Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: DPF-filtr pevných částic

DPF-filtr pevných částic 25. srp 2019 01:18 #194030

• dedkus
  • Uživatel
soubor se mi nedaří přiložit

Soubor přílohy:

Název souboru: dpf-2019-08-22.zip
Velikost souboru: 114 KB
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, manual
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

DPF-filtr pevných částic 25. srp 2019 08:49 #194031

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 24
Format .csv je dany (comma separated values) a prekvapuje me ze to VAG DPF uklada nejak divne - to co si sem dal jak .txt je ono, nebo to umi i export do CSV? Pokud ne napsal bych autorovi at to do plni. JInak sis poradil spravne.

Co se tyka vymeny tak na starsi T5 staci podle me vynulovat carbon mass (akumulovany popel), coz je zrejme to co DPF-VAG oznacuje jako "oil ash residue" ale tezko rict, protoze hodnoty a zpusob mereni pro T5 a T5 GP sou evidentne jine (neni se co divit, jsou to uplne jine motory). Ve VCDS na to je funkce pro nastaveni hodnot po vymene DPF.

Nejlip bys asi udelal zajet s autem nekam (jinam) kde delaji cisteni DPF., resp. jejich diagnostiku pred cistenim.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

DPF-filtr pevných částic 25. srp 2019 09:23 #194032

• mourek
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
Pěkný kus práce, ten přeoraný soubor.
Dle záznamu z 6g na 24g za 30 km je velice krátká doba,
doba regenarece 15 min a 15 km je u mě podobná.
Druhá plnění 46 km regenerace 13 km,
třetí plnění 53 km, 11 km do přerušení pak plnění na 20g 15 km a znova regenerace 6 km a nechal jsi to dojít při stání.

VAG DPF počítá od začátku do konce regenerace to je tedy cyklus každých cca 60 km.
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

DPF-filtr pevných částic 25. srp 2019 10:04 #194033

• mourek
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
Co mi ale není jasné je proč růst hodnoty Soot Mass Measured (obyčejně do 24g) je o tolik rychlejší než Soot Mass Calc.
24g je asi max. a auto spustí regeneraci nezávisle na podmínkách, aby zprůchodnilo filtr.
Soot Mass Calc je počítaná hodnota, teď mne napadlo, že bude asi souviset s hodnotou zaplnění filtru. Pokud je zanesení filtru vysoké rychleji se za provozu zvyšuje diferenciální tlak. Je to i v grafu u WW self study 336 k DPF.

U mě také nesouhlasí Soot Mass Calc a Soot Mass Measured (motor postižený spotřebou oleje).

DPF-filtr pevných částic 25. srp 2019 10:41 #194034

• mourek
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
dedkus: To tvoje DPF se plní dost rychle, rozhodně rychleji než mě.
Přikládám záznamy z VAG DPF aplikačky (starší verze).
Přílohy:

DPF-filtr pevných částic 25. srp 2019 20:04 #194037

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 24
Ja mam od psledni regenrace najeto pres 200km, diferencni tlak skace od 10-150 (coz je zhruba stejne ve vasi zaznamech) a auto o regeneraci jeste ani nepremysli... jezdit celou dobu se zapnutym logovanim se mi nechce, protoze ani nevim kdy to nastane... pri jizde po dalnici podle me neni problem, aby auto dosahlo vysoke teploty vyfukovych zplodin (a s mirnym spozdenim i v DPF) i bez privstriku paliva (minimalne 500st sem tam videl), takze je mozne ze "reneruje" bez regenerace. Je to ale holt ne-dieselgate motor.... no badejte, zajimve to urcite je - mimochodem mate opraveny FW v ECU po Dieselgate? Vim ze tu nekdo psal ze to zvysilo cetnost regeneraci.

DPF-filtr pevných částic 26. srp 2019 05:28 #194039

• mourek
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
Myslím, že dedkus má má buď ko DPF nebo mu to kouří. Včera jsem se namátkou psal známého a říká, že se dají najít lidi (automechanici), kteří umějí změřit kouřivost (asi opacimetr). Ti by asi zjistili zda je problém v DPF nebo v motoru, před DPF by snad mohly nebo měli být nějaké výstupy pro sondu.

Já neumím říct, jaký mám firmware. Každopádně u mě k samovolné regeneraci nedochází minimálně, pokud teploty dosáhnou vyšší hodnoty vhodné pro regeneraci zaplnění se příliš nesníží, ale zase alespoň nestoupá. Nicméně to neklesání Soot Mass Measured / zaplnění je možná tím, že to žere olej a kouří. Teploty pro regeneraci to dosáhne jen při opravdu svižné jízdě 150 - 160 km/h a nebo kopec ...

