Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Severní Evropa 2020

Severní Evropa 2020 25. lis 2019 22:39 #195386

  • Mařík
  • Avatar uživatele Mařík Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 132
  • Obdržená poděkování 22
Zdravím
Na rok 2020 léto plánuji severní Evropu, Polsko, Pobaltské republiky, Petrohrad, Finsko až na sever Norsko a přes Švědsko a Dánsko se vrátit domů. Má někdo z Vás zkušenost, nebo nechcete se někdo přidat?

Mail: elektrikarMarik@gmail.com

Díky za odpovědi, Jirka M
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Severní Evropa 2020 06. led 2020 11:26 #195872

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Pro letošek uvažuju jet Rusko do oblasti Petrohradu přes Polsko a Pobaltské státy. Norsko mám připravené až na Nordkapp cestou přes Dánsko, zpět přes Finsko a Švédsko už asi 4 roky, ale protože jako táta samoživitelka jezdím se synem a zločinecký norský stát krade cizincům děti, považuji cestu do Norska s nezletilcem za riskantní a odkládám jí již delší dobu.

Ale i kdybys chtěl pak bychom se na část cesty až po Petrohrad mohli domluvit, ty bys pak pokračoval na sever dál. Protože kluk chodí do školy, nepřipadá v úvahu pro nás jiný termín než v podstatě červenec (anebo srpen, ale červenec je lepší), jdo o to, že i v práci mi to vyhovuje.

Vloni jsme byli v Řecku a Albánii, předloni v Itálii, tak pro změnu něco severnějšího.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

Severní Evropa 2020 07. led 2020 15:00 #195904

  • Mařík
  • Avatar uživatele Mařík Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 132
  • Obdržená poděkování 22
Ahoj
a dík za odpověď. Termín prázdniny je fajn, dcera učí tak, že jiný termín než letní prázdniny nepřipadá do úvahy. Mám pár průvodců tak připravuji program. Budešli mít zájem můžu poslat na mail.
Mám zato, že není úplně od věci vědět, že někdo jede stejným směrem. :)

Můj: elektrikarMarik@gmail.com

Jirka Mařík
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Severní Evropa 2020 07. led 2020 15:10 #195906

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Ahoj, přecházím na e-mail.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Severní Evropa 2020 23. led 2020 00:24 #196172

Ahoj, v létě máme v plánu Norsko Lofoty, tam přes Švédsko, zpátky Norskem, cca na měsíc. Můžeme potom napsat a třeba se někde na severu potkáme :) termín budu vědět do konce února, buďto vyjedeme hned na začátku července, nebo až kolem 15.
Adam
VW T5.1 Caravelle 2.0tdi 103kw
Škoda Scala 1.5tsi 110kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Severní Evropa 2020 25. led 2020 20:40 #196195

uz mate. ejaku kinkretnejsiu predstavu? spat chcete v aute alebo v stane?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Severní Evropa 2020 26. led 2020 11:31 #196203

  • Mařík
  • Avatar uživatele Mařík Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 132
  • Obdržená poděkování 22
Ahoj,
nevím zda to bylo i pro mě, my jedeme pobaltské rep. pak Petrohrad, do Finska - Helsinky - na Nord cap v Norsku a zpátky Švédsko- Norsko přes most do Dánska a domu. Spíme v autě. Chceme zkusit aplikace Stellplatz a park4night prý fungují , uvidíme.
Přesný rozpis cesty bude v březnu. Termím červenec - srpen.
Až budu mít rozpis dám ho sem. Je příjemné vědět, že nejsi v cizině sám a setkání jsou fajn.

Jirka M
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Severní Evropa 2020 26. led 2020 18:38 #196214

Ja mam v plane tiez nejaky "road trip", ale presnu predstavu nemam...
Auto mate klasicky multuvan alebo nejaku obytnu upravu?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Severní Evropa 2020 26. led 2020 21:57 #196220

  • Mařík
  • Avatar uživatele Mařík Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 132
  • Obdržená poděkování 22
Ahoj,
původně to byl jen trasportér 1+2sedadla vpředu.
Teď mám zvýšenou podlahu pro spaní, v ní je schovaná nádrž na vodu a 2kg bomby na PB s vestavěným vařičem. Na střeše je celkem výkonný solár, který živí kompresorovou lednici. Pod dvousedadlo spolujezdce jsem namontoval bufík. Snažil jsem se , aby při běžné kontrole nebylo nic vidět, jen zvýšená podlaha, zatím to vychází v kempech při placení jen jako dodávka a ne obytka.

