat ?

Jezdim delsi trasy, na cukacky mam benzinak a nijak to nehonim tak, aby mel mit duvod prerusit regeneraci. Je pravda, ze mam DSG a to na muj vkus ma hodne tendence podtacet :(

Kdyby nahodou mel nekdo podobnou zkusenost a chtel se podelit, budu rad.

Predem diky,
p

DPF-filtr pevných částic 30. srp 2016 07:46 #169979

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Je zaneseny filtr DPF a motor už nezvládne udělat regeneraci
Chtělo by to udělat diagnostikou regeneraci

DPF-filtr pevných částic 30. srp 2016 08:13 #169981

Diky za info. To me samozrejme napada primarne, na druhou stranu si rikam, ze je to docela rychle. Najel jsem od vymeny cidla cca 500km a to v podstate jen 2 dlouhe trasy, z vetsi casti dalnice. Kdyz jsem auto kupoval, VAG ukazoval zaneseni 15%, tak jsem si rikal, ze to je v pohode a regenerovat se umi dobre.... Ale je mozne, ze to udelal prodejce pres diag, aby mel klid.

Da se nejak poznat probihajici regenerace ? Samozrejme krom ubytku vykonu, objevi se na displeji nejaka hlaska nebo tak ?

Diky

DPF-filtr pevných částic 30. srp 2016 09:08 #169983

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Ne neobjeví se nic jen na volnobech to má větší otáčky

DPF - regenrace po dojezdu 06. zář 2016 10:07 #170154

Letos na dovolené, na jihu Itálie mi začal svítit filtr a rozblikalo se žhavení. Dojel jsem s tím domů a jezdím s tím. Mechanik mi to rozebere cca za 14 dní. Koupil jsem si teď HEX kabel a zjistil, že filtr je komplet plný. Nerozumím tomu, vydržel asi 20000km a z toho mě 15000km s*al bílým nahodilým kouřením, ještě vždy na volnoběh. Jsem zvědav kam se to posune. Každopádně od té doby co to bliká už žádné regenerace (kouření) nejsou a krom toho, že to trochu ztratilo na výkonu mám od kouře chvíli klid.
T5, 2,5TDi, BNZ, 2007

Naposledy změněno: od kupka23.

DPF - regenrace po dojezdu 06. zář 2016 11:37 #170158

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Jestli máš patřičnou diagnózu tak udělej regeneraci a on se vyčistí

DPF - regenrace po dojezdu 07. zář 2016 07:30 #170179

Mám HEX kabel a VAG 12.12. Bohužel jsem nenašel položku, kde se to da nuceně spustit. Navíc jsem někde četl, že když je to už plné, tak se to "nesmí" - hrozí požár.

Ví někdo, kde ve VAGu vyčíst počet regenerací a zda byly úspěšné? Nenašel jsem to. Vzhledem k jejím četnostem, by to mělo být dost popsané :dry: Díky
T5, 2,5TDi, BNZ, 2007

DPF - regenrace po dojezdu 27. zář 2016 10:44 #170650

kupka23 napsal: Letos na dovolené, na jihu Itálie mi začal svítit filtr a rozblikalo se žhavení. Dojel jsem s tím domů a jezdím s tím. Mechanik mi to rozebere cca za 14 dní. Koupil jsem si teď HEX kabel a zjistil, že filtr je komplet plný. Nerozumím tomu, vydržel asi 20000km a z toho mě 15000km s*al bílým nahodilým kouřením, ještě vždy na volnoběh. Jsem zvědav kam se to posune. Každopádně od té doby co to bliká už žádné regenerace (kouření) nejsou a krom toho, že to trochu ztratilo na výkonu mám od kouře chvíli klid.

Tak mě napadá, že s DPF je to jako se ženskýma. Bez nich to nejde a s nima taky ne B)

Vydrzel 20tkm ? Takze uz jsi menil ? Daval jsi origo nebo neorigo ?

Jinak muj musel ven, cimz se zjistilo, ze je vysypana keramika a fungovat uz nebude. Jdu do jeteho, proplachnuteho originalu za 18tis :-( radsi bych investoval do jinych veci :-(

DPF - regenrace po dojezdu 18. lis 2016 21:36 #171878

Píšu další posun. Auto bylo rozebráno :-) Hledala se celkem dlouho příčina ucpání filtru. Vstřiky byly odeslány na kontrolu a seřízení. 2 nebyly ok. Jsou seřízené a opravené (špičky). Filtr byl vyčištěný a vypláchnutý. Po této opravě jsem s autem najel cca 1000km a filtr je opět plný. Regenarce se spouštěly cca po 500km úplně stejně, tj. na volnoběh a téměř pořád.

Jediná cesta (dle mého technika i mne) je nový originální DPF filtr. Nezná někdo nějaký obchod s originálníma dílama, kde by se tento filtr dal koupit? Případně zda jsou rozdílné ceny? Případně kolik by to přišlo v servisu VW. Asi to bude na pořádné prasátko (tuším).... :-(

Druhá varianta je odstranění a přehrání software. O tom ale technik nechce moc slyšet, tak nevím.... Píšu tady o radu, názor....
Předem všem děkuji!
T5, 2,5TDi, BNZ, 2007

DPF - regenrace po dojezdu 19. lis 2016 07:36 #171888

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Zavolej mi 602644655 Petr

DPF - regenrace po dojezdu 12. led 2017 19:06 #172950

Prosím Te Můj filtr na rady kolegu z webu jsem nechal odstranit. Váčku jsem měnil taky. Nevíš o někom kdo má zkušenosti s ne origo filtrembdiky

Naposledy změněno: od panamericana. Důvod: chyby

DPF - regenrace po dojezdu 13. led 2017 14:28 #172962

Z me zkusenosti s neoriginalnimi filtry, bych neoriginalni filtr pevnych castic nebral. Zatim jsem nenasel zadny co by nedelal problem.
VW T2b Westfalia
VW T5 Multiwan 128kw, 4Motion

DPF-filtr pevných částic 17. led 2017 16:11 #173079

• kureci
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdar chlapi,

ve 180 000km se mi taky sesypal tak jsem resil co dal: Origo stal 50tis. a replika nejakych 10tis (myslim ze to byl Vector). Za original je to raketa na tak stare auto! Od Vectoru me zase odrazovali. Vyrezat jsem to nechtel. NAkonec jsem zvolil:
www.ernst-hagen.de/
a zatim bez problemu, najeto na nem mam 70tis. Kdyz vydrzi jeste vic jak 20tis. km tak je to lepsi volba nez das original od podvodniku :-) stal totiz polovinu! Jak jsou filtry cenove ted jsem nesledoval...

Nevite jak je to z odkupem stareho DPF kdyz cast z neho mi zustala ve vejfuku? :lol: Slysel jsem ze odkoupi pouze nepoškozeny..

diky za reakce! Kure
T5 2007 128 ComfortVan

DPF-filtr pevných částic 17. led 2017 16:31 #173080

zdar chlapi,
jen taková otázka, už jste někdo v poslední době byl na STK a SME s T5 která má odstrněnej filtr DFP? nechají to projít nebo mně pošlou někam? nebo jak to řešíte? nechat ho tam namontovat zpět se my moc nechce a STK mně čeká v 3/2017. děkui pokud se někdo ozve co s tim. Martin
vw multivan T5 2,5l-96kW

Vygenerováno za 0.210 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/