Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: DPF-filtr pevných částic

DPF-filtr pevných částic 17. led 2017 18:45 #173086

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 189
Vrátit zpět filtr a auto projde. Auto bez filtru pevných částic bude i problematické prodat.

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG
Poděkovali: mulťa

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

DPF-filtr pevných částic 22. led 2017 15:27 #173216

martin8xf napsal: zdar chlapi,
jen taková otázka, už jste někdo v poslední době byl na STK a SME s T5 která má odstrněnej filtr DFP? nechají to projít nebo mně pošlou někam? nebo jak to řešíte? nechat ho tam namontovat zpět se my moc nechce a STK mně čeká v 3/2017. děkui pokud se někdo ozve co s tim. Martin

ja myslim, ze si to tady nikdo nelajzne, i kdyby auto proslo ME, je tady spousta dalsich rizik. Vyjedes do Nemecka/Rakouska, zmerej te termokamerou a das za to par tisic EUR. Ja jezdim aktualne bez a budu ho davat zpatky, resp budu davat novy nekdy na jare. Porad lepsi, nez se celou dobu bat vyjet ven nebo ze ti nekde nasolej pokutu i tady v CZ...

DPF-filtr pevných částic - jak na demontáž 11. úno 2017 12:16 #173867

Po poslední očistě technikem - čištění chemií a kontrole motoru (seřízení vstřikpvačů) jsem najel asi 1000km a auto zase psalo plný filtr. Regenerace se nedařily. Časté a k ničemu. Je mi jasné, že tento filtr je KO.

Nepodělil by se někdo se mnou o návod, jak nejsnadněji demontovat DPF? Zda začít u motoru, nebo dole?
Auto definitivně dojelo, tak se na tu hrůzu chci podívat sám. Třeba to i na chvíli zpojízdnit - profouknout to třeba kompresorem, ať s tím alespoň mohu dojet na opravu.... Už jsem z tohoto výdobytku moderní doby opravdu na pepku.

Mám přislíben (pokud to vyjde) starší originál, pokud by to nevyšlo, šel bych asi do toho ERNSTa:
pegasdily.cz/autodily/vw/transporter-v-a...azi?productId=814657

VCDS píše jen chybu plný filtr (100,6%) předpokládám, že to nejede právě z tohoto důvodu, nic jiného mě nenapadá.

Děkuji moc
T5, 2,5TDi, BNZ, 2007

Naposledy změněno: od kupka23.

DPF-filtr pevných částic 14. úno 2017 11:04 #173977

zdravím, tak jsem se rozhodl pro navracení DPF filtru zpět, filtr mám origo použitej ale funkční, prosím o radu kde ho nechat namontovat-zpět do vozu a vratit soft tak aby to bylo jak má být? podvodníku je spousta, hledám někoho kdo o tom opravdu něco ví. děkuji
vw multivan T5 2,5l-96kW

DPF-filtr pevných částic 14. úno 2017 11:24 #173978

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Mohl bych ti nabídnout pomoc ale je to v Praze

DPF - označení filtrů - kompatibilita 30. bře 2017 07:21 #175209

Sháním do své T5 nový DPF filtr. Něco jsem objevil, ale není to úplně ten stejný díl. Myslím si však, že by měl pasovat. Vyzná se někdo v těch písmenkách? Na mém voze má být 7H0254700PX. Objevil jsem filtr s označením 7H0254700L. Další různě dostupná označení jsou (PX, LX, D, L) Vyzná se v tom někdo? Případně je tady někdo kdo se v této problematice DPF vyzná? Asi bych potřeboval někoho, kdo by mi to na mém autě dal do kupy. Díky
T5, 2,5TDi, BNZ, 2007

DPF - označení filtrů - kompatibilita 30. bře 2017 08:38 #175215

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Ty písmena PX,DX jsou díly který se vrací když si koupíš nový
Asi by jsme zvládli to DPF

DPF-filtr pevných částic 05. dub 2017 07:27 #175381

• Hepcik
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim,
Chci se zeptat jestli nevite o nekom v praze kdo rozumi problematice dpf. Mam problem z castyma regeneracema cca 150km. Potrebuju nekoho kdo dokaze prijit na zavadu a ne jen pokus omyl. (Zkusime vstriky,egr,atd) predem dik za pomoct
T4 1.9Td 50kw bejvávalo (Pašááááák)
T5 2.5 96kw je

DPF-filtr pevných částic 05. dub 2017 08:05 #175383

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Napiš mi někoho znám

DPF-filtr pevných částic 14. dub 2017 22:43 #175613

Budu rád, když sem potom napíšeš výdledek tvého bádání. Já stále bojuju s častýma, ale hlavně špatně načasovanýma regeneracema. Jako by bylo někde něco špatně nastaveno. Zkontroláno spoustu věcí a asi to dělá špatný filtr ....

