Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Caravanem do Recka

Caravanem do Recka 03. zář 2018 20:35 #186992

  • long
  • Avatar uživatele long
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 345
  • Obdržená poděkování 2
Pánové krabičkáři,jsem starší ročník a přemýslím že by jsme se ženou a pesanem vyrazily květen,červen 2019 do Recka,chtěl bych spojit flákání u vody s nějakou tou památkou (Ateny,Solun,Meteory,aj.),spaní apartmány ,kempy,raději chatka žena odmítá v 60 spát v autě,prostě si užít měsíc v Řecku,děkuji za každou radu,cestopis,doporučení míst,prostě co Vás napadne, klidně i soukr. na askon@seznam.cz,díky moc
VW T4
sen: T1 Samba

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Caravanem do Recka 03. zář 2018 20:59 #186993

  • Mar10
  • Avatar uživatele Mar10
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 727
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 24
Já s rodinou byl letos na chalkidiki v kempu a spaní v autě a ve střešním stanu viz foto
pokud bysi chtěl si po cestě odpočinout, tak v Srbsku u hranic Makedonie je kemp Enigma. Moc pěkný kemp.odkaz: www.enigmacamping.com/index.html
Multivan 2,5 TDI 111 kw 2001
VW T3 245D Pritsche 37kW (50PS)
Renault Megane Combi 1,5 dci 110 ps 2013 - vyměněno
Škoda Octavia Combi III 2.0 TDI 110 kw 4x4 white
Nissan Primera Combi 2,0 TD 90 ps 1999 -prodáno
http://mar010.rajce.idnes.cz
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Mar10.

Caravanem do Recka 03. zář 2018 23:27 #186999

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 557
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
Pokud pojedete květen - červen tak doporučuji zakoupit kartu ACSI a podle kempů které akceptují tuto kartu bych udělal itinerář. Sleva s touto kartou je ve většině kempů +- 5 éček na noc. Pokud vás zajímají památky tak bych určitě nevynechal Delphy, Korint, Athény, Epidaurus, Olympii, ale to záleží kam budete mít namířeno. Dá se říct, že památek je víc na jihu Řecka a na Peloponésu než na severu třeba v Makedinii. Po cestě bych se zastavil na vykopávkách v Republice severní Makedonie ( po novu) ve Stobi - je to hned u dálnice a jako zpestření cesty je to super. Jinak cesta do Řecka je dnes z 99 % po dálnici. PHM se vyplatí natankovat v ČR a v HU mimo dálnice a snažit se projet přes SRB bez tankování do Makedonie ( po staru) kde je nafta nejlevnější. Po cestě jsme vždy spali někde na benzínce pod kamerami, ale hlavně v SRB se dost často stává, že místní podnikavci poškodí v noci auto a ráno se náhodou objeví odtahovka a nabídne pomoc. Také doporučuji přenocovat v SRB v kempu Enigma. Je tam ochotný personál a možná že příští rok už bude kemp úplně dokončený. Pokud budete chtít nějaké konkrétní info tak mohu napsat třeba do SZ.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Caravanem do Recka 15. dub 2019 18:55 #191664

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 557
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
Blíží se léto a je čas plánovat dovolenou. Kdo a kam se letos vypraví do Řecka karavánkem ? My vyrážíme 6.6. a vracíme se 30.6. Cestu jsme letos naplánovali: Makedonie - Ohrid , Albánie - Himare a přejezd do Řecka. Tam se rozhodneme dle času kam až v Řecku zajedeme. Cestou zpět z Řecka se asi zastavíme v Jonathermalu v Maďarsku.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Caravanem do Recka 16. dub 2019 10:20 #191671

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Na nás moc brzy. Kluk musí ještě do školy.
Kluk by rád do Skotska, objevili jsme tam v přístavu Stoneheaven prý nejlepší fish and chips na světě, podle nějakých bedekrů, takže by se jelo jako na fish and chips a cestou bychom jako mimochodem viděli spoustu zajímavostí. Já bych zase raději do Turecka, pokud to ještě jde, situace se tam radikalizuje a navíc ekonomicky to bude výhodné, protože turecká Lira devalvolala za rok o skoro 70% (Cestu mám předpřipravenou až do Tarsu a námětově je po stopách 2. křížácké výpravy, takže bychom navšívili třeba horb Fridricha I. Barbarossy, který tam zařval), a ta Albánie a s tím případně severní Řecko by také nebolo od věci. Takže zatím mám jasno asi jako v mlze, co s tím. Cestu plánujeme jako třítýdenní, ať už bude kamkoli.
Do maďarských termálů chceme v květnu v tom týdnu jak se slaví, že Němci byli osvobozeni od Němců v pětačtyřicátém, to bude renaulťácká akce o víkendu v UH a odtud pak to vzít na termály další minimálně 3 dny, je to ve směru jízdy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

Caravanem do Recka 14. čen 2019 13:22 #192911

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 557
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
Zdravíme z Řecka z Peloponésu. Foto auta raději neposílám neb bych mohl být proklet.

Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od TK.

Caravanem do Recka 14. čen 2019 20:13 #192917

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
TK ahoj, asi tam pojedeme taky, to Skotsko jsem pustil ze zřetele, jednak syn chce k moři, jednak z finančních důvodů, dělal jsem nějaké rekonstrukce v baráku a potřebuji dovolenou o něco levnější.
Prosím Tě, jak je to tam s volným spaním, prý to je zakázané a policie to dost hlídá a Řekové prý spáče hodně udávají. Na Caravan24 mi lidi z toho přišli nějací vyjančení dnes ráno. Alternativně bychom mohli zkusit i Bulharsko, případně Bulharsko a Rumunsko. Cestu ještě nemám připravenou, nestíhám. Vyjet chceme někdy 7.7. na 3 týdny, ale šlo by to i o 4 dny dříve. Kluk je v nemocnici, snad ho příští týden v pátek pustí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Caravanem do Recka 14. čen 2019 21:10 #192918

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 557
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
S kempovaním na divoko je problém v blízkosti pláži. Teď jsme byli v kempu u Igumenitsi a na pláž kde staly obytky na divoko jezdili každý večer policajti. Dost to tady potíraj.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od TK.