Jirka M
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Severní Evropa 2020 02. úno 2020 09:15 #196357

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
S tímhle já problémy v kempech nemám, tím že mám uzavřený vůz bez oken to hlásím jako obyčejnou dodávku, část kempů pro to nemá ani cenovou kategorii, takže platím jako za osobák. Do kempů ale jezdím jen na oficiální akce.

Dal jsem dohromady trasu: .....Ostrava, Oswiecim, Czenstochova, Krakov, Brest (BY), Grodno, Vilnius, Daugavpils, Pskov, Puškino, St. Petersburg, Ladožské jezero, Oněžské jezero, Kern, Solovecké ostrovy v Bílém moři (Souostroví Gulag), zpátky Kornstadt, Narva, Kunda (ta je pro Čechy povinná, i když tam nic není), Tallin, Riga, Jelgava, Baltijsk, Kaliningrad, Bagrationovsk, Ketrzyn, Wolfchanze (PL), Olstyn, Malbork, Gdaňsk, Wroclaw....

Nudit se nebudeme. Puberťák konečně trasu akceptoval, kvůli té Kundě, to si prý nemůže nechat ujít.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Severní Evropa 2020 04. úno 2020 21:37 #196401

co to znamena ze ides do kempu len na oficialnu akciu? spis na parkoviskach alebo kde ta napadne?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Severní Evropa 2020 05. úno 2020 12:58 #196408

  • Me2d
  • Avatar uživatele Me2d
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • člověk musí bejt nějak švihlej
  • Příspěvky: 258
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 19
Zdravím vás pánové, loni jsme byli v pobaltí s caddy se střešním stanem a letos po absenci vlastního wc pořídili t4 californii exclusive a vzali si na ní hypotéku :-). Nic méně pokud můžete a máte rádi muzea, určitě doporučuji automuzeum v Rize stojí za to a pak naprosto oslňující námořní muzeum v Estonsku v Tallinu,všude se může lézt a kluci tam strávili 6 hod. ponorka ledoborec atak. Letos bychom tam taky rádi právě do Petrohradské oblasti a do Finska, jen máme jen 20 dní dovolenou, tak to nedáme až na Nordkap, v pobaltí nejsou kopce, tak jsme to zpět vzali do Tater na východ slovenska a domů po vrcholcích :-) Všude jen Park4night hledali jsme s wc ale letos už nemusíme :-D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Severní Evropa 2020 05. úno 2020 13:49 #196409

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník

hrubatko napsal: co to znamena ze ides do kempu len na oficialnu akciu? spis na parkoviskach alebo kde ta napadne?


Ano, do kempu jen když to pořádá nějaký klub a je to součástí nějaké akce. My jezdíme tzv. nadivoko, ale není to o tom spát, kde mě napadne, místa na spaní si dopředu vybírám na mapách, takže tam jedu jako do cílového místa dne podle GPS a z asi tak 90% to sedí, i ty mapy.cz nebo google mají určitou zastaralost. Teprve když to nesedne, improvizuji.
Pokud do kempu, pak jen když potřebujeme nějaký servis, třeba si přeprat věci nebo chceme být u vody pár dní a mít u toho obchůdek, sprchy a tak.
Když jsem jel předloni s veteránem Citroen 2 CV s kolegou veteránistou do Portugalska k oceánskému břehu na celosvětový sraz "kachen" , nejenom, že jsme spali na divoko cestou tam i zpět, ale k tomu pod širákem. V kempu ve stanu jen na tom srazu.
Tato dovolená bude podle předpokladů zcela nadivoko, ovšem to neznamená, že se tam budeme chovat jako divočáci, žádný bordel ani nečistoty po po nás nezůstávají. Teď právě podle té trasy vybírám místa k parkování přes den a k nocování přes noc. Prostě rovnou přijedu tam, kde se jeví, že bude klid a přitom to třeba nebude daleko do centra města apod.

To Me2d: Dík za pár dobrých tipů na cestu. Nevím ale, jestli to bude vygůglitelné kde to je, jak mají otevřeno a kolik to stojí, ale v nejhorším vytáhnu svojí pochablou zásobu ruštiny a doptám se. Nechceš se připojit?

.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.
  • Strana:
  • 1
Moderátoři: mulťasilvervan
Vygenerováno za 0.196 sekund

Login