Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: NDR neboli DDR 2015

NDR neboli DDR 2015 25. zář 2015 23:02 #159180

• lada t5
  • Avatar uživatele lada t5 Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
Trochu jsem s tím asi zaspal, ale tedy alespoň dodatečně.
Jak jsem psal již zde www.transporterclub.cz/forum/13-tip-na-v...7-31-7-2015-od-16-00 byl na letošní léto původně v plánu společný výjezd do bývalého NDR, Rujána, Usedom, Peenemünde apod, prostě tam, kam jsme kdysi jezdili s rodiči na dovolené. Podívat se opět na povědomá místa, osvěžit si paměť a vzpomínky. Porovnat, jaké to bylo kdysi a jaké je to teď.
Z původního plánu sice úplně nesešlo, avšak jistých změn dostál, převážně co se počtu posádek týká. Postupně, pomalu ale jistě, kolegové z různých příčin odpadali, až to ve finále samotném dopadlo tak, že jsem dostal mandát a důvěru a byl vyslán s rodinkou sám.
Již mnoho lidí chtělo vědět, jak jsme se v Německu a i na Dánských ostrovech měli, jaké to tam bylo, a tak jsem se rozhodl fotky poněkud procenzurovat a část sem vložit.

Tedy, takovéto to bylo: ladat5.rajce.idnes.cz/2015_NDR/
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od lada t5.

NDR neboli DDR 2015 30. zář 2015 13:18 #159276

• Rebelant
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 109
Láďo, fotky pěkné, dovča musela být určitě také super. Když jsem tak četl tu Tvojí zmínku o tom, že původně se přislíbilo na tento výlet mnohem více lidí a nakonec? Jak jsme se spolu bavili o té Normandii, tak nevím, zda mám vůbec mít chuť a čas obětovat se takovému projektu, jakým je dovolená v Normandii i pro ostatní....
Ride to live, live to ride
VW T4 1,9 TD 2001 - bohužel, už neaktivní :(
aktivní: VW T5 1,9 TDI 2004, VW T3 DOKA 1,6 TD 1986, VW T4 dlouhé vysoké syncro - Vildafornia 2,5 1995
IMV 1000 r.v. 1964
Honda CBR 1000f
a další :-o

NDR neboli DDR 2015 30. zář 2015 19:53 #159286

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
VWildo, takhle to asi nelze brát, to by člověk už nemohl ani dělat srazy, PLKy apod.
Letos to byla spíše souhra nešťastných okolností, řekněme.........................
Ale ono to mělo i své výhody - člověk byl absolutně svým pánem, a mohl si dělat i plánovat co chtěl a jak chtěl, což v kolektivu není občas úplně možné. A přátelští obyvatelé bývalé DDR se mi snažili nahradit mé české přátele, seč mohli............... :cheer: :cheer:
Je to vzdělaný národ, téměř každý tam umí perfektně německy slovem i písmem.
Hyundai Getz

Naposledy změněno: od lada t5.

NDR neboli DDR 2015 01. říj 2015 21:17 #159313

• Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Jo jo, já jedu do NDR (kousek od Chemnitzu - takto saské Kamenice) příští víkend. Pozvali mě německý kluci, ten hlavní je z Erfurtu a německy mluví fakt bezchybně, pořádá se tam náš značkový, leč německý sraz (v originále psáno Treffen) a tak jsme se domluvili ještě s dalšími, co jsme byli v Koreji, v těchto dnech právě 2 roky, takto s Francouzi a Italy, že se právě tam po dvou letech setkáme. Takže asi poslední letošní výlet s karavanem.

NDR neboli DDR 2015 02. říj 2015 08:47 #159323

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
Tak dej pak foto !
Hyundai Getz

NDR neboli DDR 2015 05. říj 2015 10:06 #159362

• Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
No vypadá to zatím na nějakých 140 aut, ale já asi jediný budu s krabicí. Jinak to budou bublifuky různých tvarů, objemů a stáří. Hlavní pořadatel je německý importér, protože D je velká země a je tam klubů více, takže importér zastřešuje všechny. Na to jak velká země to je zas až taková účast to není. Od nás tam budeme 4.

NDR neboli DDR 2015 13. říj 2015 22:23 #159525

• Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Tak Láďo,

byl jsem tam, Bylo tam cca 170 aut, ale většina to pojala jako jednodenní akci jenom na sobotu. Vlastně tam nebyl žádný program, jak jsme zvyklí u nás. Německý H importér zařídil pár atrakcí, pro děti autodráhu (dodal Dunlop) a hyundaiský nafukovací kamion jako prolézačku, pak tam byl suvenýrový H stánek, možnost si vyzkoušet improvizovanou terénní jízdu s novým Tucsonem 4x4, pódium (jsme na něm focení), kde byl moderátor a pouštěli repro hudbu. Kluci se svezli na Segwayích. Sraz byl laděný do tuningu, vlastně to byla hlavně tuningová soutěž různých vyšperkovaných kupátek Tuscani a Genesisů a pak pár obyčejných typů jako Accenty, Lantry, I30 atd. Já jsem tam byl s krabicí H1 jediný. Prostě kam přijedu, tam s tou krabicí nepasuju. Na H srazech jsem s tou krabicí vždycky jediný vidno, že nejen v Čechách a na T srazech jsem zase od jiného gangu a to taky není úplně ono. Nějak se společensky nemám kam s tím vrtnout.
Tušil jsem, že se Němci nebudou starat moc o břicha zúčastěných, ne jako u nás, kde se kolem toho točí první poslední, byl tam jen v sobotu stánek s klobásami, hamburgery atd, za docela příznivé ceny, ale na 3 denní stravu to nebylo. Další stánky byly s teplými a studenými nápoji. Tam je to pojato tak, ať se každý stará sám o sebe a tak si lidi na jídlo jezdili individuálně do okolních vesnic. Já vařil v karavanu (hlavně pro děti) a ten prst na jedné z fotek je, že jsem se při tom opařil a poctivá německá žena od přítele Enrica Müncha si toho všimla a obstarala mi led.
Kemp jako takový byl perfektní, byla tam i dlouhá letní horská dráha, ale žádná restaurace. Měli tam však jiné vychytávky u nás nezvyklé, třeba při usednutí na WC se ozval mnohahlasný zpěv ptáčků, což mne natolik vyděsilo, že jsem se tam vždycky se snažil být co nejkratší dobu, možná ale o to zrovna šlo. Příjemné bylo, že importér platil zahraničním návštěvám pobyt v kempu i elektřinu k topení, takže jedinou útratou byl nákup 2 H modelů klukům za 20 euro dohromady a pak 1 kafe za 1 Euro a svařené víno za 1,5 eura. Víc jsem neutratil, jídlo jsme měli s sebou. Němci byli ale příjemní a docela rád jsem se s nimi po 2 letech zase potkal.

• Strana:
  • 1
Moderátoři: mulťasilvervan
Vygenerováno za 0.193 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/