Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1
 • 2

Téma: 2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko

2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 10. led 2020 11:42 #195968

 • Espero
 • Avatar uživatele Espero Autor tématu
 • Návštěvník
 • Návštěvník
Zdravím krabičkáři.
Pomalu začínám připravovat cestu do ruského Petrohradu, Karelské oblasti a pobaltských zemí a logicky také Polska, přes které se pojede. Na 3 týdny a odjezd počátkem července 2020. Minimální cestovní vzdálenost je 1 800 km jedním směrem, to by ale znamenalo potlačit prohlídky pobaltských států omezením se jen na průjezdní trasu, takže vzdálenost bude jistě o něco delší. Zatím lákám svého puberťáka na návštěvu křižníku, (radši mu neříkám jakého, stejně by mu to nic neřeklo a ponorky). O Eremitáž nějak nestojí, ale půjde tam i kdybych ho tam měl dovézt na rudlu svázaného.

Říkal jsem si, čím to ozvláštnit a nenapadlo mě nic lepšího, než si s sebou vzít dělbuch a úderem o zem před petrohradským Zimním palácem v červenci jeho pomocí odstartovat Velkou červnovou revoluci, takovou tam ještě neměli.

Památek a zajímavostí je tam opravdu spousta, určitě nevynecháme, kromě těch klasických a celosvětově známých, ani návštěvu Muzea ruské vodky. Jsem tentokrát rozhodnutý nebrat žádný alkohol do vozu na cestu z domova, protože vozit do Ruska chlast je asi stejné, jako vozit na Saharu písek.

Kdyby se chtěl někdo přidat k nám, byli bychom rádi. To bychom mohli plán cesty dělat společně, aby nebyl pro toho druhého, (nebo několik dalších), diktátem, kdyby se chtěl přidat. Čas na to ještě je. Maximálně tentokrát využiju informace těch, co již odtamtud mají zkušenosti, cožaž tak běžně nedělávám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 10. led 2020 20:22 #195975

Tak to vám přeju a držím pěsti, pro mě je Rusko a země bývalého sovětského svazu srdeční záležitost a vždy se tam rád vrátím.
Já osobně mám radši jih a hlavně jihovýchod téhle obrovské země, ale Petrohrad je samozřejmě místo které bych ještě chtěl vidět.
Jinak Prochorovka, Kubinka u mě No.1, samo Mamayev kurgan po jejich a mnoho dalšího...
Já jezdím přes UA, mám rád Stryi, Lvov, Kijev a využívám přechod přes Charkiv . Tam si jen ohlídej co budeš odpovídat ua celníkům kdyby jsi třeba navštívil horní část černého moře :P .
To je ale asi pro tebe z ruky a pojedeš po rovině až do Petrohradu.
Jak říkám, tiše závidím a přeju hodně štěstí...
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 11. led 2020 09:10 #195980

 • Espero
 • Avatar uživatele Espero Autor tématu
 • Návštěvník
 • Návštěvník
Já nevím, já byl v Rusku naposledy v r. 1984 v Moskvě na týden, na přelomu dubna a května a viděl jsem tam věci, které jinde neuvidíš. To už asi částečně dnes platit nebude, jako třeba, že účastníci prvomájového průvodu byli hlídáni co 20 metrů vojákem s namířeným Kalašnikovem, aby zůstali kde jsou anebo na jedné 12 pruhé třídě v centru v obou směrech, že ve 4. jízdním pruhu ve směru jízdy byla prováděna výměna zadní osy náklaďáku v době dopravní špičky. Také, že do hotelu, kde jsem bydlel, měli sovětští občané vstup zakázán, zatímco večer v baru bylo sovětských občanek tolik, že občané jiných států se tam nevešli, pak že mi bylo dokonale profilcováno všechno šatstvo, které jsem tam měl..... . O tom, že tam na silnici měl přednost ten, kdo měl větší sílu v pravé noze není třeba rozvádět. Ale také jsem viděl spoustu zajímavých památek a nemohu říci, že by se Rusové chovali nepřátelsky, což se třeba o Francouzích nebo Chorvatech nebo bosenských Muslimech říci nedá.
Ty se zabýváš historií, já mám náš svátek 5.7 označený v kalendáři jako "Den zahájení bitvy u Kurska".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 12. led 2020 09:55 #195995