DPF-filtr pevných částic 30. srp 2019 22:57 #194104

• dedkus
  • Uživatel
Zdravím, díky za reakce, kouřivost je asi zajímavý tip. Zatím jsem začal s pečlivěji střádat data, abych měl podklady pro diskuzi v servisu. Teprve z delších dat je vidět, že ta regenerace poměrně často začíná několikrát než to dopadne. To mi zatím unikalo.
Tady jsem vystavil perl skript včetně dat - txt je to co vypadlo z Androidu, csv je to co baští logviewer. Pokud bude zájem převedu logy poslané SZ.
V souboru dpf-2019-08-24.csv je zajímavý úsek uprostřed, kdy regenerace pokračuje po zahřátí 40km. To jsem snad poprvé to auto opravdu prohnal a tak Soot Mass Measured nestoupala lineárně k výšinám.

covex: zda je FW upgradován nevím, zatím jsem nikde definitivně nenašel jaké verze jsou ty špatné, a ani jsem se nesnažil zjistit aktuální verzi, ale mám to v plánu. Mám jen ten dokument kde se píše co je třeba vyměnit a jaké jednotky je třeba upgradovat při výměně motoru vlivem spotřeby oleje
Poslední úprava: 30. srp 2019 23:00 od dedkus. Důvod: odkaz

DPF-filtr pevných částic 28. lis 2019 05:49 #195422

• babourek
  • Uživatel
dedkus už si vyřešil ty častý regenerace?

DPF-filtr pevných částic 01. pro 2019 14:10 #195465

• dedkus
  • Uživatel
Ne sbírám sílu se tomu zase věnovat

DPF-filtr pevných částic 06. úno 2020 21:49 #196438

• Lappo
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Zdravím pánové.
Řeším stejn problém. Auto neustále regeneruje, navíc při rozjezdu například v křižovatce vyplivné nehezký oblak dýmu...

Máte někdo z jistěno kolik stojí nový originální DPF? Případně je tady někdo kdo umí sehnat levněni originál?
Neoriginál nechci s tím mám taky jen negativní zkušenost z jiných aut..
Koupil jsem auto s poškozeným turbem, takže předpokládám že ten filtr bude plný oleje a nedokáže se dobře regenerovat...
Obě turba jsem nechal repasovat, ale regenerace filtru probíha velmi často i s kontrolkou filtru na palubovce

Zajímavé je že i když se vždy rozsvítí kontrolka filtru tak auto nespadne do nouzového režimu a jede normálně.
Při řízené regeneraci přes PC mi nikdy neklesla hodnota pod 24g. Paradoxně po každé řízené regeneraci se hodnota ještě zvyšovala.

Nechci oddělat nové turbo tak to musím urgetně řešit.
Filt jsme měli venku. Bohužel je prasknutý viz foto a sehnat další orginál na vyčištění je prakticky nemožné.
Extistuje nějaké přečislování filtru? Já mám 7E0.254.700.E
Ale podle toho co jsem se díval tak by měl být tento filtr i ve 103kw verzi.
Možná by mohl být stejný i z jiných vozidel VW nebo Audi.
Díky za rady.
A.
Přílohy:

DPF-filtr pevných částic 06. úno 2020 22:39 #196439

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 24
Opet postradam informaci o jake auto a motorizaci se jedna. Vsechny motory od 2006 maji DPF. 2.5 TDI BPC DPF:
35000 7H0131902K

Pokud mas 132kW tak si precti temata k nemu tady, protoze to asi nebudou jen bi-turba co je potreba menit.

DPF-filtr pevných částic 06. úno 2020 23:10 #196442

• Lappo
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Možná to bude tím že špatně čteš nebo neumíš číst... Reaguju na diskusi nade mnou a píšu jednoznačně že je to biturbo. Taky jsem tam poslal číslo dílu dpf filtru které má biturbo což asi každý chápe.. A vzhledem k tomu že jsem tu diskuzi pročetl kompletně celou ( možná narozdíl od tebe) a ptám se na výměnu ci možnost sehnání originálnho dílu DPF, tak opravdu netuším kam tímto tvým příspěvkem míříš.

DPF-filtr pevných částic 07. úno 2020 15:11 #196445

• Lappo
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Tak aktualizace k ceně filtru na BiTdi:
Dnes jsem poptal cenu u dealera VW.
Dle toho co mi opověděli se díl aktuálně prodává pod číslem: 7E0254700JX
Cena 26.000,- Kč vč. DPH
Pokud by někdo uměl sehnat lepši cenu, dejte prosím vědět.
díky

DPF-filtr pevných částic 07. úno 2020 17:48 #196447

• sharik 4x4
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 9
24.500Kč B) je to ale x díl, takže sterej vrátit.
Vygenerováno za 0.248 sekund

Login