Regenerace se mi spustí vždy když sjedu z dálnice a chci zastavit, tak v tu chvíli se to spustí.... :-( A pak že to nejde regenerovat pod 60km/h... Neví někdo zda se to dá nastavit?
T5, 2,5TDi, BNZ, 2007

Naposledy změněno: od kupka23.

DPF-filtr pevných částic 15. dub 2017 19:16 #175625

• Hepcik
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Zatim valcim. Pak dam vedet. Ted cekam na vstriky. 2 nebyly dobry. Vycistil jsem znova egr a sani plus rozhejbal chladic egr a po vstrikach uvidime.
T5 2.5 96kw je

DPF-filtr pevných částic 17. dub 2017 10:12 #175651

• mata
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ahoj dela mi uplne to stejne jak sjedu z dalnice tak zacne regenerovat.vse je bez zavad

DPF-filtr pevných částic 04. čen 2017 15:53 #177382

• Hepcik
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Takze po X kilometrech jezdeni s VAGem zjisteno ze moje DPF od Vectoru po 20000km je tesne pred smrti. Nejdriv jsme zkusil novz snimac Dif tlaku. zadna zmena, Pak jsem vzcistil EGR, egrchladic (plus vymenena membrana na chladici,vzresene jina zavada pri studenym motoru obcas nouze)Plus vycisteni sani plus kontrola vstriku (jsou OK). Zmena oproti pred opravou je cca 70km. Takze regenerace cca 190km. Podle tlaku jsem prenastavil zanesenim popilkem na vetsi hodnotu (o cca 20g) podle zanaseni s nejvetsi pravdepodobnosti se to rovna ku skoro plnemu DPF. Takze setrim na novy. Chci se zeptat,mate nekdo zkusenosti s jinym neoriginal DPF (Ernst,HJS)? nebo Original? Byl by tu nekdo kdo by mi dokazal podle VIN zjistit cislo DPF?
Zatim dikz
T5 2.5 96kw je

DPF-filtr pevných částic 04. čen 2017 20:13 #177398

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Napiš mi VIN

DPF-filtr pevných částic 06. čen 2017 22:11 #177480

• Tinter
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
z mýho soukromýho šťourání a samostudia vyplynulo, že nic jinýho než origo fungovat nebude. Řídící jednotka nejen cosi měří ( teploty, diferenciální tlak atd.) ale taky si k tomu spoustu věcí vycucá z prstu podle toho jak jí to ve VW nakukali. V praxi to vypadá tak, že řídící jednotka krom měření i jaksi předpokládá ( podle jízdíního stylu, spotřebovaného paliva atd. ) jak by se to chovat mělo a pokud se reálné měření začne rozcházet s předpokladem vyhlásí poplach ( protože si myslé že je něco rozbitýho) a hystericky začne regenerovat ve zběsilém tempu. VW si to dobře pojistil. cca těch 10-20tis km je přesně ta obvyklá hranice kdy se problémy s filtrem vrátí jako bumerang. Přesně akorát v tom momentu kdy se majiteli začíná vracet lepší barva pokožky a pocit že na to konečně vyzrál a že teď už ten krám bude bez problémů jezdit. Ze stejného důvodu je problematické i použití jetého originálního filtru. Teoreticky se v jednotce dá nastavit kolik popílku ( resp. kolik km ) to má neježdíno, ale v praxi se člověk dřív oběsí než se trefí do správné hodnoty.
T5 Multivan 1.9 TDI / 2006
T4 Multivan 2.5TDI 75kw/1999 - bohužel zemřel

Vygenerováno za 0.228 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/