Jasný..., současné Rusko je troufám si tvrdit, trochu jiné než si pamatuješ. Rusko je krásná a velká země a Rusové jsou někdy na pusu a jindy na ránu, je to takový svéráz. Nicméně ty jsi určitě natolik scestovatelý, že víš o čem se s nimi je vhodné se bavit a o čem ne. Politiku a historii dané země bych asi vynechal. Rusové jsou velcí vlastenci a konkrétně na východu to jde hodně vidět. Naše značky aut tam moc neuvidíš, bohatě si vystačí s jejich.
Silnice jsou na velmi dobré úrovni a hojně se opravují a udržují. Dostupnost zboží je výborná, seženete tam opravdu cokoliv. Vynikající je kuchyně, já už s sebou žádné řízky nevozím a vlastně ŽÁDNÉ jídlo nevozím.
Pozor na prášky (pain killer), vždy kompletní balení s letákem.
Benzín je vysoce kvalitní, nedá se to s našimi míchánými ekosra.kami vůbec srovnat a motor na to jede daleko lépe. A ta cena, tankoval jsem běžně za 18 kč v přepočtu.
Ceny za hotel kolem 500 kč, dá se i různé ubytovny za 150, 200 kč, ale moc nedoporučuji, stalo se mi, že jsem sdílel s jedním Rusem takto pokoj - moje chyba, špatně jsme se pochopili. Nicméně o nic nešlo, byl fajn pokec, ale soukromý...
Dobrý jsou ty kafe u cesty, tam jsem vždy stavěl a čerpal rady.
Pohlídej si bumážku na hranicích a opatruj ji, možná že už na severu bude i v angličtině (a možná ji ještě mám), nevím, "dole" určitě je jen v azbuce.
Měl jsem mezinárodní ŘP ale nikdo ho po mě nechtěl. Na přejezdu "krajů " uprav rychlost na těch checkpointech, já na ně vždycky kývl, někdy mě zastavili a někdy ne.
Vízum dělám přes agenturu .
Uf, jel bych hned znovu...
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs
Poděkovali: Espero

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 12. led 2020 13:12 #196001

 • Týša
 • Avatar uživatele Týša
 • Offline
 • člen clubu
 • člen clubu
 • Příspěvky: 34
 • Obdržená poděkování 1
Čágo cestovatelé , taky jsem takovou podobnou trasu absolvoval (ještě na motorce) ve 2014, je to zase něco jiného samá rovina a těšíš se na kruhový objezd aby jsi si užil zatáčku , jak sjedeš mimo hlavní silnici tak začne "GRUNTOVKA" bahnitá a nebo písčitá cesta z roletou . po cestě v Litvě pomyslný geografický střed Evropy ,kousek od vesnice Radžiuliai , velice pěkný hrad Trakai ,zajímavost v Estonsku vesnička Kunda ,je tam schovanej kundí deník a do něho zapíšeš svou návštěvu , s policií nikdy problám spíše naopak poradili , jediné co mne odrazuje k další návštěvě Ruska jsou hranice , vstup tam ( byly jsme na přechodu jen 2 motorky) a trvalo to asi 5 hod no a zpět tak 7 hod z velice důkladnou kontrolou , celkem to bylo 7 okýnek .přeji hodně štěstí.
Poděkovali: Espero

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 12. led 2020 13:51 #196004

 • Espero
 • Avatar uživatele Espero Autor tématu
 • Návštěvník
 • Návštěvník
Azbuka mi problémy nedělá, rusky jsem se učil nějakých 13 let, už je to sakra dlouho, ale snad se domluvím. Naposledy jsem to zkoušel před 5 lety cestou z Koreje, když jsem v Moskvě přesedal na letadlo do Prahy a šlo to. Dík za cestovní rady. Já vím, že Rusáci jsou nacionalisti. Jsou jich stovky milionů a kdyby nás byly, byli bychom taky. Ten problém s politikou zahrnuje tak asi posledních 70-80 let, ostatně nemusím až tak sdílet naše, (tím myslím našich vůdců) současné politické postoje, které nejsou dle mého názoru úplně správné. Na tu levnou naftu bych si měl vzít i kanystry, abych dojel zpátky bez braní až domů, ale nebudu přehánět. Trošku se bojím městského provozu. Je to tam divočina, jak jsem viděl na jútůbu jezdí hodně bezohledně. Ale zase až tolik po Rusku nenajezdíme. My nespíme v hotelech, ale v autu. Trošku mám strach z vykradení. Možná zbytečný. Kafe měli vždycky dobrý, už v tom 1984 a mají skvělé mléčné výrobky. S kuchyní, co pamatuju, tak spíše horší, malé porce a malý výběr, ale je to 36 let, ještě za Andropova (já mu říkal Povondra), hluboko před Gorbačovem. Dokonce jsem ho i viděl ráno cestou do práce. Žádné okázalosti, jedna nepanceřovaná limusina a jedna motorka před ním a druhá za ním. Skutečné informace začnu teprve sbírat. Tentokrát chci jet plně připravený, ne jako vloni do Albánie a Řecka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 12. led 2020 15:30 #196005