Caravanem do Recka 14. čen 2019 22:14 #192919

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Koukal jsem na mapu, kempů je tam poměrně málo, ale jsou. Jenže se nedopracuju k ceně. No ono je to vlastně jedno, dá se to odhadnout, jedno auto a 2 lidi, to nemůže stát bůhví co. Jen nějaké kalkulace s pobytem lůžkovým přes nějaké cestovky. Jenže v Řecku jsem byl, už je to déle.
Tak jsem se mezitím rozhodl, že to letos vezmu do Bulharska, jsou tam krásná historická místa (Balčik, Nesebar a.j.) a ještě jsem tam nikdy nebyl. Když nám to nestačí, vyjedeme výše do Rumunska. Cestou prohlédneme Maďarsko. Letos jsme tam chtěli v květnu o prodlouženém víkendu, ale kluk omarodil a bylo po výletu. Není to až tak daleko, asi jako do Dubrovniku a nebudu muset přes Chorvatsko, Buznu ani Srbsko. Na Bulharsko si budu muset připravit na cestu více alkoholu jako střevní prevenci.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Caravanem do Recka 15. čen 2019 10:51 #192923

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 557
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
My jezdíme v červnu mimo hlavní sezónu a s ACSI kartou platíme v Řecku max 20 €. V Makedonii to bylo 10 €, v Albánii 12 € a teď jsme v Řecku na Peloponésu za 16 € a je to komplet auto, karavan, 2 lidi, 2 psy + elektrika.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od TK.

Caravanem do Recka 15. čen 2019 14:19 #192926

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
To není tak hrozné, my jsme jen auto a 2 lidi. Já a kluk. Elektriku nepotřebujem. Mimo hlavní sezonu jezdit nemůžeme, kluk musí do školy a já ho nevyreklamovávám. Navíc v práci mám nápor obvykle tak až v srpnu, takže červenec nemám problém si vzít dovču v jednom tahu 3 týdny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Caravanem do Recka 07. čec 2019 22:17 #193277

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Zítra vyrážím s klukem do Řecka, cílově na Peloponés. Trasa je přes Slovensko (Komárno), Maďarsko, severní HR projedeme bez zastavení a pak Bosnu do Sarajeva, odtud přes Monte Negro do Albánie. Tam budeme relaxovat asi 3 dny u moře (Drač, Vlora), přejíždět denně jen tak 70 km, odtud do Řecka podle moře z Albánie, dojedeme na Patras, pak okolo po západním pobřeží dolů se zajížďkami do Olympie, Sparty, Argosu a dalších míst, sice každý den jinde, ale také nebudeme přejíždět více než 60-100 km za den kromě tech zajížděk do nitra poloostrova. Z Argosu pak ještě dolů k vodě, a odtud do Korinthu a po druhé straně polostrova podle Korintského zálivu opět do Patrasu, Odtud se podíváme na monastýry Meteora, je to skoro při cestě, pak přejezd do východní Albánie, tam podle Ohridského jezera (Pogradac) včetně koupání v něm, pak do Tirany a odtud do Shengjinu, tam se rozloučíme s mořem půldenním koupáním v Jadranu, pak do Montenegro podle moře přes Bar, Budvu do Kotoru, odtud do Bosny (syn tomu říká Buzna) přes Trebinje a Ljubinje do Mostaru a nahoru přes Jablanicu a Banja Luku do HR, tu zemi s nepříjemnými lidmi prorazíme opět bez zastavení přes Koprivnicu do Maďarska v Barcsi, odtud do Zalaegerszeg, a pak už jen do Rakouska přes Glognitz, st. Pölten, Zwettl, Gmünd a Třeboň domů. Ani kilometr v zahraničí po placené silnici nebo dálnici. Rozpočet na naftu je 13 tisíc CZK bez asi 10 Kč. Celkem 5 tis. km (bez asi 70). V kempech budeme jen v Řecku u moře, ale každý den v jiném a pak u Meteory.
Nebudete tam někdo náhodou, že bychom se potkali?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

Caravanem do Recka 13. srp 2019 21:31 #193885

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Vrátil jsem se před více než dvěma týdny, trochu jsme to zkrátili, asi o 4 dny, moc velké vedro, kolem 40 stupňů. Teď připravuji cestopis. Ten text musí trochu uzrát. Cesta byla zajímavá, zapomněl jsem doma malý techničák, ale probojoval jsem se až do toho Řecka i bez něj. Ti hraniční policajti ve všech zemích byli povětšině slušní lidi, takže nás pouštěli bez něj.

.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Caravanem do Recka 14. srp 2019 14:35 #193893

  • TK
  • Avatar uživatele TK
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 557
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 40
Tak šup sem s tím cestopisem. Už se těším.
Burstner polointegrál 7,4 m - Fiat Ducato 2,3 103 kW
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW - prodáno
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF - prodáno
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Caravanem do Recka 20. srp 2019 09:35 #193964

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Cestopis je hotový, 17 stran textu plus fotky. Teď musí text trochu uzrát. Vracím se k tomu a místy to upravuju.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: mulťasilvervan
Vygenerováno za 0.283 sekund

Login