Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: DPF-filtr pevných částic

DPF-filtr pevných částic 10. úno 2014 10:10 #134941

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Tak to nevím, já četl, že se to tu někomu rozsvítilo, když jel potom dál, tak zhaslo ... No pokud máš pravdu, tak je to blbé, že nevíme kdy se to regeneruje a kdy bychom neměli zastavovat, ale pokračovat dál jak radí nad 2000 ot na větší kvalt - nejlépe dálnice ....
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

DPF-filtr pevných částic 22. úno 2014 19:19 #135820

Zdravím všechny a prosím o radu! Mám T5 2008 1.9 TDi 75 kW motor BRS (80.000 km) a občas se mi rozsvítí diagnost. kontrolka. Po připojení VAGu HEX CAN vyčtu závadu: tlakový snímač výfuku (G 450) - nevěrohodný signál
stav závad: 01110000, priorita 2. Můj dotaz zní: Je to závada spojená s "přicpaným" DPF filtrem nebo by to vyřešila výměna snímače G 450 za nový?
Chlapci, díky za info!!! D:_)1
VW T5 1.9 TDi 12/2008 - 8+1 - volks - bělouš - alles original (IDV DE 2013)
Ford Transit Connect 1.8 TDCi 08/2007 1+1 - běloba - (IDV DE 2014) krasavec!

DPF-filtr pevných částic 23. úno 2014 18:28 #135879

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Na mojem autě ve 137 tis problém snímač ve výfuku za DPF, po výměně o.k. Ale mám 2,5 tdi ....
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Naposledy změněno: od bazilisak.

DPF-filtr pevných částic 23. úno 2014 22:08 #135905

bazilisak napsal: Na mojem autě ve 137 tis problém snímač ve výfuku za katem, po výměně o.k. Ale mám 2,5 tdi ....

A na VAGu to psalo stejnou závadu, jako u mě? Poprosím, jak ten snímač na tom výfuku vypadá, přesné označení a cena? Na netu jsem hledal ten G 450. Je v motorovém prostoru, je to takový černý plastový kvádřík a vedou k němu 2 hadičky a štekr se třemi (?) drátky. Cenově vychází někde od 700,- (made in Papua) až po 1.200,- od Bosche.

DPF-filtr pevných částic 23. úno 2014 22:33 #135914

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Nevím to přesně , neb to jsem to auto ještě neměl. Našel jsem to v historii oprav u autoriz. servisu. Cena opravy byla cca 1500 kč ..... možná malinko víc.
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

DPF-filtr pevných částic 26. bře 2014 00:10 #137586

• macT5
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
http://youtu.be/W7k9LtLSMkQ

tak to delaj v rusku. :axe:

a neserou se z kiotskym protokolem,euro5,6
T5 MULTIVAN 96KW-Predané.
T4-75kw.chip 84kw,297nm-nezmar White line.r.v 99

DPF-filtr pevných částic 26. bře 2014 07:55 #137600

• HANZTD
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Opravdu si myslíš že jen v Rusku OK! ........... asi néé že :)
OI 66 AGR rv 97 SEDAN 4x4 NESERIE 290HP 510NM ! POWERED BY HAnz + TDIfun + TDIgarage !
T5 77 AXB rv 04 LO0NG 2x4 NESERIE 172HP 387NM ! POWERED BY HAnz + TDIfun + TDIgarage !
T5 77 AXB rv 04 SHORT 2x4 ---SERIE 105HP 250NM . TAHOUN KONÍ
PC NEANDRTÁLEC 774634483 hanzoctavia@seznam.cz

DPF-filtr pevných částic 26. bře 2014 22:21 #137673

• dusanhaya
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 105
já nevím,ale nebylo by ještě rozumnější pro lepší odvod spalin v tom prázdném obalu propojit obě trubky trubkou?? :-k
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)

Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/

DPF-filtr pevných částic 01. dub 2014 12:34 #137982

• LukášV
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 9
Duši určitě bylo ;) Takhle se stam ty spaliny musí slušně ''mlátit''
T5 Multivan 2.5TDi RNS510, Bixenon, 20'' OZ 275/40/20, Thermo Top C + Thermocall GSM, Air Top 3500,...
Serie 128kw/400Nm
Stg.I 155kw/460Nm
Stg.II 173kw/480Nm
Stg.III 201kw/578Nm

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

DPF-filtr pevných částic 01. dub 2014 19:10 #137997

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Ideální by bylo vědět , jaký odpor klade výfukovým plynům originální, čistý filtr , a poté tomu přizpůsobit průměr té trubky . Tím by dokonce bylo možné (asi) zachovat i funkční elektroniku , tedy po napíchnutí na počítač by vše sedělo , tvářilo by se to jako funkční systém s čistým filtrem pevných částic .
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