Zdar Týšo, vidím, že se naše cesty prolínají, ale ty jsi asi spíš horňák :lol: alespoň co se Ruska týče. Mě se spíše líbí ten true east, mám rád tu prostotu lidí. S těmi peripetiemi na hranicích problém nemám, jezdím sám na starém stroji, co by si tak ode mne vzali. Většinou po chvíli výměknou a slitují se, ale jinak tomu rozumím, že Vladimír chce mít přehled kdo jeho zemi navštěvuje.
Jinak, první bych si zjistil kolik vůbec čeho se může vyvážet (reakce na tu naftu), jsou to pak zbytečné problémy. Bezpečnost na silnicích jsem taky nemusel řešit, stalo se mi, že mě kolikrát nechali předjet a na křižovatkách mávali a uznale pokyvovali. S krádeží jsem se taky nesetkal, v Astrachani jsem chtěl vybrat z bankomatu a Rus mi přitom asistoval, diskrétní zóna mu nic neříkala, ale než jsem schoval penize a kartu přišel a donesl mi koupenou balenou vodu, že horko a budu potřebovat. Jednou v obchodě platím a pokladní mi dává tašku ovoce, říkám to není moje a ona že ví, že to mi koupila jedna babička a přeje mi šťastnou cestu. Na benzinové pumpě jsem dostal benzín zadarmo od majitele pumpy, chtěl si jen povykládat. To nepochopíš, to je Rusko.
K politice se já nechci vyjadřovat, to je věc která teď rozděluje společnost a jsem rád že aspoň s tátou se shodneme. Pravdou je, že když jsem tam poprvé jel, chtěl jsem vědět jestli je pravda co nám západ hlásá a já to pochopil pro ně asi opačně a proto se tam rád vracím. :P
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs
Poděkovali: horales

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 02. úno 2020 09:17 #196358

 • Espero
 • Avatar uživatele Espero Autor tématu
 • Návštěvník
 • Návštěvník
Dal jsem dohromady trasu: .....Ostrava, Oswiecim, Czenstochova, Krakov, Brest (BY), Grodno, Vilnius, Daugavpils, Pskov, Puškino, St. Petersburg, Ladožské jezero, Oněžské jezero, Kern, Solovecké ostrovy v Bílém moři (Souostroví Gulag), zpátky Kornstadt, Narva, Kunda (ta je pro Čechy povinná, i když tam nic není, snad jenom benzinová pumpa), Tallin, Riga, Jelgava, Baltijsk, Kaliningrad, Bagrationovsk, Ketrzyn, Wolfchanze (PL), Olstyn, Malbork, Gdaňsk, Wroclaw, Náchod....

Nudit se nebudeme. Puberťák konečně trasu akceptoval, kvůli té Kundě, to si prý nemůže nechat ujít.

Přidejte se někdo, bude větší zábava i pro děti zejména.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

Re:2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 03. úno 2020 22:37 #196395

To bude parada, hned by som siel, len tolko dovolenky nemam

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 04. úno 2020 08:52 #196397

 • Espero
 • Avatar uživatele Espero Autor tématu
 • Návštěvník
 • Návštěvník
Je to na 3 týdny. Možná se nestihne Malbork a Gdańsk, v takovém přpadě by se jelo domů z Wolfchanze přes ten Olstyn. Bude záležet na tom, až jak dám dohromady program, jak dlouho kde budeme a co tam navštívíme a uvidíme. To nějakou chvíli ještě potrvá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 05. úno 2020 15:15 #196410

 • Me2d
 • Avatar uživatele Me2d
 • Offline
 • člen clubu
 • člen clubu
 • člověk musí bejt nějak švihlej
 • Příspěvky: 127
 • Karma: 2
 • Obdržená poděkování 14
Tak asi pěkný, jen máme jiný termín 27.7-16.8 s tím že to malinko loupnem do finska :whistle:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 05. úno 2020 15:34 #196411

 • Espero
 • Avatar uživatele Espero Autor tématu
 • Návštěvník
 • Návštěvník
Ten termín trošku problém je, my to můžeme šoupunout tak maximálně o týden. Tj. být do konce července doma. Je to kvůli práci.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 05. úno 2020 16:14 #196412

 • Me2d
 • Avatar uživatele Me2d
 • Offline
 • člen clubu
 • člen clubu
 • člověk musí bejt nějak švihlej
 • Příspěvky: 127
 • Karma: 2
 • Obdržená poděkování 14
Tak to se mineme někde na hranicích B)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 05. úno 2020 16:18 #196413

 • Espero
 • Avatar uživatele Espero Autor tématu
 • Návštěvník
 • Návštěvník
Otázka je, na kterých?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2020-expedice Rusko petrohrad, pobaltské státy a Polsko 05. úno 2020 17:24 #196414

 • Me2d
 • Avatar uživatele Me2d
 • Offline
 • člen clubu
 • člen clubu
 • člověk musí bejt nějak švihlej
 • Příspěvky: 127
 • Karma: 2
 • Obdržená poděkování 14
No jelikož ty Ostrava a já přes Liberec tak to asi nedáme :lol: a jelikož asi jedeš v červeným boxeru tak bych asi ani nemával :woohoo:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

 • Strana:
 • 1
 • 2
Moderátoři: mulťasilvervan
Vygenerováno za 0.210 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

 

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/