DPF-filtr pevných částic 02. dub 2014 03:33 #138008

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
To ale vůbec není blbá myšlenka................... :-k
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

DPF-filtr pevných částic 17. kvě 2014 18:58 #139919

• Jarda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Neblázněte s vyndaváním DPF filtrů. Je to prostě tak a stím se musíme smířit. Já mám s vyndaným filtrem jen špatné skušenosti. Už jsem montoval i filtry spátky. Snímače diferenčních tlaků DPF filtrů zlobí ( zlobí u všech značek) a často se mění. Po výměně snímače se musí udělat přispůsobení, jinak to může spůsobovat opět problémy.
Filtry se dají profesionálně regenerovat, nemusí se kupovat nové.
Dokonce mám domněnku, že u jednodo zdejšího člena mohla demontáž DPF ( na 2,0 CR) a nevhodně upravený SW zapříčinit vážné poškození motoru.
Jeden člověk který zde nabízí demontáže DPF filtrů a úpravy SW asi není úplně kompetentní. Po kontrole SW který vytvořil jsme nevyšli z údivu.
Když je na autě vše jak má být nevadí ani krátké jízdy. Moji zákazníci mají najeto na rozvážkovém autě i přes 350 000km bez nutnosti demontáže filtru.

DPF-filtr pevných částic 17. kvě 2014 22:22 #139925

• hamlet
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 14
Mam dotaz premyslim nahlas.
Jak udelat kontrolku když se to spusti. Nejednodusi pridelat na to teplotni cidlo a v kabine mit budik třeba teplota plaste DPF bude 100-300stupnu. a když se spusti regenerace tak to skoci na 600stupnu.Tak podle teploty poznam ze bezi a nebudu zhasínat motor.
Někdo tvrdi se se musi jet 2000ot aby se to spustilo nedo zase 2500ot tak jak to je?

DPF-filtr pevných částic 18. kvě 2014 11:11 #139938

• Jarda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Jasně teoreticky by jsi mohl regeneraci takto kontrolovat. Nejjednodužší je to přečíst diagnostikou z ŘJ motoru kde jsou zaznamenané údaje poslední regenerace. Úspěšné i neúspěšné.
Fakt nevím proč je z filtrů DPF taková panika. Snad jen kdo jezdí opravdu jen přískokem a nikdy během jedné nádrže nejede alespoň 30 km souvisle může mít problém. Pro spuštění regenerace stačí se zahřatým motorem jet 20 - 30 km. Usnadní se když je možné udržet otáčky 2000 - 2500. Nemusí se letět 160 po dálnici.
K častějšímu zanášení DPF filtrů a častější spouštění regenerace přispívá zakarbonování sacího potrubí a netěsnost EGR ventilu.
Také často odchází diferenční snímač tlaků DPF filtrů. Když se vymění je třeba udělat jeho základní nastavení.
Někdy se stane, že po změně oleje v motoru může auto vyžadovat častější regeneraci. ( stalo se mi dvakrát )
Také jde částečně přicpat průchod plynů do EGR ventilu. Nemám to úplě na 100% ověřené, ale zdá se že to přispívá ke zdravějšímu dejchání motoru a tím menší tvorbě sazí.

DPF-filtr pevných částic 28. kvě 2014 21:41 #140504

Zdravím! Tak jsem se konečně dokopal k výměně snímače rozdílu tlaků ve výf.potrubí (G450), měl jsem zde příspěvěk, že mi diagnostika hlásila sporadickou závadu snímače a občas se mi rozsvítila kontrolka v palubce. Koupil jsem si tedy nový na CC autodíly.cz za cca 600,- Kč - druhovýroba v SRN, origo Bosch byl za cca 1.100,- Kč. Údajně se má nový snímač přes diagnostiku nějak "zkalibrovat" nebo nastavit a pak by mělo být vše o.k. Odvezl jsem to k pánovi, který mi toto udělá a ejhle. Po smazání závady a po dalším startu se mu v chybovém registru objevilo to samé. Kontrolka sice nesvítí, ale po pár startech prý určitě začne svítit zase, povídal. Jeho verdikt zněl, že si mám zajet do autorizovaného servisu VW a tam mi dle VIN prodají přesně ten snímač, který tam má být. Mám tedy dotaz, jestli tímto mým dalším nákupem origo snímače za podstatně větší peníz nebude situace stejná a já jen budu mít ty snímače dva! Jinak mám VW T5 1.9 TDI 75 kW r.v. 2008 s DPF. Prosím, poradí mi někdo?? :ohmy: Předem dííííky!

Vygenerováno za 0.230 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/